182 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. Het onderwijs heeft ten doel aan de leerlingen die algemeene ontwikkeling en algemeene kennis te verschaffen, welke noodig is voor de practijk van den handel. Het schoolgeld bedraagt per half jaar 25.— te voldoen bij vooruitbetaling. Minvermogenden betalen het halve schoolgeld, onvermogenden zijn vrijgesteld. Een progressieve regeling is in voorbereiding. De Handelsschool telde bij den aanvang van den cursus 1921/1922 110 leerlingen. Schooluren der Handelsschool 's voorm. van 8.4012.15 met een vrij kwartier en 's namiddags van 2.15—3.55. Woensdag- en Zaterdagmiddag vrij. Gemeentelijke Handelsavondschool „Mercurius" met 5-jarigen cursus. Directeur: C. Kamp. Leeraren: A. Broekhuizen, K. Koiter (wnd. di.J. Kroese, M. N. H. Leys, J. C. Lindeman, P. Lok, J. W. Mensink, R. Schouten C. G. Sterkenburg, Mej. T. v. d. Worp. De eerste drie klassen vormen één geheel; aan het eind wordt een diploma uitgereikt. De hoogste twee sluiten zich hierbij aanhier wordt de vakopleiding gegeven voor boek houder en correspondent. Aan 't eind wordt na afgelegd examen een diploma als zoodanig uitgereikt. Iedere leerling heeft hoogstens 9 uur per week les, verdeeld over 3 avonden van 7.309. Op den Zaterdagavond wordt geen les gegeven. Het schoolgeld bedraagt 20,per cursus in 2 termijnen te voldoen. De cursus begint 1 Sept. en eindigt 30 April. De Handelsavondschool telde bij den aanvang van den cursus 1921/1922 143 leerlingen. Commissie tot Wering van Schoolverzuim. J. Gimberg, Voorz., G. W. Ormel, Secr., K. F. Wijgman, mevr. Gies, mevr. M. C. O. JansenHilbers, J. J. Th. van Lunenburg, A. K. Klaren, P. F. Zuuring en Geldersche Vereeniging voor Kunstnijverheid. Do Geldersche Vereeniging voor Kunstnijverheid heeft ten doel de bevor dering der handwerks- en kunstnijverheid in Zutphen en omstreken. Zij tracht dit doel te bereiken: a. door het oprichten en in stand houden van een Ambachtsschool voor jongens b. door het oprichten en in stand houden van een vakschool voor meisjes; c. door het houden van Patroonsleergangen. De vereeniging wordt in stand gehouden door contributies van leden, door subsidie van het Rijk, de Provincie en de Gemeente Zutphen. Gewone leden ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 183 zijn zij, die eene jaarlijksche contributie betalen van één tot vijf gulden; be gunstigers zijn zij, die eene jaarlijksche contributie betalen van minstens tien gulden; beschermers zijn zij, die een som in eens van minstens honderd gulden schenken. Het bestuur bestaat uit leden, die te Zutphen wonen en uit leden corres pondenten in andcro plaatsen. Voorzitter: B. J. Haitsma Muiier; Secr.- Penningm., P. van de Velde; Plaatsverv. Voorzitter: D. Molenaar, Mevr. H. A. M. Volkerszvan Vloten, Mevr. M. de KantRuitenschild, Mej. T. do Wiljcs, Mej. A. A. Labrijn, H. Niemeijer, G. J. Kobus J. Groeneveld. Mr. H. H. Everts (Twello), Mr. A. J. Baron van Nagell (Lochem). Ambachtsschool op het Hoornwerk. Het bestuur der school wordt gevormd door het bestuur der G. V. v. K. en een lid van den raad der gemeente Zutphen, daartoe door dat college aangewezen. Directeur is de heer J. Kruys Voorberge. Waarn.-directeur en leeraar in het timmervak F. Hartsuiker; in het timmervak H. Leverink; in het schildersvak, R. Renssen; in het smidsvak, het bankwerken en draaien, G. Rubingh en T. Koopmans; in het electriciteitsvak, M. J. de Bruin; in het metselen W. Paal man; in het meubelvak J. Buys; in het stoffeeren en behangen, Wl Balvers; in het voortgezet lager onderwijs E. Vis; in de eerste hulp bij ongelukken E. Tielenius Kruythoff, arts. Het bestuur is bevoegd, leerlingen geheel kosteloos toe te laten. De leer lingen, die buitenaf wonen, genieten eene vermindering op hunne reiskosten tengevolge van de gunstige beschikking der Maatschappij tot Expl. v. S. S. voor leerlingen van industrie- en ambachtsscholen. Vakschool voor Meisjes op het Vischpoortplein. Het bestuur dezer school is hetzelfde als voor de Ambachts school. Directrice: mej. P. Offerhaus, leerares in het teekenen; mej. C. Kempf, leerares in costuumnaaien en aanverwante vak ken; mej. J. M. de Sterke, idem; mej. N. Hoft, idem; mej. H. Klugkist, idem; mej. J. Kroeze, leerares in het teekenen; mej. C. Baerents, leerares nuttige handwerkenmej. A. Mentinck, leerares nuttige handwerken; mej. A. Mekking, leerares fraaie handwerken; mej. B. Wahl, leerares nuttige en fraaie handwer ken; mej. W. Tacke, leerares in het linnennaaienmej. A. M. Engelhart, onderwijzeres voor M. U. L. O.mej. D. Keyser, leerares in koken, voedingsleer mej. I. M. v. d. Worp, leerares in koken en voedingsleer, huishoudkunde en hygiëne; mej. E. Tideman, leerares in waschbehandelig en strijken; mej. A. W. Cats, leerares in huishoudkunde, hygiëne en waschbehandeling mej. R. v. d. Vijver, leerares in de nuttige handwerken.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1922 | | pagina 95