12 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. Openbare School D voor U.L.O., Waterstraat. Hoofd: R. W. Kuiper Onderwijzers: C. D. W. König, P. de Kant, A. J. Nijland, H. Koerts, J. C. Lindeman, J. Kroese, K. G. Thomas, W. M. N. Schouten; onderwijzeressen: mej. A. A. Thierry, E. Knoop en H. A. Roozendaal. Leeraars en leeraressen in licham. oef. P. Dobbenga, H. J. Rubé (tijdel.), mej. P. M. v. d. Weel en mevr. M. Rubé-Lijsen (tijdel.). Onderwijzeres in de nutt. en fraaie handw. mej. A. B. Meyer ink. Leeraar in het teekenenE. E. J. Kerkmeijer en W. A. Montfoort (tijdel.). Toel. 1 Sept. Vier leerjaren. Openbare School E voor 1. o., aan de Boompjeswal. Hoofd F. H. Bouman. OnderwijzersJ. Hoevers. H. C. Verdoold. Onderwijzeressenmej. J. J. Priester en G. J. v. d. Woude, kweekelinge met acte. Zes leerjaren. Openbare School in de Hoven voor l.o. Hoofd D. A. van Arragon. Onder wijzersF. Hoevers, S. van Daalen, B. J. ter Beek, A. Bosveld, R. Timmer. Onderwijzeressen mej. M. Koning en S. Noach. Voor handwerkenmej. A. B. Meyerink (tijd.). Kweekelmg met actemej. M. D. Hartemink. Zeven leerjaren. Openbare School F voor l.o. Opleidingsschool voor Gymn. en H.B.S., David Evekinkstraat. Zes leerjaren. HoofdW. H. Ploegman. Onderwijzers A. G. M. van Keulen, D. C. Nijhuis en H. G. Beek. Onderwijzeressen: de dames A. C. Wiebenga, A. M. Klaren en B. Timmer. Openbare School G op den Tadamasmgel. Hoofd J. Meulenbrugge. Onder wijzers M. J. Schut, P. van Barneveld, P. J. Soeters. Onderwijzeressen: mej. J. A. A. Dijkland, M. H. K. Lenderink. J. G. Kuiper voor handwerkenmej. A. Meyerink. Gewoon lager onderwijs. Zeven leerjaren. Openbare School H, Louisesingel. Hoofd C. G. Sterkenburg. Onderwijzers W. Broere, G. Braskamp. Onderwijzeressen mej. B. J. Bender, M. M. Overweg, J. H. C. Hofman, G. Thon. Vakonderwijzeres voor nuttige handwerken: Gewoon lager onderwijs. Zeven leerjaren. Chr. Onderwijs Ie. Koningin Wilhelminaschool. Voor lager en uitgebreid L.O. (Oudewand 35). Hoofd U.L.O.J. de Zeeuw. Verder onderwijzend personeelU.L.O. K. Folkertsma, D. Fokkema, J. Wildeboer en W. M. H. Roding. U.L.O. vak onderwijzer R. Ross. Hoofd L.O.H. van den Berg. Verder onderwijzend personeel L.O.G. L. Jansen, A. Hanekamp, mej. J. Jansen, mej. N. P. Veer man, A. J. Schut en J. A. Trenning kweekelingen met acte. Voor het handwerk- onderwijs: mej. N. P. Veerman, mej. J. Jansen, mej. S. H. G. van Zeben. Leervakken ai, kq. 2e. Prins Bernhardschool. Voor gewoon lager onderwijs (tevens opleiding voor U.L.O. en M.O.) David Evekinkstraat 2. Hoofd J. Vogel. Onderwijzers H. Arwert, W. de Groot en C. van Doornum (kweekel. m. acte), mej. W. H. M. Ribbers, mej. J. in 't Hout. Voor handwerkonderwijsmej. W. H. M. Ribbers, mej. J. in 't Hout en mej. S. H. G. van Zeben. 3e. Prinses Juliana School. Voor gewoon lager onderwijs (tevens opleiding voor U.L.O. en M.O.) Leeuweriklaan 3. HoofdG. K. Dreyer. Onderwijzers ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 13 A. J. Mooy, W. M. A. van Weeghel, mej. M. van Zeben, W. A. Rietveldt, mej. Chr. Koerselman (kw. met akte), mej. L. v. d. Beukei (handw.). R. K. Inrichtingen van Onderwijs. R. K. Jongensschool „H. Joannes Ev.", Tengnagelshoek 7. Hoofd der school H. J. van den Berg. Onderwijzend personeelF. H. A. Wissink, R. ten Dam, B. M. Nelissen, Mej. N. de Wild, G. Oostendorp, Mej. Gr. Berendsen. Aan de school is-verbonden een aparte 5de en 6de opleidingsklasse ter voor bereiding voor de toelating tot Middelbare scholen. R. K. School voor M.U.L.O. „H. Joannes Ev.", Tengnagelshoek 7. Hoofd der school: H. J. van den Berg; Onderwijzend personeel: J. N. M. Volman, A. A. M. Thiel, G. Momberg, Mej. J. Swart; vakleeraar in Godsdienst: Kap. F. 0. Smit; vakonderwijzcres in handwerken: Eerw. Zuster J. J. ten Berge. Opleiding voor het M.U.L.O.-diploma en voor toelating tot Kweekschool. Op de M.U.L.O.-school worden zoowel jongens als meisjes toegelaten. Spreekuurvóór en na schooltijd. R. K. Meisjesschool ,,St. Anna", Tengnagelshoek 3. Hoofd der School Zr. Alphonsie. Onderw. personeel: Zr. Margaretha, Zr. Ursulinia, Zr. Aleida, Mej. Hochstatter, Mej. Sterk. VakonderwijzeresZr. Francina. R. K. Cursus voor Godsdienstonderwijs voor 1.1. Middelb. Scholen. De lessen worden gegeven door den Weleerw. Heer G. F. H. Veldhuis, Kapelaan der parochie van den H. Joannes den Dooper alhier. R. K. Fröbelschool. De school staat onder leiding van de Eerw. Zusters van Tilburg. Aan 't hoofd staat Zr. Paladia. R. K. Modevakschool. De school staat onder dezelfde leidingaan 't hoofd staat Zr. Fredegonde. Ambachtsschool op het Hoornwerk. Het bestuur der school wordt gevormd door het bestuur der G. V. v. K. en een lid van den raad der gemeente Zutphen, daartoe door dat college aangewezen. Directeur is de heer F. A. Brandsma. Leeraar in het timmervak H. J. Leferink, in het smeden enz. T. Koopmans, bankwerken enz.G. Rubingh, T. W. Klein- bussinkautotechniek G. B. BakkerelectrotechniekC. Versteeg in het schil deren H. Dijkjansin het metselenW. Paalmanin het voortgez. L.O.J. Strubbe, M. J. Reiniersebehangen en stoffeerenJ. Enzerink. Concierge A. Dekker. Vakschool voor Meisjes op het Vischpoortplein. Spreekuur van de Directrice Dinsdags van 24 uur. Het bestuur dezer school is hetzelfde als voor de Ambachtsschool. Directrice Mej. A. C. Simmermansleeraressen costuumnaaienmej. C. Nipius en E. van Wagensveldleerares teekenenmej. J. Kroezeleeraressen nutt. handwerkenmej. A. Mentink, mej. D. Wahlleerares fraaie handw. mej. M. Leydensleerares linnennaaienmej. I. Sysesleerares M.U.L.O. mej. D. Meyer; leeraressen koken, voedingsleer: mej. G. Ie Nobel, mej. I. M. van der Worp, mej. W. Kleiterpleeraressen huish. kunde, waschbeh.mej.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1940 | | pagina 8