52 scheidene Diaconiën en andere instellingen van liefdadig heid zich voortdurend het lot bleven aantrekken van hen, die door gebrekkelijkheid of ouderdom buiten staat wezen iets tot hun onderhoud bij te dragen. Instellingen door of van wege de gemeente beheerd of gesubsidiëerd. a. Het getal dezer instellingen was op 31 December 1865 één, genaamd de Sint Anne Broederschap. b. Het getal huisgezinnen en afzonderlijk levende per sonen gedurende het jaar verpleegd of die op eenige an dere wijze in de weldadige werking der instelling hebben gedeeld of daartoe hunne toevlugt hebben genomenbeliep als volgt Instellingen. Sint Anne Broederschap. 50 50 c. De ontvangsten en uitgaven van alle besturen en instellingen van weldadigheiddoor of van wege de ge meente beheerd of gesubsidieerd, beliepen naar de laatste goedgekeurde rekening over 1865) als volgt: Ontvangsten. Die der instelling, genaamd Sint Anna Broederschap. 3702,97"' Uitgaven. Die der instelling, genaamd Sint Anne Broederschap 3418,34s Alzoo werd er meer ontvangen dan uitgegeven 284,63 53 Wegens teruggave van elders voorgeschoten gelden werd in 1865 uitbetaald 3517,44. Het getal in de gemeente armlastigengedurende dat jaar elders ondersteund of verpleegd, was 130. Als middelenzoo gewone als buitengewone tot leniging en vermindering der armoede, inzonderheid door onder wijs en werkverschaffing, kunnen worden beschouwd de navolgende inrigtingen De Naai- en Breischool, de Spaarbank, de Hulpbank, de Spaarkas, welke van Stadswege van localen, vuur en licht worden voorzien. De Bank van Leening is door de gemeente voor 60 'sjaars verpacht. De Inrigting van F. J. W. Vrijheid, tot verschaffing van brei- en strikwerk aan de behoeftigenwerd met/75 'sjaars gesubsidiëerd. Het Stedelijk Ziekenfonds, waarvan het te kort door de gemeente wordt aangevuld. Het Ge nootschap tot ondersteuning van behoeftige Kraamvrouwen. Het Zieken- en Begrafenisfonds, ontvangende eene toelage van 100 uit de gemeentekas; en inzonderheid de Stads school voor armen en minvermogenden, alwaar geener- hande schoolgeld wordt betaalden de Werkinrigting der Protestantsclie Diaconie. Geene instellingen ter voorkoming van armoede, door of van wege de gemeente beheerd, bestaan alhier. De Bank van Leening wordt voor eigen rekening door den pachter beheerd, terwijl ook de Spaarbank, Hulp bank Spaarkas en anderehare eigene administratie en fondsen hebben. Gedurende het geheele jaar (onafgebroken) verpleegd. Ééns of meer malen in het jaar (tijdelijk) ver pleegd. Geheel getal ver pleegde huisgezinnen en afzonderlijk levende personen. ?5

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1866 | | pagina 28