190 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. De bestemming van dit op de Zaadmarkt gelegen Huis. een uitvloeisel van den Nederlandschen Militairen Bond. is Militairen, te Zutphen in garnizoen kosteloos een aangenaam verblijf in hun vrijen tijd to bezorgen. Een vrij uitgebreide bibliotheek, eemge dagbladen, dam- en schaakspelen zijn aan- wezig Voor geringen prijs zijn goede ververschingen - geen sterke drank - te verkrijgen. Van de gelegenheid om brieven te schrijven wordt ruim ge bruik gemaakt. Op bepaaldo tijden worden voordrachten over verschillende onderwerpen gehouden. Het lidmaatschap kost 2.of meer 's jaars. Chr Jongelmgs-Vereeniging 1 Tim. 6 12a te Zutphen. Opge richt 21 Oct. 1881. Goedgekeurd bij K. B.. Verenigingsgebouw Paardenwa] 39. Afd. van het Nederl. Jongel. Verbond en van den Wereldbond van Jonge Mannen. H. van Zeben Dzn., Eere-Voorz.Ds. C. J. van Paassen, Di recteur; H. Koerselman, Voorzitter; W. A. van Keule, 2e Voorz. B. J. Slijper, le Secretaris; H. Wansink, 2e Secretaris; lianekamp, le Penningmeester; W. van Veen, 2e Penning meester; A. van Engelen, Bibliothecaris. Aantal leden pl m 7°' P® ^rgaderingen worden gehouden iederen Zaterdagavond van 8—9 /«uur. Haar volksbibliotheek met pl.m. 1000 boeken is geopend ieder Woensdagavond van 8—9 uur. Iedere jonge man boven 18 jaar kan lid der Vereen, worden. Begunstigers betalen minstens f 1.— per jaar. ^®d ®e^ouw *s Zondagavond voor leden en genoodigden ge- Knapen-afdeeling vergadert Zondagmiddag van 121 uur in 3 groepen Voorz. D. O. Norel; Secr. T. Wallenburg; J. J van Kaam, Penningm., pl.m. 80 leden. Zondagsscholen met pl.m. 300 leerlingen. Gereformeerde Jongedochters-Vereeniging onder den naam van „Wees een Zegen". Vergadering Maandagavond in de bovenzaal No. III der Gereform. Kerk van 8 uur tot kwart voor tien. Presidente: mej. H. J. G. van der Veen; Vice-Pres. mej. H. Eskes; Secr.: mej. P. Schut; Thes.: mej. H. Martinus. Gereformeerde Jongelings-Vereeniging „Uw Koninkrijk kome" met een 40-tal leden, begunstigers 102. Vergadering Zondagavond van 7 4 91/2 uur in een der lokalen bij de Ger. kerk. Voorz. H. Koolmees; Secr. A. B. Jolink. Bovenbedoelde Vereeniging behoort tot den Ned. Bond van Jongel. Vereemgingen op geref. grondslag en stelt zich ten doelelkander te vormen op elk gebied des christelijken en maatschappelijken levens. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 191 Algemeene Protestanten Vereeniging, afd. Zutphen, Bestuur: Ds. R. H. Drijber, Voorz.; J. Kreukniet, Secr.; H. Kuiper, Pennigm.J. L. Bakker, Q. B. Willemsen. Oude en Nieuwe Gasthuis. Inrichting tot verpleging van herstelbare zieken en geneeskundige Gestichten voor krank zinnigen. Provisoren: Mr. M. Rom Colthoff, Voorzitter; J. Canters Jr., Secretaris; D. J. Bosman, J. de Priester, D. O. Norel, F. J. M. M. Deurvorst. Ziekenhuis en Lazareth. Gemeente-artsen Dr. E. J. W. Hol leman, J. L. Siemens en E. Tielenius Kruythoff. Arts en Ad junct-arts, belast met den heel- en verloskundigen dienst Dr. J. van der Hoeven en Dr. H. Jonker Jzn. Geneeskundig Gesticht voor krankzinnigen te Zutphen. Eerste Geneesheer C- Bijl, arts, geneesheeren Dr. N. J. A. Francken en P. van Bork. Geneeskundig Gesticht voor Krankzinnigen „Het Groot Graf- te Wansveld. Eerste Geneesheer A. J. M. le Nobel, arts, Geneeskundigen Mejuffrouw A. A. J. Steenhuysen en G. Stijfhoorn. Badinriching aan de Rozengracht. Losse kaaren verkrijgbaar aan de badinrichting, abonnementen ten katore van het Gast huis. Rentmeester over de stichtingen van het Oude en Nieuwe Gasthuis A. J. M. Spruit. Burger-Weeshuis. Provisoren: G. Lijsen, Voorz.; L. Albers, E. J. Volkersz en W. J. Schillemans, Secr. Weezenvader tevens rentmeester: G. J. Kobus. Heelmeester J. L. Siemens. Eene gemeenteinstelling van weldadigheid, waarin, zoolang het getal ver pleegden niet tot vijftien is geklommen, worden opgenomen en verpleegd weezen van Grootburgers van Zutphen of daarmee gelijk gestelden, d. i. die ingevolge raadsbesluit van 12 Mei 1837 't Grootburgerschapsrecht hebben aan gekocht; indien zij den ouderdom van vier jaren hebben bereikt en hun 15e jaar nog niet zijn ingetreden. Op voordracht van het bestuur kan telkens bij raadsbesluit voor één jaar een geldelijke bijdrage voor opvoeding en onderwijs worden verstrekt aan weezen en halve weezen van 418 jaar, wier ouders tijdens het overlijden van vader of moeder, gedurende vier achtereenvolgende jaren ingezetenen waren van Zutphen en over dat tijdvak hun aanslag betaalden in de plaat selijke directe belasting op het inkomen, of jaarlijks 6.— als hoofdsom in 's Rijks directe belastingen. Gebr. Bakker's Weeshuis. Regenten: Voorz. H. A. A. van Elk; Secretaris A. G. Biemond; Penningmeester M. G. A. Lijsen; Dr. J. Oudenampsen- Geneesheer: J. L. Siemens.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1922 | | pagina 99