-de <-<. Archieven. 14 6 November. Van Gedep. Staten berigt ingekomen van de ontvangst der Reglementen op de Godshuizen. 6 November. Magtiging ingekomen, om de overeenkomst betreffende den Emper-Duiker te sluiten. 4 December. Het nieuw benoemd Raadslid mr. T. J. van Everdingen beëedigd. 4 December. Ingewilligd het verzoek van G. JPetersen om een huis te bouwen aan de brug bij de vroegere Binnen-Marschpoort. 4 December. De verordening tot instandhouding van de goede orde op de buitenpleinen van en de toegangen tpt het spoorwegstationgewijzigd. 4 December. Besloten een stukje stadsgrond groot 19 centi aren onder de Gemeente Gorsselte verkoopen aan de Nederl. Westphaalsche Spoorwegmaatschappij voor 722. 4 December. Besloten om f 304.68 te voldoen aan J. F. Veld horst, ter vergoeding van den vrijwilligen afstand van een tuintje aan de Binnengracht bij de vroegere Spittaal-binnenpoort. 4 December. Aan J. L. Vleeming eene verhooging van 50 ■Verleend voor het onderwijs in het handteekenen aan de le openbare school. 4 December. Gehoord de nadere rapporten op de plaatselijke belastingen. 4 December. Voorgebragt de lijst van aanbeveling van twee personen voor de betrekking van gemeente-secretaris. 4 December. Besloten dat een rijweg van het Station in de rigting van de Berkelkade zal worden bepuind en begrind. 18 December. Aan H. J. Lenderink vergund om zijn pacht aan de Larepoort-bleek aan zijn zoon Jacob over te doen. 18 December. Op verzoek van den bijzonderen Kerkenraad der Nederl. Hervormde Gemeente alhier het geven van godsdien stig onderwijs in het Schoollocaal in de Hoven vergund. 18 December. De Heer J. E. de Voogt GNzn., Burgemeester van Nieuwerkerk en Capelle aan den IJssol, met algemeene stem men benoemd tot secretaris dezer Gemeente. 19 December. Gearresteerd de verordening op de heffing eener Plaatselijke Directe Belasting. 19 December. Benoemd tot hulponderwijzer aan de 5e open bare School M. C. Visser. 19 December. De Burgemeester gemagtigd om in het openbaar 15 te verkoopen de verstane panden m de bank van leenmg welke te vergeefs ter lossing waren aangeboden. 19 December. Wordt voorgebragt de Begrooting der Gasfabriek 19 December. Het raadslid mr. H. J. Swaving neemt- zijn ontslag. Het Archief onderging in het afgeloopen jaar genoegzaam ^TTngTvolgfrn de uit de groote kerk derwaarts overgebragte oude stadsrekeningen en de aanwinsten in de kaft. jaren werd een nieuwe Inventaris wenschelijk. Met behoud van dien op gemaakt door wijlen den heer Tadamawerd deze overgeschreven en aangevuld, met duidelijke aanwijzing van de plaatsen waar de oorkonden zijn te vinden. r. Hierbij is gevoegd eene tot nog toe ontbroken hebbende g detailleerde lijst van al de oudheden en bijzonderheden welke in het archief worden bewaard. Ook werd voortgegaan met het inventariseren van de oude perkamenten stnkk" welke nog kisten en doses.an.es.g waren. Deze worden thans in dozen, volgens hun jaartal, b Waind'l876 ontving het Archief ten geschenke: Van provin ciale Staten van Zeeland: Inventaris van het oud-archief van Zeeland. Deel II, le afl. van 1119-1574 Van den heer O. H, Graaf van Limburg Stirum Eene portefeuille met verschillende oude kaarten waar ij topografische kaart der Nederlanden van Lt. Gl. Van den heer L. A. F. H. Bn. van Heeckeren: Een kope ren muntstuk van het jaar 1800, van Frans II, Keizer van Duitschland, gevonden bij het opbreken van de stoep 's schenkers huis op het Schipstoel. Van den heer H. Weenink alhierEene korenmaat, voor zien van den Zutphenschen ijkstempel van 1780 en vo g. jaren eindelijk va» een e,genoemde: Een k.p.temsp.ek de aanwezige werken, in manuscript, voorbannen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1876 | | pagina 9