wijzer benoemd Willem Lodewijk Kerktneijer, en Abra ham Jacobus Schooleman benoemd tot Hulponderwijzer aan de 2e openbare school. 30 Januarij. In plaats van den Heer P. Brouwer Rz. be noemd aan de Hoogere Burgerschool tot leeraar in de Scheikunde, Natuurlijke Geschiedenis en Warenkennis en aan de Burger-avondschool in de Scheikunde en Natuurlijke Geschiedenis de Heer A. J. C. Snijders. Januarij. Besloten een adres in te dienen tot behoud van de Arrondissements-Regtbank. Januarij. Mr. B. H. Pekelharing benoemd tot onder- Directeur aan de inrigtingen van Middelbaar onderwijs. 5 Februarij. Besloten voor f 250,000 deel te nemen in den ontworpen Spoorweg van Zutphen over Win terswijk naar het kolenrevier der Ruhr. 18 Maart. Mej. Gerritjen Gardina Gerritsen benoemd tot Hulponderwijzeres aan de le openbare school. Maart. Gesloten eene overeenkomst met B. H. Colen brander in zake de door hem voorgenomen verbouwing van de huizen Wijk A N" 107 en 108 aan de Nieuw- stad en Gasthuisstraat alhier. 8 April. Besloten te gunnen voor 641 het geveilde perceel op den hoek van de Barlheze en Markt. April. Worden aan de Vergadering medegedeeld de besluiten van het Dagelijksch bestuur waarbij het O. N. Gasthuis, het Bornhof en Burgerweeshuis zijn gebracht onder la a op de lijst, bedoeld bij art. 2 der Wet van 28 Junij 1854 (Staatsblad No 100) en wordt eene Com missie benoemd om de ontworpen reglementen te onder zoeken. April. Aan L. Spies vergund om het jaar huur, het welk hij nog heeft aan localen bij de Vischpoort, aan de Wed. Douwes, geb. Scheuter, over te doen. 2 Junij. De nieuwe reglementen voor de Godshuizen het Oude en Nieuwe Gasthuis het Bornhof en het Burgerweeshuis goedgekeurd. 1 Julij. W. van der Worp eervol ontslagen als Leeraar aan de Hoogere Burgerschool en Burger avondschool. Julij. Aan den Hulpleeraar Abraham Jacobus Schoole man een eervol ontslag verleend. Julij. Goedgekeurd de rekening van het David Eve- kinks-fonds. Julij. Ingekomen het door het Raadslid J. P. Hasselo genomen ontslag. Julij. Van de Directie der Hollandsch-Westphaalsche Spoorweg-maatschappij kennisgeving ontvangen van hare vestiging hier ter stede. Julij. Aan A. Brants verleend eene gratificatie van 50 voor zijn bijzonderen ijver bij het te keer gaan van het hooge IJsselwater. Julij. 60 verleend om daaruit de noodzakelijke kos ten te dekken voor deelneming der Schutters beneden den rang van officier aan het concours op de Wiessel- sche heide in Augustus e. k. te houden. Julij. Goedgevonden dat eenige voorwerpenbij de in rigtingen van Middelbaar onderwijs alhier aanwezig wor den opgezonden naar Utrecht, om aldaar te dienen bij eene tentoonstelling van leermiddelen voor het onderwijs op de middelbare scholen in gebruik, in Augustus e. k. te houden. 10 Julij. Besloten het huis en erf in de Hoven van J. Meijer voor eene Bewaarschool aan te koopen voor 4527,50. Julij. Aan de gebroeders van Elk vergund om onder den grond der gemeente Zutphen eene metalen pijp te leggen van hunne fabriek naar de binnengracht. 26 Augustus. Derk Colenbrander benoemd tot Hoofd- y onderwijzer aan de 4e openbare school. 6 7

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1872 | | pagina 5