12 naar Laren bij de IJzendoorns-kampen; een idem onder den weg in de Leeuwerik tot afwatering van de laagte der voormalige mestputten. B. Eigendommen bestemd voor de publieke dienst en openbare Gemeente-werken. a. Openbare Gemeente-gebouwen. Ten gevolge van het behoorlijk onderhouden der ge bouwen ten dienste der gemeentelijke administratiekunnen wij mededeelendat daarvan de toestand over het alge meen voldoende is. Opzigtens de in sommige gemeente-gebouwen plaats gehad hebbende veranderingen en verbeteringenverdient vermeldingdat de opene corridor of plaats in het Ge meentehuis is overdekt gewordenen voor den hoofdingang een portaal gemaakt; bij openbare aanbesteding werden deze werken uitgevoerd voor 1045. Bij het onderhanden zijn dezer werken, bleek de nood zakelijkheid om het bestaande afgedekte gedeelte geheel te vernieuwen; dit werk op het tarief van het Bestek mede door den aannemer van gemelde aanbesteding uitgevoerd, vorderde eene uitgave van266,755. Het jaarlijks schoonmaken en witwerk werd in het openbaar aanbesteed ad115,00. In het geheel werd aan onderhoud van en ameublement in het Raadhuis eene uitgave gevorderd van ƒ1971,675. De bij de begrooting toegestane som is 1290,00. De overschrijding dezer som werd veroorzaakt door het liooger bedrag der aannemingsom van het maken van de genoemde overdekking en het portaal, dan geraamd was, en wel met 165,00; de buitengewone werken van de vernieuwing van de bestaande afdekking hiervoor genoemd, cle hoog noodige vernieuwing van het tapijtdo karpetten 13 in de Burgemeesters- en in de trouwkamer, en verdere verbetering en aanvulling van het ameublement. Aan de overige gebouwengenoemd in het verslag 1866 werd alleen het voorkomende onderhoud verrigt, en werd daartoe uitgegeven de som van838,87 terwijl de raming en toegestane som, bij de begrooting vastgesteld, ter beschikking stelde de som van ƒ1268,00 Torens. De toestand is voldoende. Voor het onderhoud was op de begrooting uitgetrokken de som vanf De uitgaven hebben bedragen 56,715 't welk gevorderd is geworden door de hoognoodige repa ratie aan een' der wijzerborden en derzei ver afdekking. Gebouwen bestemd voor onderwijs. Door het voorloopig nog ter beschikking gehouden lokaal der 4lle openbare school tot opneming van cholera-hjders en de daarop later gevolgde verhuring aan het Rijk, werd geen gevolg gegeven aan de bij de begrooting vaststelde verbouwing van dit gebouw tot 4ae openbare school. De schoolgebouwen vorderden dit jaar eene uitgave van 1786,40s, zijnde 174,40s meer dan bij de begrooting is geraamd. Onder deze som is begrepen de bij openbare aanbeste ding gemaakte reparatie, en het vernieuwen van eene hou ten vloer in de 6ae openbare school. Het behangen van de Directeurskamer in de Hoogere Burgerschool en eenige reparatie en verfwerken in de 2de en 3de openbare school, i f 904 87 zijn uitgevoerd voor Het maken eener welput en het stellen van eene pomp voor de 5ae openbare schoolwerd bij openbare aanbeste- 327 00 ding aangenomen voor O o

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1867 | | pagina 8