36 f. Begraafplaatsen (gemeente-). Ten aanzien van tie Bouw- en Weidelanden valt nog het volgende te vermelden: De sloot langs den lagen Ossen waarddie het vorig jaar gedeeltelijk werd gedempt en met een doornheg be zet is, werd dit jaar volkomen gedigt en zal in het vol gend jaar geheel in een heg gezet worden. In het door den Spoorweg afgescheiden gedeelte van de Marschweide, (oostzijde) zijn twee kolken gedempt, 37 de laacten verhoogd en de waterleidingen verbreed en uitgediept. De kolk tusschen de Weezenweide en de weide het Kerkhof is gedempt, alsmede een sloot in genoemde weide. Het omgezette gedeelte der Weezenweide is bezaaid ge weest met haver en klaver, hetwelk goede uitkomsten heeft opgeleverd. De overschietende grond bij de ontgraving der landpij- lers onder de IJsselbrug over de Weerden, is benuttigd om eene sloot en laagten op de zoogenaamde Varkens laagte alsmede den grond om den kolk in den daar naast liggenden waard te verlioogen. Door middel van den door het uitdiepen der Binnengracht verkregen modder, zijn de weiden Slag voor 't hekkenhet Zwanenvloteen ge deelte van de 2a en 3e kloot van de Pagemate en van de Kijfsdijken gemest, waardoor deze gronden veel verbe terd zijn. Uithoofde een kleiner aantal runderen voor de Marsch en Helbergen, in vergelijking met vorige jaren, was op gebrand, zijn ongeveer 15 bunders weideland afgerikt en gehooid. Om het dempen van de sloot langs den lagen Ossen- waard zijn aan de pachters der naweide de rikken tot afregeling geleverd. Voorts werd afgegraven de oprid naar de voormalige noodbrug en werd deze grond gedeeltelijk gebruikt tot aanhooging en doortrekking van het lijnpad beneden de spoorbrug. C. Werkenniet aan de gemeente behoorendeals Wegen van polderbesturen, corporatiën en bijzondere personen, dienende voor het openbaar verkeer, bestaan niet alhier. Begraafplaatsen van kerkgenootschappen en bijzondere personen zijn in de gemeente Zutphen niet aanwezig. Vermelding van Werken Aan- Benaming. Toestand. liet aangelegde en verbeterde gedurende het jaar. de kosten daarvoor en voor het onderhoud aangewend. gedurende het jaar aanbesteed. ncmings- som. zen in de Hoven met 20 ijpen Voortzetting der beplan ting van de Kijfsdijken met ruim 200 wilgen. Deze 5 posten te zamen Voorts aankoop van bloe men en plantsoen tot in- potcnzoomede onderhoud aan de zitbanken. 240 95 00 (10 Nihil. Id. Algemeenc begraafplaats. Israël, begraafplaats. Goed. Id. Hakken en in- poten van plantsoen maai jen van grasverder ge woon onder houd, zoomede aan hetgebonw. Reparatie aan de rasterwer ken met verw- werk. 341 129 11 285 Het verwen van het raster werk. Deze som is onder de voor genoemde 129,285 be grepen. O O

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1866 | | pagina 20