162 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. voortgezet lager onderwijs E. Visin eerste hulp bij onge lukken, Dr. I. M. de Haas. Het bestuur is bevoegd, leerlingen geheel kosteloos toe te laten. De leer lingen, die buitenaf wonen, genieten eene vermindering op hunne reiskosten tengevolge van de gunstige beschikking der Maatschappij tot Expl. v. S. S. voor leerlingen van industrie- en ambachtscholen. Vakschool voor Meisjes in de Waterstraat No. 29 en Rozen hoflaan 1. Het bestuur dezer school is hetzelfde als voor de Ambachts school. Directrice mej G-. van Doorn, leerares in het vakteekenen, mej. C. Kempf, leerares in costuumnaaien en aanverwante vakken, mej. H. Appel, idem, mej. N. Hoft, idem, mej. H. Dullaert, idem, mej. J. Kroeze, leerares in het teekenen, mej. C. Baerents, leerares nuttige handwerken, mej. G. Schut, ass. leerares nuttige handwerken, mej. A. Mekking, leerares fraaie handwerken, mej. B. Wahl, leerares nuttige handwerken, mej. W. Tacke, leerares in het linnennaaien, mej. A. M. Engelhart onderwijzeres voor M. U. L. O., mej. M. Zijp, leerares in koken, voedingsleer, huishoudelijk werk en huishoudkunde, mej. E. Tideman, leerares in waschbehandeling en strijken. - Het schoolgeld bedraagt: cursus in het costuumnaaien f 30, opleiding tot het examen kinderjuffrouw (Tesselschade) f 30, opleiding tot hulp in de huishouding f 30, opleiding tot dienstbode f 8, volledige damescursus f 100. Woensdag en Zaterdagavonds voor de vrouwelijke handwerken f 20, costuum naaien en vrouw, handw. f 35. Opleiding voor het examen Nuttige Hand werken f 20voor het examen Fraaie Handwerken f 25voor beide samen f 32, cursus voor coupeuses f 20, opleiding voor leerares in het costuum naaien f 35, Dienstbodencursus in naaien f 2,50, in koken f 4, in stryken f 4, cursus voor dames in kantklossen f 35. Gymnastiekschool bij de Broederenkerk. Onderwijzers, J. Heskes en H. J. Addink. Onderwijs in de gymnastiek, het excerceeren met het geweer, het schermen en het batonneeren. Leergeld f 6 per jaar. Het onderwys heeft plaats twee maal 's weeks van I Sept. tot uit. Juni. Uren van onderwijs: ,0 Ie klasse jongens. Maandag en Donderdag van 12—1 uur. 2e Dinsdag en Vrydag van 12—1 uur. 3e Dinsdag en Vrydag van 8—9 uur. Ie meisjes. Dinsdag en Donderdag van 12 uur. Burger Bewaarschool. (Bornhovestraat). Hoofd mej. A. H. Dirkse, geassisteerd door mej. M. Mulder, G. Laar en G. Brouwer, met 60 leerlingen. SchoolgeldenVoor één kind f 10 jaarlijks. Voor twee kinderen uit een gezin f 16. Voor 3 kinderen f 18 per kwartaal vooruitbetaald. SchoolurenDagelijks voorm. van 9—12, 's nam. van 2—4 uur. Bewaarschool op den Paardenwal. Hoofd mej. A. Morhée, geassisteerd door mej. A. C. van Zeben, J. B. v. d. Meent, ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 163 J. M. BeDder, R. v. d. Vijver, B. Bokslag, A. v. d. Peil, M. Kamperman, C. Lasonder, L. Feith, H. Lasonder en M. Laar. Schoolgelden Per maand 20 cent. Voor 2 of meer kinderen uit één ge zin 15 cent per kind. Voor kinderen van behoeftige of minvermogende ouders kan, op voordracht van de Commissie van Toezicht, door Burgemeester en Wethouders vrystelling van schoolgeld worden verleend. Schooluren: Dag. van voorm. 9ll'/s uur, 's nam. van 2—4 uur. Bewaarschool in de Hoven. Hoofd mej. A. de Vries, ge assisteerd door mej. J. Rensing, A. Kluin, J. Welmers en M. Gernaat. 106 leerl. Bewaarschool voor Roomsch Katholieken met 360 kinderen. Burgerschool. Hoofden mej. A. van Baal en mej. C. List. Liefdeschool mej. H. T. Eype en mej. Th. v. d. Sande. Schoolgelden. Burgerschool; per kwartaal f le klasse f2,2e klasse fl,50. Liefdeschool gratis. Schooluren voorm. 911 */2, nam. 24. Waai en Breischool. Paardewal. Hoofdonderwijzeres mej. H. K. Uiterwijk. Hulponderwijzeres mej. H G. Koch. Dames Directrices Mevr. Dekker (Presidente), mevr. Bruins (Secr.), mevr. Roelofszv. d. Chijs, mevr Goddard—van der Wijck en mej. De Wiljer. Getal kinderen 60. Dames Directrices der Breischool: mevr. Dekker (Pres.), mej. Labrijn (Secr.), mej. Cuperus, mej. Snethlage en mevr. Ybes—v. d. Chijs. Onderwijzeressen in het breien. C. Vlasveld, R. Olthof en R. Camperman. Getal kinderen 75. SchoolurenNaaischool, 's middags 2—4 behalve Zaterdags en 's avonds van 57 uur. Breischool 's avonds van 4l/s7 uur. Op de naaischool worden, ten einde aan het gewoon lager onderwys geen afbreuk te doen, geen kinderen beneden de 12 jaar geplaatst. Vereeniging tot bevordering van Chr. Onderwijs. Bestuur: Jhr. Mr. J. H. J. C. Martens van Sevenhoven, Voorz., P. Kat Pz., Secr., H. J. Koers, Penningm., E. C. U. baron Calkoen, J. Zwiers, J. Breukelaar en H. Mulderije. Deze vereeniging onderhoudt 2 Scholen, le Voor lager en uitgebreid onderwijs (Oudewand). Hoofd A. de Zeeuw. Verder onderwijzend personeelJ. de Zeeuw, J. G. Minkhorst, P. Oranje, N. J. Heyne den Bak, J. II. van Wynen, mej. W. M. Fyan, mej. M. C. Morhee en mej. H. Kat. Voor het handwerkonderwijsmej. M. C. Morhee. Leervakken ai, kp. 2e Voor gewoon lager onderwijs (Paardewal). HoofdG. W. Ormel. Onderwijzers: W. A. Rietveld, F. G. Hoekstra, B. Fokkens, C. F. Sepmeijer, mej. W. H. M. Ribbers en mej. C. II. J. Ormel. Voor handwerkonderwijs mej. W. H. M. Ribbers en mej. C. H. J. Ormel.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1918 | | pagina 86