178 ADRESBOEK VAN ZüTPHEN. afdeeling 206 leerlingen, van welke 13 geheel of gedeeltelijk gratis onderwijs ontvingen. Afdeeling B is een twee-jarige Hoogere Handelsschool aan sluitende aan de klassen der Hoogereburgerschool met 5 j. c. In 1921 opgericht, geeft zij naast algemeene ontwikkeling meer in het bijzonder voorbereiding aan hen die later in het bedrijfs leven een plaats willen innemen. In 't schooljaar 1921—1922 bedroeg het aantal leerlingen der lste Handelsklasse 15. Burger Avondschool. Directeur J. Kruys Voorberge. Leeraren E. J. Wassink. R. Renssen, F. Hartsuiker, J. Klaver, E. J. J. Kerkmeijer, L. E. Claus, S. Postma, J. Nijenhuis, T. Koop- mans, F. W. Bonzei, M. J. de Bruin, E. Vis, H. Dijkjans, J. Buys, PI. W. Hageman, W. O. Eskes. De Burger-Avondschool is hoofdzakelijk bestemd tot opleiding van aan staande ambachtslieden. Het schoolgeld bedraagt per jaar 2.— te voldoen bij vooruitbetaling. De Burger-Avondschool bad bij het begin van 'den nieuwen cursus op 't laatst van September 1921 155 leerlingen, waarvan 2 gratis. De schooluren der Burger-Avondschool zijn dagelijks (uitgezonderd Zater dag), 's avonds van 68'/, uur. Gemeentelijke Teekenschool. Directeur: J. Kruys Voorberge. Leeraren: J. Kruys Voorberge, R. Renssen, L. E. Claus, J. W. van Loo, W. Annema, G. Rubingh, M. J. de Bruin en E. J. J. Kerkmeijer. Het schoolgeld bedraagt 4.per cursus. De teekenschool telde bij het begin van den cursus 21/22 70 leerlingen. Rijkslandbouwwinterschool. Commissie van Toezicht: Voorz., W. J. Lugard (Twello), Seer., J. H. Ch. Rau- wenhoff (Epej, P. M. Blankenheim te Brummen, R. Wig man (Zutphen), S. A. K. baron van Nagell (Warnsveld), C. Roeterdink (Gorssel), D. W. Colenbrander (Varsseveld), P. Bakhuis (Olst), W. J. Klein Lankhorst te Apeldoorn. Directeur: N. van Vliet, Plv. dir.H. D. Zelders. LeerarenJ. B. Nakken, A. Hylkema,' G. Langeler, A. J. Cleveringa, A. Schuttevaer en W. de Jong. Aman.-ConciergeH .v. d. Mei. Schoolgeld voor alle lessen 10.— per winterhalfjaar; voor 't volgen van «nkele lessen 2.50 per winterhalfjaar met dien verstande dat het gezamenlijk bedrag van het schoolgeld voor enkele lessen nimmer de 10.— mag over schrijden. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. De gemeente Zutphen telt 7 openbare en 4 bijzondere scholen. Alle schoolgelden worden vooruit betaald. Openbare school A/B/C voor 1. o. en u. 1. o., Oude Wand en Van Tilstraat, elf leerjaren; tot de eerste 6 klassen worden kinderen van beiderlei kunne toegelatentot de laatste 5 slechts meisjes, die den leeftijd van 12 jaar hebben bereikt. Hoofd: J. K. van Toledo. Onderwijzers: W. Meyer, H. A. Sauter, H. Pen, Onderwijzeressen: de dames R. G. Visscher, L. A. A. Albers, C. E. Heinsius, Th. M. S. van Dam, C. E. Baerents, M. 't Hart, en K. de Groot. Tijdel. onderwijzeressen: de dames M. H. Besling, J. C. Schouten en J. Lokker. Vakonderwijzeres: mevr. C. A. Weersma—van Duyn (wiskunde), W. A. Montfoort (tee kenen). Het onderwijs omvat de vakken a t/m. o, q en t. Het schoolgeld bedraagt voor de eerste 3 leerjaren- 20, voor de volgende leerjaren 32 en voor de hoogste 5 leerjaren 40 per jaar. Do schooluren voor allo leerjaren zijn op Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag van 9—12 en van 24 uur; op Woensdag en Zaterdag van 9—12 uur. Aan deze school zijn de vacantiën als volgt: le. Do week, waarin de le Kerstdag en die, waarin de Nieuwjaarsdag valt gevolgd door den Maandag. 2e. Van den Goeden Vrijdag tot den 2en Dinsdag na Paschen. 3e. Do 6 volle weken, voorafgaande aan den len Dinsdag of Donderdag in September. 4e. De Dinsdag na Pinksteren. 5e. De middag voor en de ochtend na den St. Nicolaasavond. Openbare School D voor M. U. L. O. (voor jongens en meis jes) Waterstraat. Hoofd: A. Weisfelt. Onderwijzers: J. W. Mensink, T. Nijenhuis, C. G. van Munster, A. van Ótterlo en J. K. van Toledo. Onderwijzeresmej. A. Nijland. Onderwij zer in de gymnastiek: J. Bos. Onderwijzeres in de nuttige en fraaie handwerken: mej. H. K. Uiterwijk. Toel. 1 Sept. Schoolgelden: 24.— per jaar. Schooluren: Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag 's voorn, van 8 It 12 uur en s nam. van 24 uur, Woensdag en Zaterdags, 's voorm van 8'/*12 uur. Openbare School E (voor jongens en meisjes) in de Polsbroek. Hoofd: C. L. Fahro. Onderwijzers: A. Bijkerk, J. H. Zorn en D. J. Bezaan. Onderwijzeressen: mej. J. G. H. Harbach, J. Bilderbeek en 1 vacature. Onderwijzeres in de nuttige hand werken.: J. H. Ordelman en L. L. Kraan. Getal leerlingen ge middeld 240.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1922 | | pagina 93