214 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. T-N Chr. Hist. Kiesverceniging Gezag en Vrijheid". Bestuur: Ds. C. J. van Paassen, Voorzitter;Secretaris; G. Starink, Penningm.H. Koerselman, N. van Zeben Dzn., D. J. Schoen maker, J. ter Wel, H. J. ten Elze en H. Spieker. Sociaal-Democratische Arbeiderspartij. Joh. A. Paap, Voorz.; Ds. J. L. Faber, 2e Voorz.; F. Klok, le Secretaris, Weg naar Warnsveld 116; A. van Daalen, 2e secr.; mevr. C. A. Weersma Van Duin, H. Hollinga, le Penningm.; J. Versteeg, 2e Penn.; F. C. Gies, J. F. Scherpenhuizen. Nationale Bond tegen Revolutie, Afd. Zutphen O. Bestuur: ds. H. Hummelen, le voorz.; ds. J. Henzei, 2e voorz.; F. J. J. Baron van Heemstra, secr.; C. L. Fahro, penn.; H. Eizenga, M. H. Plaggemars, J. Sanders, B. J. Tiedink, mr. W. H. van Basten Batenburg, mr. R. P. J. Derksema, A. F. Tjassens Keizer. Algemeene Arbeidersvereeniging, opgericht in 1870. H. W. Nijhof, voorz.; R. Venhuis, ondervoorz.; B. J. A. Legeer, le secr.Chr. Garritsen, 2e secr.; E. Agelink, le penningm.; F. Mussies, 2e penningm. Aan deze vereeniging is verbonden een ziekenfonds om elkander bij ziekte en overlijden te steunen. Zutphensche Christelijke Besturenbond. BestuurM. Tijken, voorz.; B. G. Hissink, 2e voorz.; J. Gort, secr., Staring straat 21, Zutphen; E. J. Nieuwenhuis, le penningm.; H. Ver meulen, 2e secr.; R. Schut, 2e penningm.; R. Hein, alg. adj. DoelBevordering der Chr. arbeidersorganisaties door propaganda, oprich ting van afdeelingen van landelijke Chr. Vakbonden, door gemeenschappelijk optreden der bij den Bond aangesloten organisaties de acties dezer organisatie te bevorderen: door het richten van adressen aan de overheid; door het toe zicht houden omtrent naleving van de wetten op den arbeid; het verzamelen van statische gegevens omtrent loon, arbeidsduur, werkloosheid, ziekte enz.; door het houden van ontwikkelingscursussen; door het verzamelen van steun gelden voor stakers en uitgeslotenen. Opgericht 1 Jan. 1918. De volgende afdeelingen zijn bij den Z. C. B. B. aangesloten. Afd. Ned. Werkl. Verbond Patrimonium". E. J. Arends, voorz.; J. A. Surink, vice-voorz.; J. J. Iliohan, le secr., Tadama- straat 22a; A. H. Surink, 2e secr.; R. Hein, penningm.; L. v. Gelder, 2e penningm.; J. J. Withuis, bibliothecaris. Aan de afd. is verbonden een Ziekenfonds, tellende 57 leden. Bestuur J. J. Visser, voorz.J. Withuis, penn.G. A. H. Scholten, secretaris. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 215 Deze vereeniging stelt zich ten doel om de overtuiging, dat Gods woord en de traditie onzes volks de vertrouwbare grondslagen eener Christelijke maatschappij uitmaken, allerwegen te verbreiden, om de liefde daartoe op te wekken, ten einde op deze grondslagen de belangen der Maatschappij in haar geheel, die der werklieden in het bijzonder, door alle geoorloofde mid delen te bevorderen. De hoofdzetel is gevestigd te Amsterdam. De afdeeling telt 75 gewone leden en 30 begunstigers. Woningbouwvcreeniging; Chr. Nat. Werkmansbond en Patrimonium. F. Hartsuiker, voorz.; L. v. d. Beukei, secr., Deventerweg 99; H. J. Jansen, penningm.; F. Wallenburg, E. J. Arends, J. Meijer, D. J. Schoenmaker. Ned. R. K. Grafischen Bond, afd. Zutphen. H. J. Wessels, Buitensingel 115, voorz.-penningm.H. Koopman, Graaf Otto- singel 103, secretaris. Afd. Nat. Chr. Grafische Bond. H. Schüppers, voorzitter; H. S. Wassink, penningm.; G. v. d. Kolk, secr., Buitensingel. Afd. Chr. Bond v. Handels- en kantoorbedienden. J. A. S. Surink, voorz.;penningm.; J. H. Hofhuis, secr.; Heeckerenlaan 8. Afd. Chr. Bond v. Spoor- en Tramwegpersoneel. L. v. Schie, Marschweg, voorz.; A. H. Saaltink, secr., Borrostraat 18. Afd. Bond v. Chr. Meubelmakers en aanverwante vakken. G. J. Mulder, secr. en penningm. te Warnsveld, Rijks straatweg A 106. Afd. Chr. Ambtenaarsbond. J. Gort, voorz., Zutphen; E. de Weert, secr., Warnsveld; H. Th. Veltkamp, penningm., O. en N. Gasthuis, Zutphen. N.B. Afzonderlijke groep voor verplegers en verpleegsters. Afd. Bond v. Chr. Bouwvakarbeiders. B. G. Hissink, voorz.; W. Bilderbeek, secr.; A. Jansen, penningm. Afd. Ned. Chr. Bond van Personen in publieken dienst. G. v. Huffelen, voorz.F. Burgers, penningm.M. Tijken, Warnsveld A 295, secretaris. Afd. Chr. Nat. Werkmansbond, onder de zinspreuk,,De Heer is onze Banier". G. Hoevers, voorz.; H. G. A. Hanekamp, 2e voorz.; H. J. Borninkhof, penningm D. Schoenmaker, secr.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1932 | | pagina 110