26 Augustus. Adelaidus Ludovicus Otto aangesteld tot Hulponderwijzer aan de 5e openbare school. 26 Augustus. Ingekomen een voorstel tot het oprichten eener Hoogere Burgerschool voor meisjes. 8 September. De heer Jb. Dam op nieuw tot Wethouder benoemd. 3 September. Goedgekeurd de voorwaarden onder welke met het Rijk zal worden overeengekomen wegens het verleggen van den Emper overlaat in den Rijksstraatweg van Zutphen op Apeldoorn en tot afstand en overgifte van de Emperbrug. 3 September. De Deventer-Stoomboot-Maatschappij tot 11 November 1877 gecontinueerd in de erfpacht van een stuk grond op de Kade voor de Gasfabriek. 3 September. Aan de Godshuizen ingezonden model- begrootingen met memorie van toelichting. 3 Aan J. Wensink tijdelijk vergund danslessen te geven in een locaal der vroegere vierde school bij de Mo lenbeek. 16 December. Tot Hulponderwijzers aan de 3e openbare school benoemd Willem Carel Johan Willemsen en Hendrikus Sleijster. 16 December. Besloten aan den tegenwoordigen pachter de Bank van Leening nog voor een jaar te laten. Archieven. Het Gemeente-Archief onderging in het afgeloopen jaar geene verandering. De Bibliotheek werd zoowel door geschenken van belang stellenden als door aankoop van boekwerken vermeerderd, terwijl de Bibliothecaris zich onledig houdt met het opma ken van den Catalogus. HOOFDSTUK IV. Jaarlijksche opgave van het geheele bedrag der ontvang sten en uitgaven naar de laatste door Gedeputeerde Staten afgesloten rekening. Blijkens rekening bedroegen de ontvangsten over 1871 f 182990,14 en beliepen de uitgaven186254,99s Zoodat het nadeelig slot was. 3264,85s Geheel bedrag der geraamde ontvangsten en uitgaven naar de door de Gedeputeerde Staten goedgekeurde be grooting voor het jaarwaarover het verslag loopt. Bij de begrooting over 1872 zijn de ontvangsten geraamd op f 233797,95 en de uitgaven op 233797,95 Zoodat die begrooting geen voor- of nadeelig slot aangeeft. HOOFDSTUK V. A. Eigendommen niet bestemd voor de publieke dienst. Over het algemeen is in het afgeloopen jaar in den toe stand der gebouwen geene verandering gekomenmet uit- zondeiing van het badhuis waarvan de balklegering vloeren en schotwerken in voldoenden staat zijn gebragt en het materiaal aangevuld werdhetwelk alzoo eene belang rijke herstelling onderging. ^De kosten voor het onderhoud van al die panden be- 8 O 9 t>!eldnii(ldelen. BemeeiKe-eigendommen, «verben en fnrigtln^ert.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1872 | | pagina 6