Verveening bestaat in deze gemeente niet. Visscherij. De opbrengst van aangevoerde zee- en rivier- visch bedroeg ten afslag de som van 8453,28. III. Handel en scheepvaart. a. Binnenlandsche handel. De binnenlandsche handel is hier niet van groote be- teekenis. Omtrent de ter markt aangevoerde hoeveelheden en be steede prijzen verwijzen wij naar Hoofdstuk XI. De toestand van den groot- en kleinhandel en van de winkelnering onderging geene merkbare verandering. h. Buitenlandsclie handel. In 1872 werden 12 stuks Certificaten van Oorsprong aangevraagd tot verzending van goederen naar Oost-Indië voornamelijk bestaan hebbende in papier en vleeschartikelen. Het aantal geijkte botervaten (Vs vaten) bedroeg in 1872 6606, en (Vig vaten) 52. c. Scheepvaart langs de rivierenkanalen en vaarten. In 1872 hebben aan de IJsselkade gelost 782 schepen met 43822 tonnen inhoud, geladen 228 12575 Van de scheepvaart op de Berkel wordt geen aanteekening gehouden. d. In- en uitklaringen vonden alhier geen plaats. e. Werven en scheepsbouw. Op de eenige hier bestaande scheepstimmerwerf worden in den laatsten tijd slechts schepen hersteld. HOOFDSTUK XIII. Inrigtingen, in verband staande met de uitoefening van Handel en andere bedrijven. o. Middelen van vervoer te water. De Stoombooten, zijnde 2 voor vervoer van passagiers en goederen2 voor goederen alleen en 5 Sleepbooten zoomede de 19 in vaste beurten varende schepen, metende circa 1020 tonnen, voeren geregeld af en aan voor zoover de waterstand zulks toeliet. Geene nieuwe concessiën zijn verleend of bestaande in getrokken. b. Middelen van vervoer te lande. Veel wordt voor den handel van Spoorwegen gebruik gemaakt, echter is alhier het vervoer van goederen te water toegenomen ten gevolge van het verhoogde tarief op de Staatsspoorwegen. Voor de graafschap had het ver voer met vrachtwagens en karren plaats. c. Commissien voor het examineren van varensliedenvoor landverhuizersvoor de Rijnvaart enz., zijn alhier niet aanwezig. d. De Broodzetting blijft afgeschaft. Zutphen, den 7 April 1873. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. A. D. COENEN, De Secretaris, D. J. E. van LÖBEN SELS. 44

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1872 | | pagina 24