ADRESBOEK» VAN ZUTPHEN. Het schoolgeld bedraagt: cursus in costuuranaaien 40.—. opleiding leerares costuumnaaien 50.opleiding tot het examen kinderjuffrouw (Tesselschade) 30.—, opleiding tot huishoudster 50.—, opleiding tot dienstbodo 12.—, damescursussen in koken, waschbehandeling, costuum naaien, linnennaaien en verstellen per cursus 50.—, opleiding voor het examen fraaie handwerken 50.opleiding voor het examen nuttige handwerken 30.Woensdag en Zaterdagmiddag cursus voor vrouwelijke handwerken 25.—, cursus voor coupeuse 20.—, cursus voor dames in kantklossen 40.—, dienstbodencursussen in koken, naaien en verstellen, strijken, per cursus 5. Gymnastiekschool bij de Broederenkerk. Het onderwijs wordt gegeven door: C. Hage, hoofd leeraar M. O. en mej. P. M. van der Weel, leerares M.O. Onderwijs in de gymnastiek. Leergeld 6 per jaar. De cursus loopt van 1 September tot ultimo Juni. Uren van onderwijs: Maandag 12 uur voor meisjes, 56 uur voor jongens; Dinsdag 45 uur voor jongens, 56 uur voor meisjes; Woensdag 12—1 uur voor meisjes. 45 uur voor jongens, 5.306.30 uur voor meisjes; Donderdag 46 uur voor jongens; Vrijdag 1—2 uur voor meisjes, 5—6 uur jongens. Zaterdag 12—1 uur voor meisjes. Burger Bewaarschool. (Bornhovestraat). Hoofd Mevr. C. VrugtmanVerhoeven, geassisteerd door mej. B. v. d. Vijver, onderwijzeres, G. Laar en L. Feith, met 85 leerlingen. Schoolgelden: Voor één kind 10.jaarlijks. Voor twee kinderen uit één gezin 16.Voor 3 kinderen 18.per kwartaal vooruitbetaald. Schooluren: Dagelijks voorm. van 912, 's nam. van 24 uur. Bewaarschool op den Paardenwal. Hoofd mej. A. Morhée, geassisteerd door mej. A. C. van Zeben, J. B. v. d. Meent, M. Kamperman, B. Bokslag, C. Lasonder, H. Lasonder, J. M. Bender, A. Zijlstra en F. M. Borninkhof. Schoolgelden: Per maand 20 cent. Wanneer meer kinderen uit één gezin schoolgaan wordt voor het tweede en elk volgend kind 0.171/, per maand betaald. Schooluren. Dagelijks van voorm. 912 uur, 's nam. van 24 uur. Bewaarschool in do Hoven. Hoofd mej. A. de Vries, geassis teerd door mej. J. Rensing, A. W. G. Kluin en M. Gernaat. 90 leerlingen. Eewaarschool voor Roomsch-Katholieken met 180 kinderen. Burgerschool. Hoofden mej. A. van Asten en mej. H. T. Eype. Liefdeschool mej. Th. v. d. Sande en mej. C. List, Schoolgelden. Burgerschool: per kwartaal le klasse 2.—, 2è'klasse 1.50. Liefdeschool gratis, jSchooluren: voorm. 9—IP/, uur. nam. 2—4 uur. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 185 Naai- en Breischool. Paardenwal. Hoofdonderwijzeres mej. J. H. Ordelman. Hulponderwijzeres mej. H. J. Bargeman, Dames Directrices Mevr. Dekker (Presidente), mevr. Bruins (Secr.), mevr. Roelofszv. d. Chijs, mevr. Goddardvan der Wijck en mej. De Wiljes. Getal kinderen 55. Dames Directrices der Breischool: mevr. Dekker (Pres.), mej. Labrijn (Secr.), mej. Cuperus, mej. Snethlage en mevr. Ybesv. d. Chijs. Onderwij zeressen in het breien: C. Vlasveld en R. Camperman. Getal kinderen 65. Schooluren: Naaischool, 's middags 24 behalve Zaterdags en 's avonds van 41 /26l/a uur. Breischool 's avonds van 4*/26'/2 uur. Op de naaischool worden, ten einde aan het gewoon lager onderwijs geen afbreuk te doen, geen kinderen beneden de 12 jaar geplaatst. Vereeniging tot bevordering van Chr. Onderwijs. Bestuur. Jhr. Mr. J. H. J. C. Martens van Sevenhoven, Voorz., P. Kat Pzn., 2e Voorz., J. Zwiers, Penningm., E. C. U. baron Calkoen, J. Breukelaar, H. Mulderije, ds. P. M. de Jong ep Mr. Th. Dijstra, Secret. Deze vereeniging onderhoudt 2 scholen. le. Voor lager en meer uitgebreid L. O. (Oudewand). Hoofd A. de Zeeuw. Verder onderwijzend personeel: J. de Zeeuw, P. Oranje, G. J. v. d. Meent, N. I. Heyne den Bak, G. L. Jansen, H. v. d. Berg, S. de Vries, mej. W. M. Fijan, mej. M. R. Remmers en mej. M. de Zeeuw. Voor het handwerk onderwijs mej. W. M. Fijan, mej. M. R. Remmers, mej. M. de Zeeuw, mej. 'E. Langenberg. Leervakken ai, kq. 2e. Voor gewoon lager onderwijs (Paardenwal). Hoofd: G. W. Ormel. OnderwijzersW. A. Rietveld, J. G. Kohier, H. Wan- sink, C. F. Sepmeijer, mej. W. H. M. Ribbers, mej. J. in 't Hout en mej. H. G. W. Ormel. Voor handwerkonderwijs: mej. W. H. M. Ribbers, mej. J. in 't Hout en mej. H. G. W. Ormel. Schoolgelden per kwartaal: Voor de eerste school van 5.tot 9.per leerling en per kwartaal; voor do tweede school voor 1 leerling 0.40, voor twee leerl. 0.60, voor drie leerl. 0.80, voor vier leerl. 1.per maand. Schooluren: le school 8—12, 24 uur. Woensdag- en Zaterdagnamiddag vrij. 2o school 912, 24 uur. Woensdag- en Zaterdagnamiddag vrij. Handwerkonderwijs Zaterdags van 912 uur. Vereeniging tot bevordering van Huisvlijt. Bestuur: S. J. Dekker, Pres., J. Kruys Voorberge, Secr., I. J. Spier, Penning meester; G. J. Kobus, C. Kamp en D. Stolp. Contributie 1.'s jaars. Burgerlijk Armbestuur. Bestuur: A. Stijntjes, Voorz., J. C. Goldenberg, Secr.-Pennig., leden: ds. P. M. de Jong, A. H. W. Koch, L. J. Spier en mevr. J. L. SiemensGroeneboom-

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1922 | | pagina 96