178 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. T. Frantzen, Comm. v. Orde, A. Hekkelman, Algem. Secundus, G. van 't Clooster, Directeur. De vereeniging telt 15 werkende leden. Contributie werkende leden f 4,80, begunstigers f 2 's jaars. Oefeningsvergaderingen Maandags en Donderdags avonds van Si/210 uur in de Gemeentelijke Gymnastiekzaal. Tevens is aan de vereeniging verbonden een aspirantenafdeeling voor jongelieden van 14—18 jaar, tegen een contributie van 25 ct. per maand. Oefeningsavonden als boven van 89 uur. Gymn., Til- en Worstelvereeniging ,,Sandow". Opgericht 17 Augustus 1907. BestuurPres., A. Postma, Secr. W. J. Huisman, Penn., H. Bobbink. Comm. Chr. Tesink. Oefenings lokaal Geb. Alg. Arb. Ver. OefeningsavondenMaandag en Vrijdag, van 8 tot 10 uur. 80 werkende leden betalen f5 20, donateurs f 1,minimum per jaar. Pictura. DirecteurenPresident, C. Storm Buijsing, Secr., Commissarissen: B. E. Onderwater, J. L. A. Stolk, F. L. J. G. Dikema, Mr. J. C. Immink, J. Kruys Voorberge, F. G. A. Reesinck, Penningm. C. G. Lagerweij. Getal leden 70. Contributie f 4, voor alleen wonende dames f 2, Deze vereeniging stelt zich ten doel door het geven van kunstbeschou wingen en tentoonstellingen van schilderstukken en teekeningen den zin voor teeken- en schilderkunst op te wekken en te bevorderfen. Vereeniging tot bevordering van Beeldende Kunsten onder beheer van het bestuur der Maatschappij Arti et Amicitiae" te Amsterdam. Lidmaatschap f 5,Jaarlijks verloting van Kunstwerken enz. Correspondent voor Zutphen en Omstreken Th. J. van Dam, Coehoornsingel 60. Vrijmetselaarsloge Karei van Zweden Rozengracht. Pres., J. G. Klaassen, Secr., L. J. Spier, Thes., L. G. Maaldrink. Groote Sociëteit, op het Oudewand. Bestuur: Pres., Mr. J. B. Sölner, Secr.-Thes., C. C. Brünings, Mr. M. Rom Colthoff, C. G. Lagerwey en Jhr. C. v. d. Merwede Quarles van Ufford. 180 gewone leden. Entrée f 15, contributie f 20, sortie f 100. Nieuwe Sociëteit,in de Beukerstraat. Bestuur: Pres., J. Olree; Vice-Pres., H. A. Meilink Thes., A. M. Spruijt; Secr., I. Spier; D. Stolp, H. Capel en J. Niemeijer. Getal leden 240. Contri butie f 10,Buitengew. leden f 0,50 per maand, buiten-leden f 4,per jaar, entrée f 3,—, sortie f 25, Buiten-Societeit, aan den Coehoornsingel. President D. J. Bos man, Vice-President A. Velders, Secretaris J. G. Pompe, Thesaurier J. P. Wilh. van Elk, H. C. Mellet en Mr. J. L. Sölner. Telt ruim 700 leden. Contributie hoofden van gezinnen ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 179 f 12,50, alleen wonende heeren, geen hoofden van gezinnen f 7,50, alleen of bij anderen inwonende dames f 5, mannelijke minderjarigen van IS—23 jaar f 4 en minderjarigen van 1218 jaar, die niet bij hunne ouders inwonen f3,75. Entrée f 3, sortief 10. Die tusschen 1 Oct. en 1 April lid wordt betaalt de halve contributie. Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Dep. Zutphen. Bestuur Pres. Dr. J. van der Ploeven, Secr. R. Schuursma. Penningm. J. M. Ubbens. Leden: Mr. s'Jacob, W. H. Haverkorn van Rijsewijk, Ds: B. H. d'Auzon, Dr. D. Bruins en J. Lindeboom. Maxim, contributie f 5,25. Geen entrée, geen sortie. Algemeen Nederl. Verbond afd. Zutphen. Bestuur: Voorzitter Dr. J. v. d. HoevenSecr. D. Toekamp Lammers; Penningm. Mej. A. A. Labrijn. BestuursledenMej. A. A. Henny, Mej. A. Michielsen en Mr. C. M. s'Jacob. Volksleesbibliotheek der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Bestuur: Pres. D. J. Bosman, Secr. en Thes. H. Roelofsz. Bibl. Ds. B. PI. d'Auzon. LedenJ. C. Goldenberg, VV. H. Plaverkorn v. Rijsewijk, PI. v. Woudenberg Hamstra, Mr. J. L. Sölner, H. W. Reesink, Dr. N. J. A. Francken, H. G. j' Schillemans. Afhalen van boeken Vrijdags tusschen 31 /2 en 4>/2 uur en terugbrengen den daarop volgenden Vrijdag 's morgens van ll'/2 tot 12'/2 uur 's middags in een dei- lokalen van het gebouw de Latijnsche School. De bibl. is geopend van den eersten Vrijdag in October tot den tweeden Vrijdag in Juni. Vereeniging: Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Zutphen, gevestigd: Rosmolensteeg. Bestuur: Dr. J. Campert president, Dr. P. de Koning, secretaris, Mej. H. J. Reesink, penningm.esse. Jkvr. L. C. E. Engelen, vice secretaresse. Mej. J. J. Ver Loren v. Themaat, Mej. G. PI. J. Volkersz, A.'G. Biemond, H. J. v. Braambeek, Ds. J. N. Lindeboom, L. D. Staal. Geopend: Werkdagen: 10—12; l'/o—5; 7—10. Zondagen: 11/25; 710. Uitleenen van boeken: Woensdags 3—5; Zaterdags 89. „Zutphen Vooruit". Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer. Bestuur: Pres. D. J. Bosman, secr. H. G. J. Schillemans, Penningm. H. Capel. J. J. A. Fieuw- kamp, D. W. Schoonman, D. J. Wöhrmann. Eerelid: J. L. Spier. Het doel der vereeniging is: het bezoek van vreemdelingen aan Zutphen en Omstreken en hunne vestiging aldaar zooveel mogelijk te bevorderen. Zy tracht dit doel o.m. te bereiken door: a. bevordering van den bloei van Zutphen en Omstreken, b. het verblijf aldaar zooveel mogelijk te veraange-

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1916 | | pagina 93