204 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. R. K. Kiesvcreeniging „Recht voor Allen". Bestuur: Th. Stee- mers, Rozenhoflaan 17, Voorzitter; H. Peppelenbosch, Beuker straat 93, SecretarisJ. Vettenburg, PenningmeesterA. Koch, W. Röben, B. J. Tiedink, J. Peters, Mevr. FievezScheeren en Mevr. M. v. Haaren. Sociaal-Democratische Arbeiderspartij. Joh. A. Paap, Voorz.; F. Klok, Secretaris, Weg naar Warnsveld 116; Mevr. C. A. WeersmaVan Duin, 2e Secr. H. Hollinga, Penningm.F. C. Gies, J. F. Scherpenhuizen, Ds. J. L. Faber, 2e Voorz. Zutphensche Schilderspatroons Vereeniging. Laatstelijk goed gekeurd bij Koninklijk Besluit van 23 Augustus 1909, No. 39. Bestuur: G. J. Bosheide, Voorzitter; M. Evers, Secretaris; K. F. Wygman, Penningmeester; Comm. v. Toezicht op het klimmateriaal en ter voorkoming van ongelukken, G. J. van Bosheide en F. v. Ostende. Deze vereeniging bestaat uit 20 leden. Algemeene Arbeidersvereeniging, opgericht in 1870. H. W. Nijhof, Voorz.R. Venhuis, Onder-Voorz. P. A. Legeer, le Secr. Chr. Garritsen, 2e Secr.E. Agelink, le Penningm.F. Mussies, 2e Penningm. Aan deze vereeniging is verbonden een ziekenfonds om elkander bij ziekte en overlijden te steunen. Zutphensche Christelijke Besturenbond. Bestuur: J. J. lliohan, Voorz.E. J. Arents, 2e Voorz.M. Tijken te Warnsveld, Secr. E. J. Nijenhuis, le Penningm. D. Schoenmaker, 2e Penningm. H. Damhaar, Alg.-Adj. DoelBevordering der Chr. arbeidersorganisaties door propaganda, oprich ting van afdeelingen van landelijke Chr. Vakbonden, door gemeenschappelijk optreden der bij den Bond aangesloten organisaties de acties dezer organisatie te bevorderendoor het richten van adressen aan de overheiddoor het toe zicht houden omtrent naleving van de wetten op den arbeidhet verzamelen van statische gegevens omtrent loon, arbeidsduur, werkloosheid, ziekte enz.; door het houden van ontwikkeligscursussendoor het verzamelen van steun gelden voor stakers en uitgeslotenen. Opgericht 1 Jan. 1918. De volgende afdeelingen zijn bij den Z. C. B. B. aangesloten. Afd. Ned. Werkl. Verbond „Patrimonium". E. J. Arends, Voorz.; J. A. Surink, Vice-Voorz.J. J. lliohan, le Secr., Tade- mastraat 22a, A. H. Surink, 2e Secr.G. J. H. Kranenburg, Penningm.; S. Hiemstra, 2e Penningmeester; J. J. Withuis, Bibliothecaris. Aan de afd. is verbonden een Ziekenfonds, tellende 57 leden. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 205 Bestuur: J. J. Visser, Voorz.; J. Withuis, Penn.G. H. Scholten, Secr. Deze vereeniging stelt zich ten doel om de overtuiging, dat Gods woord en de traditie onzes volks de vertrouwbare grondslagen eener Christelijke maatschappij uitmaken, allerwegen te verbreiden, om de. liefde daartoe op te wekken, ten einde op deze grondslagen de belangen der Maatschappij in haar geheel, die der werklieden in het bijzonder, door alle geoorloofde middelen te bevorderen. De hoofdzetel is gevestigd te Amsterdam. De afdeeling telt 75 gewone leden en 30 begunstigers. WoningbouwvereenigingChr. Nat. Werkmansbond en Patri monium. F. Hartsuiker, Voorz.J. J. v. d. Beukei, Secr., De- venterweg 111, W. D. Hoogewoud, Penningm.T. Wallenburg, E. J. Arends, H. J. Jolink en D. J. Schoenmaker. Afd. Nat. Chr. Grafische Bond. H. Schiippers, Voorzitter; H. S. Wassink, Penn.; S. Binnendijk, Secr., Kuiperstraat 2. Afd. Chr. Bond v. Handels- en kantoorbedienden. J. A. S. Surink, voorz. H. J. Jansen, penningm.J. H. Hofhuis, secr., Heeckerenlaan 8. Afd. Chr. Bond v. Spoor- en Tramwegpersoneel. G. C. v. Eykel, voorz.A. H. Saaltink, secr., Borrostraat 18. Aid. Bond v. Chr. Meubelmakers en aanverwante vakken. J. A. Dijkman, voorz., G. J. Mulder, secretaris, te Warnsveld, H. Vlasveld, Penningm. Afd Chr. Ambtenaarsbond. Voorz. H. Seesink, te Warnsveld; Secr. W. Boerman te Warnsveld A 231E; Penningm. P. Veld huizen. N.B. Afzonderlijke groep voor verplegers en verpleegsters. Afd. Bond v. Chr. Bouwvakarbeiders. J. Elferink, Voorzitter; Secr.Duistermaat,W. n. Laren 195 Afd. Ned. Chr. Bond van Personen in publieken dienst. Secr. M. Tijken, Warnsveld A 295. Afd. Chr. Nat. Werkmansbond, onder de zinspreuk: ,,De Heer is onze Banier" H. G. A. Hanekamp, voorz.Joh. Scholten, 2e voorz.D. Schoenmaker, secr.J. W. Trelker, 2e secr. penningm. BestuursledenB. Kuyk, L. Hulsbos, L. F. H. v. d. Heuvel en A. Langenberg. 'De vergaderingen worden gehouden in 't Gebouw voor Chr. Belangen, Paardenwal, ingang Hek, iederen 3den Maandag van de maand, 's avonds 8 uur.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1928 | | pagina 105