34 De toepassing van nieuwe uitvindingen is niet onderzocht. Tengevolge van de sterke en langdurige droogte hebben de landerijen veel geleden. De later gevallen regens hebben echter veel hersteld. Over schadelijk gedierte heeft men hier niet te klagen gehad. Ziekten der gewassen en van het vee zijn niet voor gekomen. Staat van de hoeveelheid der beteelde bundersmet opgaaf der hoofdgewassen en tweede vruchten, alsmede na welk ge- ivas laatstgemelde zijn geteeld. Opbrengst per bunder en ge- zamentlijke opbrengstuitgedrukt in muddenpondenallen voor zoo ver bekend. 35 Algemeens opmerkingen omtrent tuinbouw en bloemisterij. Eene opgave der uitgestrektheid van beteelde gronden tot tuinbouwkan niet met juistheid worden gedaan. Er bevinden zich hier thans drie bloemkweekerijendie van lieverlede in belangrijkheid toenemen. De eigenaren hebben de noodige inrigtingen zich verschaft, waaronder uitmuntende kasten, verwarmd door stoom. Zij bepalen zich voornamelijk tot het kweeken van potgewassenwaar van zij op de weekmarkten voortreffelijke exemplaren leve ren; terwijl een bloemist op meer uitgebreide schaal zich op het aankweeken van bepaalde soorten van bloemen toe legt. De handel bepaalt zich hoofdzakelijk tot de weekmark ten; evenwel is de uitvoer naar omliggende plaatsen niet onbelangrijk te noemen. Boomgaarden zijn hier niet aanwezig. Granen en handelsgewassen. Bunder tal. Opbrengst per bunder in Gebeele opbrengst in mudden. ponden. mudden. ponden. Tarwe 15 330 Rogge 20 400 Zomergarst 2 50 Haver 18 300 Boekweit -1 10 Boonen 2 20 Erwten 1 Aardappelen 110 8800 Suikerbiet 1 28000 Over te brengen. 170 Voedergewassen. Hoofd gewas. Tweede gewas. Opbrengst per bunder in Geheele opbrengst in Bundertal. Bundertal. mudden. ponden. mudden. 1 ponden. Overgebragt. 170 Mangelwortels. 20 Koolraap als 2degewas geteeld na rogge 12 Wortels 13 Zomerknollen. 21 Groen gemaaide kla- 4 Te zamen. 207 33

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1868 | | pagina 19