200 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. R- K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel „St.- Raphaël", aangesloten bij de R. K. Nederlandsche Bond Y7- Kaspers voorz.; C. A. Lentz, secr., Buitensingel ti d V° a' lsendoornstraat 2, penn.. Het orgaan heet: Vi7 D I? T? SPoor"l het verschijnt elke week. Geest. Adviseur: W. E. H. Kapelaan J. Barreé. ,.R- K. Bond van Handelsreizigers „St. Jan", aangesloten bij de R. K. Nederlandsche Bond. Bestuur: B. J. Wigman Pelikaanstraat 2, voorz.Fr. Schaapveld, Rozenhoflaan, secr J. Oomens, Spittaalstraat 74, penn.. Het orgaan „St. Christoffel" verschijnt elke week. Geest. Adviseur: W. E. H Kapelaan J. Barreé. R. K. Kiesvereeniging „Recht voor Allen", Bestuur lh. Steemers, Rozenhoflaan, voorz.; F. Fluitsma, Secr-penn Praebsterkamp 13; Mr. W. H. Basten Batenburg, Mevr. Fiévez— Scheeren, Mei. van Haaren, leden. R. K. Propagandaclub ,,St. Michiel". Bestuur: W. E. Heer Kapelaan J. Barrée, voorz.; Th. Urbanus, Buitensingel, secr.; H. J. Wessels, Buitensingel, penn. "Het K. R. O.-Comité. Het stelt zich ten doel de belangen van den Katholieken Radio-omroep naar vermogen te bevorderen. Bestuur: E. H. J. Barrée, voorz.; Th. Urbanus, secr E. G. Koebers, penn.J. Bögman, J. Flapper en M. Heitling, leden. ,,St. Lebuinusvereeniging." In deze vereeniging zijn onder gebracht de R. K. onderwijzers en onderwijzeressen der bijzon dere scholen in het dekanaat Zutphen. Onderafdeeling van den Aartsdiocesanenbond. Bestuur van de afdeeling Zutphen bestaat uitJ Draaisma (Steenderen) voorz.P. Fluitsma (Zutphen), secr.- penn.Mej. Dijkman (Zutphen), J. J. Roelants (Klarenbeek), leden. R. K. Jeugdorganisatie's. R. K. Burgerjongelingenvereeniging ,,St. Carolus Borro- maeus". De vereeniging stelt zich ten doel de godsdienstige en maatschappelijke vorming der Katholieke jonge midden standers te behartigen en biedt wekelijksche gelegenheid tot ontspanning. Bestuur: J. Flapper, Spittaalstraat 2, voorz.,; Fr. Bruyninkx, Tadamastraat 15a. secr.; H. Wolters, A. Derksen, penn.; C. Heitling, leden. Wekelijksche Bijeenkomst: Zondag na Hoogmis, Woensdagavond om 8 uur. in het St. Hubertus- gesticht. Geest, adviseur W. E. Kapelaan J. Barrée. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 201 R. K. Arbeidersjeugdorganisatie ,,De Jonge Werkman". De vereeniging behartigt de godsdienstige en maatschappelijke vorming der Katholieke Arbeidersjeugd; Ze heeft haar wekelijk- schen ontspanningsavond op Woensdag in het R. K. Vere nigingsgebouw, Halterstraat. BestuurB. van Langen, Buiten singel 123, voor Joh. van Gemmert, Lievevrouwenstraat, secr.; Ant. v. d. Meerendonck, Groensteeg 127, penn.; Joh. Dijkman, comm. De vereeniging wordt ter zijde gestaan door „leiders" van wege de R. K. WerkliedenorganizatieH. van Hilst, Hoorn werk lc, algem.-penn., Ferd. Horst, Polsbroek 223. en den Geest. Advis. W. E. H. Kapelaan C. Uyttewaal. Het orgaan ,,De Jonge Werkman" verschijnt elke veertien dagen. Als onderafdeeling verdient vermelding de R. K. Mondorgel club ,,De Leeuwerik" directeurStegeman, Halvemaanstraat. Voorz. Joh. Dijkman, Buitensingel 109. Katholieke Jeugd-Centrale, ,,K. J. C.". Deze is de orga nisatie voor de Katholieke manlijke jeugd uit alle kringen van 9 tot 10 jaren tot 15 of 16 jaren. Bijeenkomst eiken Zondagmiddag 's winters om drie uur, 's zomers om half vier, in het St. Hubertus- gesticht. De leiding berust bij den W. E. H. Kapelaan C. Uytte waal, directeur, A. B. Jaspers Focks, Heeckerenlaan, penn.; J. C. Corton, Van Heeckerenlaan, comm. Onder den ouden naam van Jongenspatronaat is de organisatie koninklijk goed gekeurd. R. K. Gymnastiekclub ,,W. I. K." (Willen is kunnen). De vereeniging bestaat uit twee afdeelingen de eene voor jongens en heeren, de andere voor meisjes en damesde eerste heeft haar oefeningen op Donderdagavond van 78/4 en van 8 10 uur, de andere op Woensdagavond van 58 en van 89 uur. beide in de Militaire Gymnastiekzaal bij de IJzendoornkazerne alhier. Leider der vereeniging is de Heer Geubbel uit Warnsveld BestuurJ. van Hilst, Wilgestraat, voorz.B. van Langen, Buitensingel 123, secr.; H. Helmsing, Tadamasingel, penn.; Joh. van Eyck, 2de secr., H. Haagen, W. A. Rutten, comm.; Mej. M. Berendsen, leidster voor meisiesafdeeling. Geest. Advis. W. E. Kapelaan C. Uyttewaal. Contributie bedraagt voor jongens- en meisiesafdeeling 50 cent per maand, voor dames- en heei'en- afdeeling 20 cent per week. R. K. Jonge Meisjesbond ,,K. J. M." stelt zich ten doel de Katholieke vrouwelijke jeugd van 13 tot 18 jaar godsdienstig en maatschappelijk te organiseeren. Bijeenkomst eiken Dinsdag avond van 68 in het St. Hubertusgesticht. DirecteurW. E.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1932 | | pagina 103