6 Den 29n Augustus zijn, ingevolge het programma van het ceremonieel bij de aankomst van HH. KK. HH. Prins en Prinses Hendrik der Nederlanden binnen het Koning rijk, die Vorstelijke personen aan het Station verwelkomd door Zijne Excellentie den Heer Minister van Staat, Staats raad, Commissaris des Konings in de provincie Gelderland, Burgemeester en Wethouders met eene Commissie uit den Gemeenteraad, den Kommandant der Schutterij, den Kolonel Kommandant van het 4e Regiment Hussaren en den Plaat selijken Kommandant. De Dienstdoende Schutterij en het garnizoen stonden aan het Stationsgebouw in slagorde geschaard. Na zich gedurende een half uur, in het daartoe net versierde stationsgebouw, op de minzaamste wijze, met voornoemde autoriteiten onderhouden te hebben, vertrok ken de Vorstelijke personen naar Apeldoorn. Plaatselijke verordeningen door den Raad gedurende het jaar vastgesteld. 1. Strafverordeningen. Verordening op de keuring en verkoop van levend vee, vleeschspek en visch binnen de Gemeente Zutphen. 2. Belastingverordeningen. Verordening op de heffing van schoolgeld voor het Gymnasium in de Gemeente Zutphen. 3. Verordeningen van verschillenden oord* aVerordening op den IJk der botervaten. h. Verordening op de Markten te Zutphen. c. Verordening tot Regeling van het Gymnasium dei- Gemeente Zutphen. 7 Belangrijkste zaken in den Raad behandeld in 1878. 7 Januarij. Goedkeuring der begrooting van de gasfa briek voor 1878. Besloten aan den Emperduiker schutbalken aan te brengen. Besloten eene pomp te maken voor de le openbare school. De jaarwedde van den gemeente-ontvanger verhoogd tot f 2000. 4 Februarij. Besloten eene geldleening aan te gaan ad f 100,000. Besloten Burg. en Weth. te magtigen tot verschillende openbare verpachtingen. 18 Februarij. Afwijzend beschikt op het adres van de weduwe Langenberg geb. Knuth, om restitutie van plaatselijke belasting. 4 Maart. Vaststelling van het kohier der Hondenbelasting. Iu erfpacht uitgegeven een stuk gemeentegrond aan H. Fransen en W. Riethorst. 25 Maart. Den heer J. Goedhart eervol ontslag verleend als lid der Plaatselijke Schoolcommissie. Benoeming van den heer Jhr. mr. D. W. van Andringa de Kempenaer tot lid der Plaat selijke Schoolcommissie. De Rekening van het stedelijk ziekenfonds goedgekeurd. Vaststelling van de ontwerp-verordeniug op de markten. De verordening op de botervaten goedgekeurd. Burg. en Weth. gemagtigd eenige hooibergen te doen wegruimen. Besloten een stukje grond aan te koopen van de weduwe Wijers geb. Ilsiuk.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1878 | | pagina 5