17 Februarij. Vastgesteld de regeling der Vee- en Var- kcnsmarkten. .17 Februarij. In plaats van J. H. van Eek, eervol ont slagen, benoemd tot Rentmeester tevens Weezen vader van het Burger Weeshuis de Heer G. Kaptijn. 17 Februarij. Afgewezen het adres van B. Kok, om con cessie van grond tot opbouw van een Eek- en Ko renmolen. 2 Maart. Vastgesteld eene verordening op het Wik- en Weegloon, alsmede op de staanplaatsen op de kermis van Kramen enz., alsmede de verordeningen op de invordering dier regten. 2 Maart. Aan den Heer P. R. Campert een eervol ontslag verleend, tegen 1 September 1868, als Hoofd onderwijzer aan de le openbare school. 2 Maart. Besloten de Brugwachters-woningen en het Collecteurs-huis in het openbaar voor afbraak te ver- koopen; en dat aan de Brugwachters eene vergoeding zal worden toegekend en uitbetaald voor gemis van vrije woning. 2 Maart. Wordt besloten dat, zoo de waterstand het toelaat, zal worden overgegaan tot het leggen der drie nog te maken kribben langs de Marschweide. 23 Maart. Wordt besloten het Dagelijkscli Bestuur te magtigenom eene overeenkomst te teekenenbetrek kelijk de overneming door de gemeente Zutphen in onderhoud en beheer, van den toegangsweg naar het hoofdgebouw van den Staats-Spoorweg te Zutphen. 14 April. Besloten dat een stuk grond inde Hoven, bij II. J. Verhagen op thins bezeten geweest, in het open baar zal worden verpacht. 14 April. Het Dagelijksch Bestuur gemagtigd om een kade te doen maken langs de Berkel opwaarts, te be ginnen aan de Marschpoortbrugalsmede om de laagte langs de Manege aan te hoogen en af te zetten. 14 April. Aan het R. C. Armbestuur vergund om den stadsmuur, tussclien het St. Elisabeths gesticht en de Pastorie der R. C. gemeente zich bevindende, af te breken. 14 April. Besloten weder voor één jaar de stads liaard- asch en vuilnis te verpachten. 14 April. Wordt toegestemd in de verplaatsing der brie venbus in de Hoven tegen het stads brandspuithuisje. 14 April. J. W. Magendans en A. Starink, gecontinueerd voor drie jaren in de huur der door hen bewoonde huizen. 14 April. Bepaald wanneer de Schapenmarkten zullen wor den gehouden. 14 April. Besloten dat 1 September 1868 de eerste open bare school voor lager en meer uitgebreid lager onder- derwijs zal worden opgeheven en vervangen worden door eene bijzondere gesubsidieerde school. 4 Mei. Besloten op de aanstaande Paardenmarkt premiën uit te loven. 4 Mei. Besloten dat aan den Heer H. Knottenbelt te Hattem, wanneer hij zijne bijzondere school alhier zal hebben overgebragtzullen worden toegekend de voor- deelen in de ter visie gelegde verordening voorkomende. 4 Mei. Aan den Heer P. Hasselo vergund, meer zand te graven uit het bij hem in pacht zijnde perceeltegen betaling van 150.— in eens. 6 Junij. Besloten nog eene Paardenmarkt te houden. 6 Junij. Besloten om de gracht bij het Stationsplein voor rekening der gemeente te doen uitmalen en uit- modderen. 6 Junij. Besloten van de Erven R. de Haas voor ƒ1800 aan te koopen hun huis in de Barlheze. 22 Junij. C. van der Worp eervol ontslagen als beurt schipper op Rotterdam. 6 Julij. Besloten de magtiging van het Departement

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1868 | | pagina 5