bomve,, der boerenwoning e» de jaarlijkse],e aanbestedingsom er ie a rikken van de weidengezamenlijk J 7365,44. B. Eigendommen bestemd voor de publieke dienst en openbare Gemeente-werken. a. Openbare Gemeente-gebouwen, Gemeente-kuis. Voor het gewoon onderhoud stelde de Begrooting ƒ555,45 beschikbaar. Met inbegrip van het jaarlijks aanbesteed wordende wit-, verf- en schoonmaakwerk, de leverantie van gordijnen, benevens eenige verandering in het Bureau van den Wijkmeester, een en ander aangenomen voor 238kwamen de uitgaven met het dagelijksch onderhoud te staan op f 489,205. Voor de gebouwen genoemd onder rubriek stadsdienst, waarvoor de Begrooting beschikbaar stelde 1330,76, is met inbegrip van het weekloon voor den dagelijkschen' op- zigter en het bergloon voor de Petroleumvatenuitgegeven 1085,88®onder de uitgevoerde werken behoorden ook de aanbesteedde verfwerken ten bedrage van 126. In eigen beheer werden bijgemaakt drie spoelingen als: in de Wassinkshoekbij de Spittaalbinnenbrug en aan den benedenweg tegenover de 5e openb. school, terwijl een der spoelingen bij den watermolen is vernieuwd geworden. De ruimte voor de vischmarktvroeger met losse palen en touwen afgeslotenwerd met vaste palen en leunings ijzers afgezet. Bij den Drogen-abtstoren werd een berg plaats getimmerd, uitsluitend bestemd tot berging van het marktmateriëel. Tore n s. Deze vorderden eene uitgaaf van 488,463bij de be- grooting geraamd op 415. Bij aanbesteding werden de Wijnhuis-en de Nieuwstads- kerktoren geverwd en dit werk aangenomen voor 367. Maar onder het uitvoeren dier verfwerken bleek de nood zakelijkheid, dat een der stijlen en een kubeel van het koepeltje op den Nieuwstads-kerktoren vernieuwd dienden te wordenterwijl ook eene reparatie plaats had aan de Pilas ters en lijsten van den Wijnhuistoren. Een ingesteld onder zoek leidde tot de ervaring dat voor en aleer eene vol gende verwing aan den Wijnhuistoren geschieden kan, er eene belangrijke vernieuwing aan de kroonlijsten en pilasterbekleedingen zal behooren te geschieden. Carillon. In het voorjaar ontdekt zijnde dat een der klokken en wel de G-klok zoodanig gebarsten wasdat zij buiten gebruik gesteld en ondervangen moest worden, werd met Haads goedkeuring tot de vernieuwing en vergieting overgegaan; de eerste door den fabrijkant geleverde klok bleek evenwel de gewenschte toonhoogte niet te hebben, zoodat die klok wederom moest worden uitgenomen, waarop de fabrijkant zonder ontgeltenis eene andere leverde, die geacht wordt goed te voldoen. Buiten het gewone jaarlijks aanbesteedde onderhoud ad 30. vorderde de levering van de nieuwe klok met de onkosten van af- en opbrengen der oude en nieuwe klokkeneene totale uitgaaf van f 528,26, waarvan f 491,96 is verantwoord op de begroo ting voor 1872 en het restant op die voor 1873, daar eerst in dit loopende jaar de levering en opbrenging van de' tweede nieuwe klok heeft kunnen plaats vinden. 12 i3

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1872 | | pagina 8