18 HOOFDSTUK V. Gemeente-eigendommen en Inrigtingen. De gebouwen der gemeente bevinden zich in goeden staat van onderhoud. Het Wijnhuishetwelk vernieuwd diende te wordenis afgebroken en weder opgebouwd en wordt thans afge werkt. Het werk was aanbesteed voor ƒ10790. Het brandspuitenhuisje op de Houtmarkt, waarvan men weinig dienst hadis in het vorig jaar weggebroken. Het Gemeente-huis verkeert in voldoenden staat van onderhoud; de laatste hand werd gelegd aan het vernieu wen der dakwerken. De herstelling van Wijnhuistoren en van dien der R. C. kerk is uitgevoerdmet het verwwerk en het gewoon onderhoud vorderde dit eene uitgaaf van 596.66. De loealen bij den IJzendoornsedert zeer vele jaren voor looijerij gebruikt, zijn thans weder geheel ter be schikking van de gemeente, met uitzondering van twee kelders onder de kaserne, welke op nieuw zijn verhuurd. De opstand der gebouwen welke de gemeente had overge nomen werd in eigen beheer gedeeltejijk gesloopt. De af komende materialen uitgezonderd puinsteenen en eenig houtwerk, zijn in het openbaar verkocht voor 514,45'. Aan de niemve IJssolkade zijn gedurende het vorig jaar geen der aldaar nog beschikbare percelen ter bebou wing met woon- winkel- of koffijhuizen verkocht. Men hoopt dat in dit jaar gegadigden zich zullen voordoen. De wegen werden in goeden staat onderhouden. Eene al- lezins groote verbetering werd verkregen door het opma ken bepuinen en begrinden van de wegen in de Hoven zijnde de weg van Riethorst tot de Baankstraatdie van de Steenstraat tot de Achterhovendie van de Baank straat tot aan de Achterhoven en van de Baankstraat tot 19 aan den steenweg, te zamen lang 695 el, bij eene breedte van de puinlaag van 2,30 tot 3 el. Hiervan bedroegen de de kosten 1012.17 Een voetpad naar Voorstonden werd nieuw aangelegd de kosten, in gemeenschap met Brummen gedragen, be liepen 200. Voor het onderhoud der straten is zorg gedragen. Op nieuw zijn bestraat de Hofstraat, met een vak van de Markt, het 's Gravenhof, de weikade langs den IJssel, ter wijl nieuw zijn aangelegd de bestrating voor de trottoirs bij de IJsselkade, het emplacement voor de nieuwe loskraan, de opreden naar de welde bestrating van de nieuwe IJsselkade met omgaande bestrating bezijden de ijzeren op haalbrug ter gezamenlijke oppervlakte van 9262 vierk. el len tot een en ander zijn geleverd 203,824 stuks nieuwe straatklinkers, 90000 stuks nieuwe Quenast keijen, 20,000 stuks nieuwe Stenselberger keijen337 el hardsteenen trot toirbanden, terwijl aan banden nog in voorraad blijven voor de trottoirs in de nieuwe Marsclipoortstraat 133 el. Eene belangrijke uitbreiding werd gegeven aan de vuil- water rioolleidingen. In het geheel zijn 903 strekkende ellen riool gemaaktals voor de Markt van het \Y ijnhuis en van de pomp in het Huikenstraatje tot in de Haven van de pomp op de Nieuwstad door de Halterstraat naar de Beek. Op het Oudewant naar de Lombardsteeg tot de put in de Larebinnenstraat. Op de IJsselkade is eene verleneine van het bestaande riool en in het Raadhuis- steegje tot de pomp op de Zaadmarkt gemaakt. Bij de riolen zijn gemaakt 46 zinkputten en eene groote verza- melputde kosten beliepen 8944.08', waaronder begre pen de geleverde ijzeren putluiken en luclitafsluiters. Voor onderhoud der bestaande werken werd zorg gedragen. De toestand der pompen is voldoende. Eene nieuwe welput is met goed gevolg gemaakt in de donkere steeg waar eene nieuwe ijzeren pomp is aangebragt. De pomp O O

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1863 | | pagina 11