10 som was het gevolg van de bij Raadsbesluit d.d. 14 Junij 1867, N". VII goedgekeurde voordragt tot het doen van reparatiewerken aan de woning, te betrekken door den oudsten Stadsbode, en de in orde brenging van het in huur aan het Rijk afgestane gebouw (de voormalige 4e openbare school). reParatiewerken aan de woning van den stadsbode in eigen beheer uitgevoerdvorderden eene uitgave van 416,04 het verfwerk daarvan werd bij onderhandsche aanbesteding gedaan voor100 00 de ïeparatie aan het in huur gegeven school gebouw vorderde126 985 Gesloopt zijn geworden twee huisjes op den wal bij'het voormalige paardenwater. De opbrengst van de verhuurde gebouwen heeft be dragen 2322,85. Gemeente-gronden. 2°. De opbrengst der gronden, losse landerijenwei landen, turnen en bleekerijen, genoemd in het vorig ver- slagheeft over 1867 bedrageny 56717 Bij de begrooting is toegestaan gewordenvoor gewoon onderhoud en verbetering, zoomede tot verdeeling der Marschweide eene som van6352 50 In het geheel is op deze som verwerkt en uitgegeven6059,78* Onder de gedane werken verdient vermelding: le. Marschweide. Verdeeling van de Marschweide in 46 blokken, waar bij gegraven de noodige keerslotenin de weerden zÜn gegraven tien kolken en over de Marsch zijn gemaakt twee parallel en een dwarsweg; in den hoofdweg zijn twee duikers gelegd tot verbinding der hoofdwaterleiding; een duiker is gelegd onder de weg naar de Hel; een idem in de weide n°. 25; een 11 idem in de weide n°. 46 en vijf kleine duikers onder de liekdammen voor 44 weiden zijn gemaakt de noodige hekken en langs de wegen zijn de gevorderde keersloten gegraven en de noodige aftakkingen gedaan van ijzerdraad. Voorts zijn de algemeene weiden afgerikt, van de zaag molens tot aan het fort de Pol; van een en ander belie pen de kosten4800,46 2e. Helbergen. De weide Helbergen werd verdeeld in twee blokken met eene dubbele rij rikken op 5,00 el afstand van el kander (in voorzorgvoor het geval van besmet vee). De algemeene weiden op Helbergen en de Marsch zijn gebloot geworden, de kosten bedroegen te zamen: 211,89 3e. Kijfsdijken. De waterleidingen van de Kijfsdijken zijn dóorgegraven tot aan de Voorstondensche beek en den ouden IJssel; ook een gedeelte van de waterleidingen in de Sprabanen naar de Hoendernesterbeek. De kosten daarvan berdoegen53,66J 4e. Smeerkamp. Bemesting van de Smeerkamp met bagger uit de Bin nengracht. 5e. Daar bij de verpachting der weidenhet onderhoud en het snoeijen der heggen uitgezonderd is geworden, zijn deze in eigen beheer gesnoeid en het snoeihout gebezigd tot kribhout. 6e. Rijsweerd Sprabanen. Al het hout van de nieuw aangelegde Rijsweerd in de Sprabanen werd gehaktde opbrengst was ongeveer tien vim goed kribhout, hetwelk bestemd is voor de nog aan te leggen krib n°. 6. Nog werd gemaakt en gelegd: een duiker in den weg

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1867 | | pagina 7