212 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. Afd. Ned. Werkl. Verbond, „Patrimonium". H. J. Lammere, Voorz. J. A. Surink, Vice-Voorz. J. J. Iliohan, le Secr., Tade- mastraat 22a, A. H. Surink, 2e Seer.; G. J. H. Kranenburg, -Penmngm. G. W. Lebbink, 2e Penningmeester, J. J. Withuis Bibliothecaris. Aan de afd. is verbonden een Ziekenfonds, tellende 57 leden. Bestuur: J. J. Visser, Voorz.; J. Withuis, Penn.G H Scholten, Secr. Deze voreenigiug stelt zich ten doel om de overtuiging, dat Gods woord en de traditie on zes volks de vertrouwbare grondslagen eener Christelijke maatschappij' uitmaken, allerwegen te verbreiden, om de liefde daartoe op te wekken, ten einde op deze grondslagen de belangen der Maatschappij in haar goheol, dio dor werklieden in het bijzonder, door alle geoorloofde middelen te bevorderen. De hoofdzetel is gevestigd te Amsterdam. De afdeeling telt 75 gewone leden en 30 begunstigers. WoningbouwvereenigingChr. Nat. Werkmansbond en Patri monium. F. Hartsuiker, Voorz.; J. J. v. d. Beukei, Secr., De- venterweg 111, W. D. Hoogewoud, Penningm. T. Wallenburg, H. Wormgoor, H. J. Jolink en D. J. Schoenmaker. Afd. Nat. Chr. Grafische Bond. H. Schüppers, Voorzitter; Penningm.; S. Binnendijk, Secr., Spittaalstraat 112a. Afd. Chr. Bond v. Handels- en kantoorbedienden. J. J. de Jong, Voorz.; H. J. Lammers, Penningm.; J. H. Hofhuis, Secr. Havenstraat 29a. Afd. Chr. Bond v. Spoor- en Tramwegpersoneel. A. de Vries V oorz.Onstein, Penningm.Secr. Afd. Bond v. Chr. Meubelmakers en aanverwante vakken. J. A. Dijkman, Voorz., G. J. Mulder, Secr., Vijfmorgenstr. 16 H. Vlasveld, Penningm. Afd. Chr. Ambtenaarsbond. Voorz. E. Looijen te Warnsveld; Secr. J. Gort; Penningm R. Jongbloed. N.B. Afzonderlijke groep voor verplegers en verpleegsters. Afd. Bond v. Chr. Bouwvakarbeiders. J. Elferink, Voorzitter; Secr.Klumpert, Penningm. Afd. Chr. Nat. Werkmansbond, onder de zinspreuk: ,,De Heer is onze Banier". G. Hoevers, voorz.; Joh. Scholten," 2e voorz.; D. Schoenmaker, secr.; J. W. Trelker, 2e secr.; H. G. A. Hanekamp, penningm. Bestuursleden: B. Kuyk, L. Hulsbos, L. F. H. v. d. Heuvel en A. Langenberg. De vergaderingen worden gehouden in 't Gebouw voor Chr. Belangen, Paardenwal, ingang Hek, iederen 3den Maandag van de maand, 's avonds 8 uur. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 213 Aan deze afd. is verbonden een ziekenfonds, dat is aangesloten bij den bond, gev. te Rotterdam, elk lid betaalt 2 cent per gulden. Van den Bond gaat uit een algemeen begrafenisfonds, welke winsten vloeien in een weduwenfonds. R.-K. Werklieden-Vereeniging ,,St. Joseph". Kerkelijk goed gekeurd 15 Febr. 1897. Koninklijk goedgekeurd 24 Mei 1897. Kapelaan J. W. J. Biiter, Geestelijk Adviseur; B. J. Tieding, pres. J. W. Jansen, Vice-Pres.P. v. Nistelrooy, le Secr.P. W. Kaspers, 2e Secr.J. J. Peppelenbosch, le Penningm.J. Burgers, 2e Penningm.A. J. Meuris, J. Helmsing, G. L. Dijk man bestuursleden. De vereeniging stelt zich ten doel: om, door aanéénsluiting, de godsdien stige en maatschappelijke belangen harer leden te bevorderen en hen te vrij waren tegen anti-christelijke invloedenelkander bij te staan in ziekte en onvermijdelijke gevallen door woord en daad. Do vereeniging bezit een eigen gebouw, perc. Halterstr. 14 (waarin tooneel en piano) en verder de volgende afdeelingen: ziekenfonds, liefdefonds, spaar kas en bibliotheek, tooneel en leestafel enz. Ned. Bond van Gemeenteambtenaren. Afd. Zutphen en Om streken, L. Baptist, (Zutphen), Voorz.J. D. Veltkamp, (Gorssel), Secr.H. Seesink (Warnsveld), Penningm. Vereeniging „Eendracht maakt Macht". Afdeeling Zutphen van den Nederl. Barbiers- en Kappersbond, goedgek. bij Kon. besluit van 10 Juni 1909. Bestuur: E. A. Koning, Voorz.; A. J. v. Schoten, Secr.A. W. H. van Bruggen, Penningm.Busmees- ters: A. Buitenhek en H. van Bruggen. De Bond is gevestigd te Amsterdam en telt 8000 leden, heeft neringver- zekoring, zieken- en ovorlijdensfonds, sanatoriumfonds, vakscholen, plaats- bureaux voor bedienden en patroons benevens een orgaan, dat maandelijks verschijnt. Centrale Bond van Nederlandsch Post-, Telegraaf- en Telefoon personeel, afd. Zutphen. Bestuur: H. H. L. Drevers, Voorz.; J. E. Beukenhorst, Secr.-Penn.J. M. L. van Bel, alg. bestuuder; Vakgroepbestuur bestellers. Voorz. J. E. Beukenhorst; Secr. Jac. Kaptein. Aan de vereeniging is verbonden een verzekering tot steun bij overlijden „Stuiversfonds", correspondent J. Kaptein, Weg naai- Laren 156, Zutphen. Nederl. Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel, afdee ling Zutphen. Bestuur: Voorz. H. Hartman; Secr. E. Wijgman; Penningm. A. R. Bronkhorst; H. L. Legeer, 2e Voorz.; L. Zins- meester, 2e Secr.J. Nieuwburg, 2e Penningm. en M. Hietbrink, Alg. Secundus.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1926 | | pagina 109