2 HOOFDSTUK II. Het getal kiezers voor leden der Tweede Kamer der Staten-Gcneraal bedraagt: Idem van de Provinciale Staten. Idem van den Gemeente-Raad. a. De Gemeente-Raad bestaat uit 15 Leden, zijnde de Heeren: O. L. Graaf van Limburg Stirum, Mr. M. J. van Löben Sels Jonkh. H. A. D. Coenen Mr. H. J. Thooft F. C. Colenbrander Jonkh. Mr. P. N. Quarles van Ufford N. T. J. VAN DE Kasteele, J. P. Hasselo, Mr. R. W. Ta- dama, Mr. J. G. Luijken Glashorst, L. H. de Bas, Mr. F. G. Nieuweniiuijs. H. D. Mispelblom Beijer, Mr. F. S. Op- ten noort, en Mr. L. Ed. Lenting. Ter vervanging van het met 1. September 1853 aftredend derde gedeelte van de Raadsleden en van den Heer Mr. J. Dam die als lid van den Raad zijn ontslag had genomen en zich niet weder ver kiesbaar had gesteld, zijn verkozen: G. P. C. Baron van Heeckeren met 412 Stemmen. Mr. F. S. Opten Noort, met 394 Jonkhr. H. A. D. Coenen, 378 Mr. R. W. Tadama, 375 Mr. H. J. Tiiooft, 361 H. D. Mispelblom Beijer, 344 zijnde de Heer G. J. Roosegaarde, op wien 228 Stemmen waren uitgebragt, niet herkozen en in het geheel 543 gel dige stemmen uitgebragt. b. Den lOden November 1853 is alhier in den ouder dom van 62 jaren overleden de Burgemeester G. P. C. Ba ron van Heeckeren dievolgens Koninklijk Besluit van den 26. Julij 1853 No. 60, den 1. Januarij 1857 zou hebben moeten aftredeneen mandie gedurende 12 jaren aan het hoofd dezer Gemeente was geweest, met den mcesten ijver 488 488 735 en trouw hare belangen had voorgestaan, zich door gren- zelooze werkzaamheid en ijver had onderscheiden en wiens nagedachtenis lang in gezegend aandenken zal blijven. Bij 's Konings besluit van 7. December 1853 No. 76, is ter vervanging van hem tot Burgemeester der stad Zutphen benoemd de Heer O. L. Graaf van Limburg Stirum, terwijl het collegie van Burgemeester en Wethouderen thans be staat uit den Burgemeester en twee Wethouders zijnde de Heeren Mr. M. J. Löben Sels, die in dit jaar zal af treden, en Jonkh. H. A. D. Coenen, benoemd in de verga dering van 6 Maart 1854, hebbende de Raad het niet noodig geoordeeld om eerder een' Wethouder te benoemen De Staat der Gemeente-Ambtenaren en Bedienden was als over 1852 met uitzondering der volgende, in 1853, voorgevallene veranderingen. De Veldwachter dezer Gemeente der le klasse, tevens dienst doende als agent van Policie, C. Mansveld, is op zijn verzoek eervol ontslagen en in zijne plaats benoemd tot Veldwachtertevens dienstdoende als agent van Policie der le Klasse, B. Kersten, en in diens plaats tot Veldwach ter dezer Gemeente, tevens dienstdoende als agent van Po licie der 2e KlasseJ. IIagens. In plaats van A. Leu ontslagen als stads-drageris be noemd F. Assendorp. Gedurende hetvorige jaar zijn vastgesteld de volgende verordeningenalsEene verordening van Policie op de hon den. Eene verordening houdende Grondslagenwaarop een Re glement voor de Gymnastiek zal kunnen ontworpen worden. Eene verordening, houdende Reglement van orde voor de vergaderingen van den Raad der gemeente Zutphen. Verkiezingen en Gemeente-bestuur. Gemeente-Bestuur. «Semeente-Ainhteuaren en Bedienden. Plaatselijke verordeningen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1853 | | pagina 3