212 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. Doel: Zonder in eemg opzicht handelsonderneming te zijn uitsluitend het bevor deren van den tuinbouw en wel door: le. het vervroegen van groenten en vruchten onder glas. 2o. het telen van gewassen voor deze streken en grondsoorten geschikt. 3e. het nemen van bemestingsproeven. 4e. het onderzoeken welke soorten van vruchtboomen in deze streken het best gedijen met hunne behandeling. 5e. het verstrekken van zaden, stekken en enthout enz. aan de leden en dona teu re. 6e. te bevorderen wat verder op den weg der Vereeniging ligt en in nauw verband staat met den Tuinbouw. Zutphen's Landbouwers Veefonds „De onderlinge hulp". Bestuur voor Zutphen: G. J. Scholten A.Hzn, E. Bannink, A. van Engelen, Penningm. W. T. Hendriks, H. Boom, B. Schol ten. Voor de Hoven: G. Ockers, H. Schoolderman, P. Lammers, en E. J. Klaassen. Nieuwe deelnemers betalen 2 pet. van de geschatte waarde der koeien, terwijl tevens van 57*/3 cent van elke f 100.— der geschatte waarde per week wordt bijgedragen. Bij sterfgeval wordt do geheele geschatte waarde vergoed. Het vee wordt door het bestuur gekeurd, en 20 pet. beneden de waarde aangenomen. De administratie van elke nieuwe koe of kalf kost 0.25. het taxeeren en het opbranden geschiedt kosteloos. De gecontribueerde gelden worden alle maanden in de Spaarbank belegd. Gemeentelijke Gasfabriek en Gemeentelijke Waterleiding. Directeur: J. H. A. Albrecht. Hoofdopzichter: C. A. M. Wol- ters. BoekhouderA. L. Grotenhuis. Het kantoor is geopend alle werkdagen van des voormiddags 9 tot des namiddags 5 uur. Zaterdags van 912 uur. Vereeniging van IJsverbruikers. Bestuur: Voorz.; J. W. Bichelmeijer, Secr.D. J. A. Binnendijk, Pen ningm. A. E. Meerstadt en S. Klerk, bestuursleden. De vereeniging stelt zich ten doel haren leden op de meest goedkoope wijze ijs te verschaffen voor het bedrijf. Eischen toetreding: 13.50 entreegeld en 1.— contributie per jaar. Secretariaat: Schupstoel 7. Coöperatieve Glasverzekering „Samenwerking", opgericht bij acte van 22 Oct. 1919. Bestuur: G. J. Looman, Voorz. J. W. de Groote, Secr. J. F. Hartman, Penningm. I. Windmuller, H. W. Kwant, .J. R. Dekker en R. Pitlo, bestuursleden. Doel Zij stelt zich ten doel de belangen harer leden te bevorderen, door deze op ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 213 do minst kostbare wijze te vrijwaren tegen schaden veroorzaakt door het breken of scheuren van spiegelruiten, spiegels (niet in woonkamers gebruikt wordende), glazen en marmerglazen, naam- en reclameborden (een en ander ook geëtst, geslepen, gebogen of in metaal gevat), alsmede z.g. dubbeldikke glazen. Het risico van oorlogs- en oproermolest is uitgesloten, tenzij dit risico kan worden herverzekerd. Nederlandsche Heide-Maatschappij. Afdeeling Zutphen. Voorz. S. A. K. baron Van Nagell; Secr.-Penningm. Mr. M. Rom Colt- hoffS. J. Meyjes, H. Capel en Mr. Dr. L. Bosch ridder van Rosenthal. Waterschap van de Berkel. Ir. E. J. Bosch ridder van Rosen thal; Secr.-Penningm. A. Staring. Afd. Beneden-Berkel. HoofdgeerfdenG. J. Kok, voorz.; E. C. K. Völcker en H. Scholten; Mr. J. G. ten Zeldam, Secr.- Penningm. Tramweg-Maatschappij Zutphen Emmerik. F. M. Loep, Direc teur; J. B. Helmich v. Baak, Voorz.; Comm.: M. R. F. Bloe- mers, Doetinchem, Mr. H. F. de Boer, Deventer, Mr. W. H. E. Baron v. d. Borch van Verwolde, Eefde, Max Ostermaijer, Em merik, Dr. H. Langen, Emmerik, Mr. M. Rom Colthoff, Zut phen, C. W. Vryland, Overveen. Tramweg-Maatschappij „de Graafschap" Zutphen. Directeur: P. v. d. Velde. Commissarissen: B. J. Haitsma Muiier, Zutphen. Voorz.: S. A. K. Baron van Nagell, Warnsveld; D. Ouweleen, Hengelo (G.); B. F. W. baron van Westerholt van Hackfort, Vorden; J. M. Koning, (Hengelo); W. C. Arriens, Vorden; A. D. P. V. van Loben Seis, Arnhem. Nederlandsch Mettray. Afd. Zutphen. Pres Secr. en Thes. Mr. W. J. L. Umbgrove. Leden: E. C. U. Baron Calkoen Contributie 5.voor een lid, 3.65 voor een begunstiger. Getal leden 23 en 1 begunstiger. Sub-Commissie voor de Kweekschool voor de Zeevaart te LeidenSecr.Mr. M. Rom Colthoff. Ned. Spoorwegen Zutphen. Stationschef J. A. Muller. Onder- Stationschefs S. D. Feenstra, M. C. Weijsters. Chef-commies: P. G. Philippo, J. H. Diermanse. le Stationsassistenten: H. de Kant, W. Mulder. Commiezen: K. Breuker, L. Altena, C. D. A. Wernas, C. Rolaff, W. Veniet, G. H. Loman, A. P. de Geus, J. A. Douwes, J. V de Ridder, K. Ribbers, W. Steemers, WL V. d. Meent, J. M. v/d. Berg, G. P. v. Eerten. Klerken: J. v.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1922 | | pagina 110