6 afstand aan de Directie der Buitensocieteit over te dragen. 14 Junij. Kennisgenomen van de vergunning van het De partement van Oorlog om de wegen op de Marsch- weide te bepoten, en goedgevonden daarvan ter zijner tijd gebruik te maken. 4 Julij. Besloten het personeel der agenten van policie tegen het najaar uit te breiden. 11 Julij. Dewijl zich geen sporen van cholera-ziekte in deze gemeente hadden vertoond, is goedgevonden in 1867 de kermis, als van ouds, te houden, aanvan gende den 2den Maandag in Augustus. Voorts be sloten dat de kermis in volgende jaren zal aanvangen op den voorlaatsten Maandag in Mei, en dat alsdan tevens eene Paardenmarkt zal worden gehouden. 11 Julij. Kennisgenomen van de verkregen vergunning om 15 boomen te poten op den berm van den Kanons- dijk bij de Parapetmuren van den opweg naar de vaste brug der Gemeente. 5 Augustus. Besloten geen gebruik te maken van de eenige ingekomen aanvraag om het bouwterrein bui ten de Marschpoort maar om perceelen van dat terrein in het openbaar te veilen. 19 Augustus. Besloten om geen gevolg te geven aan adressen om een weg van de Nieuwstad naar het Stationsplein aan te leggen, maar, in beginsel vast gesteld, dat de nieuwe weg zal aanvangen op den hoek der Barlheze. 7 October. Besloten de vier perceelen aan de IJssel- kade, waarvoor bij de openbare veiling zich Itoopers hadden voorgedaante gunnen. 7 October. Ingewilligd het verzoek van den Kerkeraad der Hervormde Gemeente, om in de school in de Hoven godsdienstig onderwijs te doen geven; dit al les onder de noodige voorwaarden. 7 7 October. Besloten eene aanvraag te doen om terrein van het Departement van Oorlogtot opbouw eener bergplaats van Petroleum. 7 October. Besloten aan te koopen het opgemaakt ontwerp van een grindweg op Hengelo. 7 October. Besloten 300 toe te staan als bijdrage om eene verbeterde inrigting te verkrijgen van de brug naar het Hoornwerk. 7 October. Besloten de borgtogt van den Gemeente- Ontvanger niet te verhoogenmaar om zijne instructie eenigzins te wijzigen. 10 October. Besloten voor één jaar, ten dienste van de bureaux van de Directie der Directe Belastingen, en wel voor f 500te verhuren het ledigstaande gebouw van de vroegere 4e openbare school. 24 October. Aan het bestuur van het O. N. Gast huis toegestaan het overwelven en verder dempen van de moddersloot achter hunne erven. 24 October. Aan J. H. van Eek, tegen 1 Julij 1868, een eervol ontslag verleend als Rentmeester, tevens Weezenvader van het Burger Weeshuis. 4 November. Magtiging verleend om eenige weide landen, vroeger als hooilanden behandeld, als weilan den in het openbaar te verpachten. 4 November. Besloten het huis in den Rosmolenlaat stelijk bij het garnizoen in gebruik geweest, in het openbaar te verkoopen. 2 December. Besloten eene nieuwe regeling vast te stellen ten aanzien van het gebruik van de weide Helbergen, en het niet verpachte of voor hooiland bestemde gedeelte der Marschweide, alsmede om de weidegreven tegen uit0 December 1867 eervol te ont slaan. 2 December. Besloten een eervol ontslag te verleenen

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1867 | | pagina 5