218 ADRESBOEK van ZUTPHEN. A. M. Zweverink en D. Smit. Bestellers, J. A. Sleijstel en R. Douma. Schaalknechts, H. Lammers, E. J. ter Beest en J. van Wessel. Opzichter-Machinist, J. H. Schaafsma. Arbeiders J. B. van Haaien. J. Palsenberg, W. Onstein, W. Donderwinkel en J. Helmsing. Bestelkantoren J. Ensink. Nieuwstad G. Frederiks Markt en J. Bongers, hoek Beuker- en Sprongstraat. Zutphensche Telefoon Maatschappij. Directeur Mr. M. Rom Colthoff. Commissarissen, Dr. H. F. R. Hubrecht en Henri Roelofsz. Telephonisten de dames B. Schwarz, M. Dessers, J Mast, J. Knegjens en A. Schreuder. Nachtdienst F. K. Reijnst. Monteur-lijnwerker W. Vink, hulp-monteur G. A. Bax. Nederl. Onderwijzers genootschap. Afdeeling Zutphen. Bestuur: A. Weisfeit, Voorz.A. Nijland le Secr.M. Jansen, 2e Secr.J. A. Vrugtman J.Bzn., Penningm. G. Spoor. Getal leden 55. Vergaderingen minstens 6 maal per jaar. Bond van Nederlandsche Onderwijzers, Afdeeling „Zut phen en 0." Bestuur: A. Meilink, Voorz., F. Perdok Hz., le Secr., C. G. van Munster, 2e Secr. mej.B. Zig- tema, Penningm. DoelLangs wettigen weg de belan gen te bevorderen van 't onderwijs en onderwijzers. St. Lebuinus-Vereeniging. Diocessaan-Vereeniging voor R. K. Bijz. Onderwijzers in het Aartsbisdom Utrecht. Afd. St. Canisius Vereeniging. Zutphen en Omstr. Bestuur: R. v. d. Velde, Voorz. J. van Hoesel, Secr., H. J. v. Weert, Penningm. Vereeniging „Christelijke Normaallessen te Zutphen." Opgericht Maart 1897. Zjj stelt zich ten doel de opleiding van jongelieden voor het examen van onderwijzer. Er wordt onderwijs gegeven door B. Bennink te Warnsveld in Ned. taal, lezen en vioolspeldoor A. de Zeeuw in vad. en algem. gesch. en wisk.; door G. W. Ormel in rekenen, aardryksk., byb. gesch. en paedagogiek; door A. C. Zijderveldt te Vorden in reke nen door D. Eskes te Eefde in teekenendoor W. F. van Raay te Voorst in kennis der natuur en teekeneudoor H. Alplierts in Ned. taal, lezen, zingen en heilsleer; door mej. van der Meenein nuttige handwerkendoor R. H. van Otterloo te Apeldoorn in Bjjb. gesch., algem. gesch. en schrijven, door J. de Zeeuw in Vad. gesch. Ingeschreven zijn op 1 Dec. 1911 36 mann, en 36 vr. kweeke- ADRESBOEK van ZUTPHEN. 219 lingen, verdeeld in 4 klassen. Voorz.-directeur A. de Zeeuw, secr. U. Alpherts. De lessen worden gegeven in de school van den heer de Zeeuw, Oudewand Zutphen. Het onderwijs wordt gratis gegeven. Vereeniging Dorcas. BestuurMej. van Rhijn, Presi dente, Mevr. Engelen, Thes., Mevr. Veldersv. d. Linde, secr., Mej. Werner, Mevr. Umbgrove—Ringeling, Mevr. Veen—Mulder, Freule M. Martens van Se venhoven, Mej. Tjeenk Willink en Mevr. Goddard—v. d. Wijck. De Vereeniging heeft ten doel des winters werk en kleeding- stukken te verschaffen aan een bepaald getal gehuwde vrouwen of weduwen van alle gezindten. Zy, die werk verlangen, moeten minstens drie jaar in Zutphen gewoond hebben, en zich reeds in het voorjaar aanmelden bij de Presidente- Bovendien bestaat in de Komsteeg een winkel, waar tegen den minst mogelyken prijs voor het publiek gemaakte klee- dingstukken te koop zijn. Vereeniging van Facultatieve Lijkverbranding, afd. Zut phen. J. Goemans, Voorzitter; D. J. Bosman, Secr.- Penningm., H. Evekink. Contributie f 1,50 per jaar. Telegraafkantoor. Directeur: M. Verschoor. Commies 2e kl.G. J. van Dam. Hulptelegrafisten A. P. Uijldort, Mej. A. B. Veneman. Tijd. hulptelegrafiste: Mej. E. M. Snoek. TelefonisteMej. J. B. Dwars. Hulptelefonisten: Mej. J. C. Koetsier en'Mej. A. Th. Verschoor. Tijd. hulp telefonisten Mej. Th. PI. Verhoeven en Mej. J. Jansen. BestellerH. v.' Zeben H. Jzn. Jongelingen E. v. Ton geren, S. Donker, H. Harmsen en B. Tesink. Het kantoor is op werkdagen geopend van 8 uren voor- tot 9 uren namiddags- Op Zon- en feestdagen van 89 uren voor- en van 1—2 uren namiddags. (Amsterdamsche tjjd). De kosten van overseining bedragen Voor 10 of minder woor den 25 cent, en voorts 5 cent voor iedere 5 woorden of minder, van 11 tot en met 50 woorden en 5 cent voor elke volgende 10 woorden of minder. De berichten kunnen ook aan het kantoor geschreven worden en mogen in het Binnenlandsch verkeer gesteld zijn in alle talen, wier karakters dooi* de telegraaf kunnen overgebracht worden. Voor het buitenlandsch verkeer en het gebruik van geheimschrift vrage men inlichtingen ten kantore. De telegrammen mogen geen doorhalingen, tusschenvoegingen, boven- of overschrijvingen be vatten, tenzij deze door den afzender behoorlijk zijn gewaarmerkt. (Aan deze bepaling wordt streng de hand gehouden.) Ook voor plaatsen waar geen kantoor gevestigd is, worden berichten aangenomen. De verzending geschiedt dan van het kan toor dat het naast bij de plaats van bestemming gelegen is, per bode of post.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1912 | | pagina 113