32 Instellingen door of van wege de gemeente beheerd of gesubsidiëerd. a. Het getal dezer instellingen was op 31 December 1867 één, genaamd de St. Anne Broederschap. b. Het getal huisgezinnen en afzonderlijk levende per sonen gedurende het jaar verpleegdof die op eenige an dere wijze in de weldadige werking der instelling hebben gedeeld of daartoe hunne toevlugt hebben genomen, be liep als volgt; Instellingen. Sint Anne Broederschap. 50 Nihil. 50 c. De ontvangsten en uitgaven van alle besturen en instellingen van weldadigheid, door of van wege de ge meente beheerd of gesubsidiëerd, beliepen (naar de laatste goedgekeurde rekening over 1867) als volgt: Ontvangsten. Die der instelling, genaamd Sint Anna Broederschap1688,80 Uitgaven. Die der instelling, genaamd Sint Anne Broederschap1408,89» Alzoo werd er meer ontvangen dan uitgegeven 279,90» Wegens teruggave van elders voorgeschoten golden werd uitbetaald 3554,62. Het getal in de gemeente armlastigengedurende het jaar elders ondersteund of verpleegd, was 126. 33 Middelen, zoo gewone als buitengewone, tot leniging en vermindering der armoedeinzonderheid door onderwijs en werkverschaffing. Als zoodanig kunnen worden beschouwd: de Naai- en Breischoolde Spaarbank, de Hulpbank, de Spaarkas, welke van Stadswege van localen, vuur en licht worden voorzien. De Bank van Leening, welke door de gemeente voor f 60 'sjaars is verpacht. De Inrigting van J. F. W. Vrijheid, tot verschaffing van brei- en strikwerk aan de behoeftigendie wederom met/75 'sjaars werd gesubsidiëerd. Het Stedelijk Ziekenfondswaarvan het te kort door de gemeente wordt aangevuld. Het Zieken- en Begrafenisfonds, ontvangende eene toelage van 100 uit de gemeentekas. De Werkinrigting der Protestantsche Diaconie; en in zonderheid De Stadsschool voor armen en minvermogendenalwaar geenerlei schoolgeld wordt betaald. Geene instellingen echter ter voorkoming van armoede door of van wege de gemeente beheerd, bestaan alhier. De Bank van Leening wordt door den pachter voor eigen rekening beheerdterwijl ook de SpaarbankHulp bank, Spaarkas en andere hare eigene administratie heb ben voorziende de gemeente in localiteit. HOOFDSTUK XI. Algemeene toestand. De landbouw wordt hier over het algemeen op eene kleine schaal uitgeoefend door pachters van kleine per- Gedurende het geheel e jaar (onafgebroken) verpleegd. Ééns of meer malen in liet jaar (tijdelijk) ver pleegd. Geheel getal ver pleegde huisgezinnen en afzonderlijk levende personen. I;aut!bouw en Veeteelt.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1867 | | pagina 18