van melk der aangetaste beesten nadeelig op de gezondheid der ingezetenen zou kunnen werken, hierover opzettelijk te beraadslagen en de noodige maatregelen van voorzorg aan U. E. A. voor te stellen, welke met een gunstig ge volg schijnen te zijn bekroondimmers van voor de ge zondheid nadeelige gevolgen is in onze stad geen sprake geweest. Met belangstelling heeft de Commissie vernomendat dezer dagen door Z. Ex. den Minister van Oorlog aan het Bestuur der Spaarkas alhieris afgestaaneen gedeelte van het militaire bolwerk, ten einde in deze Gemeente een zeker aantal arbeiderswoningen overeenkomstig de eischen der hygiëne, te doen bouwen, en vleit zich dat ook in het vervolg het groot belang zal worden ingezien, de nog in grooten getale in deze stad aanwezige krotten, gangen en sloppenwelke door gebrek aan de noodige ruimtelucht en lichten volslagen gemis van ventilatie als zoovele brandpunten van elke epidemie zijn te beschou wen te doen verdwijnen. Voorts heeft de Commissie de eer te berigten dat de heer H. Wvan Rhijn, die als voorzitter moest aftreden, als zoodanig is herkozen, en zich die keuze heeft laten welgevallen. De Gezondheidscommissie voorn4 (get.) J. F. DIETZ Secretaris. Zutphen, 4 Februarij 1873. HOOFDSTUK VIb. Oemeente-Politie. Omtrent de dienst valt in het afgeloopen jaar niets bij zonders mede te deelen. Maatregelen van bijzonderen aard behoefden niet genomen te worden en was de algemeene toestand bevredigend. Gedurende het afgeloopen jaar bleef de gemeente voor branden en andere rampen gespaard. Een schoorsteenbrand in een huis in de Hoven werd door spoedig aangebragte hulp gestuitzoodat men zich ook toen niet over de goede werking van de in 1871 vastgestelde nieuwe verordening op de Brandweer heeft kunnen overtuigen. De in 1855 vastgestelde verordening regelende den aard en duur der Persoonlijke diensten is blijven bestaan. HOOFDSTUK VII. IKationale militie en Schutterij. a. Nationale militie. Aandeel d'er gemeente in de ligting41 Ingeschrevenen in de gemeente in 1871, geloot in 1872 waarnaar het aandeel is berekend 140 Ingelijfden bij de landmilitie40 Ingelijfden bij de zeemilitie1 b. Schutterij. j Werkelijke sterkte der schutterij in de gemeente Actief273 Reserve228 Te zamen. 501 Actieve sterkte der schutterij bij de wet gevorderd 273 26 27

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1872 | | pagina 15