waarvan een gedeelte van 200 M. lengte niet veklkeijen werd bestraat en het overige gedeelte bepuind en hard gemaakt. Deze werken vorderden eene uitgaaf van f 1721,55, zijnde f 263,30 meer dan bij de Begrooting was toegestaan. d. Rivieren KanalenVaarten en bijbehoorende werken als Waterkeeringen OverlatenLijnpadenSluizen Duikers Beschoeijingen Los en Ladingplaatsen Bruggen enz. Dijken. Deze werden in goeden staat onderhouden en bijgewerkt. Kribben. Het onderhoud geschiedde naar belmoren met voorhanden puin en met aanpoting van rijshout. Het talud aan de Berkel tegen het erf van de wed. Langen- berg in de Barlheze werd, in verband met de bestaande puinglooijing onder de Barlheze-brugdoorgetrokken tot het terrein van de gemeente bij den Wittenhoedshoek. Ook het pakwerk aan den voet der Berkelkaden werd door het aanbrengen van nieuwe tuinen op nieuw verzekerd. Een en ander vorderde eene uitgaaf van f 323,80, zijnde f 23,80 boven de Begrootingsom. Sluizen en Duikers. In den toestand van deze is geene verandering gekomen evenwel blijft de vernieuwing en verbetering van den beneden duiker der Binnengracht zeer wenschelijk. Ten behoeve der landerijen zijn drie duikers bijgemaakt. Beschoeijingenlos- en ladingplaatsen. Het blijkt hoe langer zoo meer dat de houten beschoeijing der losplaats van den houtwal niet bestand is tegen den last en de drukking van den hoogen walgrond aldaar, en ook niet op die hoogte goed te verzekeren is. Die beschoeijing is nu ongeveer twaalf jaren geleden daafgesteld van voor- handen materialen, afkomstig van den voormaligen houtwal aan den IJssel, en bevinden de meeste beschoeijingpalen zich nu reeds in slechten staatzoodat wanneer deze plaats als losplaats voor den houtwal bestemd blijfteene ver nieuwing eerlang noodig is. De toestand van de schermpalen voor den Bazaltkade- muur der Nieuwe haven als ook de Bazaltmuur zelf, is slecht, waarin dan ook alleen eene totale vei-nieuwins- met gewijzigden aanleg verbetering brengen kan. De IJsselkaden verkeeren in voldoenden staat van onder houd. De ontzetting der nieuwe kademuren op de hoeken van de oude haven is niet zeer toenemende zooveel moge lijk wordt door het storten van puin tegen den voet der nieuw gemetselde kademurenzorg gedragen om ontgron ding en verdieping te voorkomen. Van de bestaande schamp- of welpalen aan de IJssel- kade werden 19 stuks vernieuwd en van de welbalken een gedeelte ter lengte van 75 M.; de oude welbalken werden met de afkomende materialen hersteld. Voor een en ander werd uitgegeven f 1209,23 de begrooting bedroeo- f 1268,20. Bruggen. Deze verkeerden in voldoenden staat. Voor liet onderhoud werd de noodige zorg gedragen. Aan de IJsselbrug werd de ten vorigen jare aangevan gen vernieuwing van het trottoir aan de Zuidzijde geheel voltooid terwijl aan de Noordzijde het trottoir met de af komende planken werd gerepareerd en de gedeeltelijke vernieuwing plaats vond met de nog in voorraad zijnde hout materialen van de aanbesteding van 1871. Het onderhoud van al de bruggende bediening van de IJsselbrug, benevens vuur en licht in het collecteurs wachthuisje vorderden eene uitgaaf van 1504,98®; de begrooting stond f 1905 toe. Aanleg van Bruggen. Het amoveren van de steenen brug 20 21 O

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1873 | | pagina 12