182 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. Afdeeling A, Hoogereburgerschool met 5 j. c. geeft algemeene ontwikkeling als voorbereiding voor verschillende maatschap pelijke betrekkingen of voor voortgezette studiën. Bij den aanvang van het schooljaar 1929—1930 telde deze afdee ling 129 leerlingen. Afdeeling B is een twee-jarige Hoogere Handelsschool aanslui- tende aan de 3e klasse der Hoogereburgerschool met 5 j. c. In 1921 opgericht, geeft zij naast algemeene ontwikkeling meer in het bijzonder voorbereiding aan hen die later in het bedrijfsleven een plaats willen innemen. Bij den aanvang van het schooljaar 1929—1930 bedroeg het aantal leerlingen 24. Gemeentelijke Handelsschool gevestigd Lombardsteeg, hoek Oudewand met 3-jarigen cursus en voorbereidende klasse. DirecteurC. Kamp. LeerarenA. Broekhuizen, A. Jansen, J. Klaver, J. Kroese, J. C. Lindeman, W. A. Montfoort, J. M. L. Saunders, mej. J. M. Vrugtman, M. N. H. Leys, A. Barto, mej. T. v. d. Worp, Ir. H. J. W. J. Remmers. Het onderwijs heeft ten doel aan de leerlingen die algemeene ontwikkeling en algemeene kennis te verschaffen, welke noodig is voor de practijk van den handel. Het schoolgeld is progressief. De Handelsschool telde bij den aanvang van den cursus 1929 1930 96 leerlingen. Schooluren der Handelsschool 's voorm. van 8.4012.15 met een vrij kwartier en 's namiddags van 2.15—3.55. Woensdag- en Zaterdagmiddag vrij. Gemeentelijke Handelsavondschool „Mercurius" met 5-jarigen cursus. Directeur: C. Kamp. Leeraren: A. Broekhuizen, K. Koiter (ond.-dir.), J. Kroese, M. N. H. Leys, P. H. J. v. d. Berg, A. Barto, J. C. Lindeman, J. Dijkman. J. Hoevers, D. A. van Ar r agon. De eerste drie klassen vormen één geheelaan het eind wordt een diploma uitgereikt. De hoogste twee sluiten zich hierbij aan; hier wordt de vakopleiding gegeven voor boekhouder en corres pondent. Aan 't eind wordt na afgelegd examen een diploma als zoodanig uitgereikt. Iedere leerling heeft hoogstens 9 uur per week les, verdeeld over drie avonden van 6.30-9. Op den Zaterdagavond wordt geen les gegeven. Het schoolgeld bedraagt 20,— per cursus in 2 termijnen te voldoen. De cursus begint 1 Sepember en eindigt 30 April. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 183 De Handelsavondschool telde bij den aanvang van den cursus 1929—1930 115 leerlingen. Chr. Lyceum. CuratoriumE. C. U. Baron Calkoen, Presi dent, Eefde; F. J. J. Baron v. Heemstra, Secretaris, Eefde; Ds. L. J. Kreyt Jr., Dieren; mr. Th. Dijstra, Zutphen, Ds. J. L. G. Gregory, Gorssel. BestuurH. Mulderije, President, Deventerweg 19, L. van Omme, Secretaris, Zaadmarkt 100; H. van Zeben, Penning meester, Laarstraat 12E. C. U. Baron Calkoen, Vice-President, Eefde. G. W. Ormel, J. C. Wijers, J. Boks, G. Boschloo, W. E. Janson, H. Koerselman, M. Cappon, L. v. Koeveringe, J. Zwam- born, B. H. Wormgoor. Rector: Dr. J. Gunnink, Deventerweg 1. Pl.verv. rector: H. Voorthuis, Brugstraat 13. Leeraren: Dr. J. Gunnink, Geschiedenis; Ds. C. J. v. Paassen, Kerkgesch. en Hebreewsch; Ds. P. M. de Jong, Bijb. Gesch. en Kerkgesch.Ds. H. Hummelen, Bijb. Gesch. en Kerkgesch. Dr. K. Sprey, Conr. afd. Gymnasium, Latijn en Grieksch; Drs. R. J. Dam, Latijn en Grieksch; Dr. J. C. B. Eijkman, Latijn en Gi'ieksch en Gesch.; J. P. Donk, Wiskunde; Dr. A. J. v. Ditmarsch, Wiskunde; Drs. J. Hummelen, Natuurk. en Werk- tuigk.; Dr. H. Lier, onderd. H. B. S., Scheikunde; D. de Bruin, Nat. Historie; E. Visser, Staatsinr. en Staathuish.; H. Voorthuis, Onderd. Onderb., Aardrijkskunde, J. de Nooij, Geschiedenis; T. Steenstra, Onderdir. Kweeksch. en Lit. Ec. H. B. S., Neder- landsch; A. G. van Opstal, Nederlandsch; Dra. A. L. C. Kromsigt, Fransch; mej. A. J. Dam, Fransch; Drs. R. Abels, Engelsch; Drs. H. van Bohemen, Duitsch; Drs. J. Akkerman, Duitsch; S. Dijkman, Handelswetenschappen; C. v. d. Waals, Hand- en Rechtl. teek. en Wisk.; W. L. Schouten, Paedagogiek en Schrijven; P. Dobbinga, Lich. Oef. Jongens; mej. G. C. J. Straatman, Lich. Oef. Meisjes; mej. G. v. d. Veen, Toonkunst; mej. A. Dijkman, Handw. Meisjes; Amanuensis: R. Eelhart. ConciergeA. Gerrits, Brugstraat 11. Nijverheids Avondschool. Directeur: J. Kruys Voorberge. Leeraren R. Rensen (Wrnd. Dir.), E J. Wassink, F. Hartsuiker, G. Rubingh, E. J. J. Kerkmeijer, T. Koopmans, H. Dijkjans, J. Buys, W. O. Eskes, J. A. Strubbe, W. Annema, J. W. van Loo, H. J. Leferink, C. v. d. Waals, S. Dijkman, T. Bonnema en G. J. van Bosheide. Do Nijverheids-Avondschool is hoofdzakelijk bestemd tot opleiding van aan staande ambachtslieden. Hot schoolgeld bedraagt per jaar 6.te voldoen bij vooruitbetaling.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1930 | | pagina 94