18 B. Eigendommen bestemd voor publieke dienst en openbare Gemeente-werken. a. Gemeentehuis. Het onderhoud geschiedde naar behooren. b. Gebouwen en inrigtingen in Gemeentedienst. Het onderhoud geschiedde naar behooren, en de ge bouwen verkeeren in voldoenden toestand. Dit is echter niet het geval met het huis in de Waterstraat. Hieraan moeten belangrijke herstellingen en vernieuwingen ge schieden. De aan dat perceel te geven bestemming is daarop echter van grooten invloedwaarom hiermede nog niet kan worden begonnen. Het materiëel voor" de markten werd uitgebreid met 15 nieuwe hokken voor de nieuw opgerigte varkensmarkt. Torens. Het onderhoud geschiedde naar behooren. De bliksemafleiders werden beproefd en in orde be vonden. Gebouwen voor Lager Onderwijs. Tot vergrooting van .School A. aan het Oude Wand werd in overleg met den Heer Districts-Schoolopziener een plan opgemaakt en door IJ goedgekeurd. Daarbij werd aangenomen het bouwen van nieuwe lo kalen, privaten, bergp'autscn, portalen en trappen, bene vens het veranderen van drie bestaande localen. De aanbesteding bad plaats op 4 April 1882 aan II. Langenberg voor f 6538,en door den ijver en got de 19 zorgen van dien aannemer werd de geheele verbouwing in het ruwe afgewerkt in den bepaalden tijd van zeven wekengedurende de zomer-vacantie, zoodat het onderwijs bijna geene vertraging heeft ondervonden. Het afwerken zal in den loop van dit jaar geschieden. Tengevolge der vergrooting van die school zijn nieuwe sclioolmeubelen aangeschaft. Behalve het verwen van eenig buitenwerk, het ver nieuwen van een vloer, het vernieuwen der bestrating van de stoep en de speelplaats in School E. vonden geene veranderingen in de Schoolgebouwen plaats. Yoor het onderwijs in de handwerken werden eenige kasten en borden aangeschaft. De kosten hebben bedragen aan vernieuwing en onder houd van gebouwen f 6907,69. Aan meubilair f 1478,01 j. Yerlichting en verwarming f 2081,24^. Gebouwen voor Middelbaar Onderwijs. De Hoogere Burgerschool, Gymnastiekschool en Werk- school werden naar behooren onderhouden. Het lokaal der Werkschool blijft onvoldoende, en om hierin verbetering aan te brengen werd een plan opge maakt tot verandering en verbouwing van het huis in de Waterstraat tot Muziekschool en Werkschool. Yanwege het bestuur der Muziekschool werd echter het gegronde bezwaar hiertegen ingebragt, dat het voor de Muziekschool bestemde gedeelte van het bestaande gebouw hiertoe minder geschikt was. De aanzienlijke kosten van een geheel nieuw gebouw voor dat doel de den besluiten die zaak aan te houden.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1882 | | pagina 10