6 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. Opgave van verschillende Besturen voor zoover deze op Zutphen betrekking heeft. Bevolking der gemeente Zutphen op 1 Januari 1935 20651 zielen, 587 bewoners van het Oude en Nieuwe Gasthuis. Mannen 9895, vrouwen 10651. Van de wettige bevolking verdeeld naar de verschillende gods dienstige gezindten, behoorden 1 Januari 1935 tot de Hervormden 12592, Waalsch Hervormden 22, Evang. Lutherschen 325, Hersteld Lutherschen 34, Doopsgezinden 176, Remonstranten 74, Gereformeerden 988, Roomsch Katholieken 3409, Nederd. Israëlieten 545, Chr. Gereformeerden 150. Tot geen der genoemde gezindten behoorende 2333. Kiezers voor den Gemeenteraad in 1935'36 10851. Voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal 11361 en voor de Provinciale Staten 11093. Gemeentebestuur: Burgemeester: Mr. J. Dijckmeester. WethoudersMr. G. J. H. Wagener, H. Koerselman en Mevr. C. A. Weersma-Van Duin. Secretaris J. Ruibing. Leden van den Raad J. H. ten Elze, J. L. Faber, C. van Gelder, F. C. Gies, A. van Heusden, Th. J. H. Kling, JzLKtók, H. Koersel man, Mr. J. H. C. M. van der Kun, L. Lammers, J. A. Paap, J. A. Surink, H. J. van der Vegte, Mr. G. J. H. Wagener, Mevr. C. A. Weersma-Van Duin, H. van Woudenberg Hamstra. De geheele Raad treedt in 1939 af. Vaste Raadscommissiën: Bedrijvencommissie Mr. G. J. H. Wagener (electr. en slacht huis), Mevr. C. A. Weersma-Van Duin (gasf. en waterl.), Voorzs., Th. J. H. Kling, J. H. ten Elze, Mr. J. H. C. M. van der Kun, J. A. Surink (gasf. en waterl.) en H. J. van der Vegte (electr. en slachth.). Financiëele Commissie Mr. J. Dijckmeester, Voorz.L^-rdok, J. L. Faber, J. A. Surink en H. van Woudenberg Hamstra. LanderijencommissieH. Koerselman, Voorz. J. A. Paap, B- J. Ticdink, C. van Gelder en L. Lammers. Bouwcommissie: Mr. G. J. H. Wagener, Voorz., J. A. Paap, J. H. ten Elze, B, J. Tiedink en F. C. Gies. Commissie voor de Strafverordeningen: Mr. J. Dijckmeester, Voorz., Mr. G. J. H. Wagener, J. H. ten Elze, F. C. Gies en Mr. J. H. C. M. van der Kun. Ambtenaren van den Burgerlijken Stand D. Molenaar, H. Koerselman, Mr. G. J. H. Wagener, M. Onnes, Th. J. A. Caste- lein, G. J. Flameling en G. J. Waanders. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 7 Gemeente-Secretarie: Afdeeling ,,Algemeene Zaken" W. B. Hemminga, hoofdcom mies, chef der afdeeling. Mej. W. D. de Groot, commies, K-.-M. Hommes, adj.-commies 2e kl.Mej. C. Dirks, klerk. Ie Afdeeling. Financiën, Onderwijs en Belastingen: L. Baptist, hoofdcommies, chef der afdeeling, G. N. Hagenaar, commies, H. N. B. van Santen, controleur, Mej. G. M. Coolhaas, adj.-commies le klasse, W. de Jong, lijd", klerk. He Afdeeling. Militaire Zaken: J. B. Gosselaar Beerta, commies, chef der afdeeling, P. J. Frank, adj.-commies le klasse, IHe Afdeeling. Burgerlijke Stand, Hinderwet, Arbeidswet. Nederlanderschap, Bevolking: G. J. Flameling, commies chef der afdeeling, G. J. Waanders, adj.-commies 2e kl. en Ih. J. Castelein, klerk. KamerbewaarderG. A. Martinus. Bode G. Stam. De Secretarie is geopend voor het publiek alle werkdagen van 9 tot des nam. 2 uur, Zaterdags van 9—12 uur. Bureaux Militaire Zaken, Bevolking enz. ingang Lange Hofstraat. Bureaux Burger lijke Stand en Algemeene Zaken ingang 's-Gravenhof. Bureaux Financiën, Onderwijs enz. ingang Kerkhof. Woensdag en Vrijdag nam half twee kostelooze huwelijksvoltrekking, op andere uren van die dagen f 10.op andere dagen f30. voor het leggen van den looper f2.50. Huwelijksvoltrekking in de Raadszaal met inbegrip van het leggen van den looper f 50. Gemeente-Ontvanger: J. Kortenoever; klerk: A. Hoevers. Het kantoor van den Gemeente-Ontvanger is geopend alle werkdagen, met uitzondering van Zaterdag, des morgens van 91 uur, ingang Lange Hofstraat no. 2. Verdere gemeentelijke ambtenaren en bedienden. Directeur Gemeentewerken, Bouw- en Woningtoezicht, Plant soenen en Algem. Begraafplaats: J. H. Eggink; le opzichters T. Wallenburg en W. Annema; 2e opzichters: L. de Jager, G. F. Zuuring, J. van Dongen, B. J. Langenbach; opzichter over de plantsoenen: G. J. Mensink; boekhouder: H. Harting Jr., klerken Mej. A. W. Jansen en M. N. Veltmaat. Brandwezen: CommandantA. Wilbrenninck (Tel. 355), Ondercommandant -Jv-H. A, Alhrecht (Tel. 13% Vnacht-^bOO).

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1936 | | pagina 5