206 ADRESBOEK van ZUTPHEN. Teekenaar G. Wensink. Schrijver W. Romijn en G Baas Becking. Tijd. schrijvers F. Tiernagan en G. W- ten Pas. Districts-Ingenieur Jhr. W. A. C. de Jonge. Inge nieur J. van Hille. Chef de Bureau H. H. L. Pröpper. Commies J. Th. Oudegeest. Opz. G. van de Burg. Tee kenaars D. Visser en F G. ter Heulen. Klerk B. L. A. Luchtenberg. Schrijvers G. de Boer, J. W. Beunk, J. L. Hoolboom, A. D. F. Huismans en J. W. Blomhoff. Dienst van Tractie en MaterieelHoofdopz. K. P. Poppes. Werkmeester J. J. Staleman. Boekhouder J. A. Sakkers. Werkmeester J. A. Alting. Klerk J. A. M. ten Broeke. Schrijver A. J. J. Wildschut. Wagen- meester J. A. Voorhorst en G. J. van Eijkel. Centrale DienstDepothouder A. J. Buning. Holl. Spoorw te Zutphen. Ooster- en Ned. Westf. Spoorweg. H. E. Verschoor, Insp. voor het vervoer te Apeldoorn, H. H. Lokker, Insp. van den weg te Winterswijk, J. C. Leijer. Opz. van den weg te Win terswijk. B. Barends, Handelsagent te Zutphen en J. Atkins, Inspect, der lokaalspoorweg te Winterswijk. G. de Haak. Agent H. IJ. S. M. Commiezen, J. C. van Straten C. J. Max, G. O. Niegeman, F. H. Dier- manse, H. J. Leyer, J. V. de Ridder en A. Ph. G. Baartman. Ladingmeeslers, A. M. Zweverink en J. Hoogeboom. Bestellers, H. J. P. Lammers en R. Douma. Sehaalknechts, H. Lammers, J. A. Sleijster en E. J. ter Beest. Opzichter-Machinist, J. H. Schaafsma. Bestelkantoren J. Ensink, Nieuwstad G. Frederiks Markt en J. Bongers, hoek Beuker- en Sprongstraat. Zutphensche Telefoon-Maatschappij. Directeur Mr. M. Rom Colthoff. Commissarissen, Dr. H. F. R. Hubrecht en Henry Roelofz. Telephonisten de dames B. Schwarz, I M. Dessers, J. Mast, J. Knegjens en A. Schreuder. Nachtdienst F. K. Reijnst. Nederl. Onderwijzers-genootschap. Afdeeling Zutphen. Bestuur: A. Weisfeit, Voorz.C. L. Fahro, le Secr. M. Jansen, 2e Secr.J. A. Vrugtman J.Bzn., Penningm. G. Spoor. Getal leden 55. Vergaderingen minstens 6 maal per jaar. Bond van Nederlandsche Onderwijzers. Afdeeling ..Zut phen en 0.". Bestuur: P. Pleijler, Voorz.; C. G. v. ADRESBOEK van ZUTPHEN. 207 Munster, le Secr.W. P. Blokpoel, 2e Secr.mej. I. Roe- lofsen, Penningm.R. v. d. Meer. DoelLangs wetti gen weg de belangen te bevorderen van 't onderwijs en onderwijzers. St. Lebuinus-Vereeniging. Diocessaan-Vereeniging voor R. K. Bijz. Onderwijzers in het Aartsbisdom Utrecht. Afd. St. Canisius Vereeniging. Zutphen en Omstr. Bestuur: J. F. Paternotte, Voorz, R. v d. Velden, Secr., H. J. v. Weert, Penningm. Vereeniging „Christelijke Normaallessen te Zutphen." Opgericht Maart 1896 Zij stelt zich ten doel de opleiding van jongelieden voor het examen van onderwijzer. Er wordt onderwijs gegeven door B. Bennink te Warnsveld in Ned. taal en vioolspel; door A. de Zeeuw in vad. en algem. gesch., wisk. en lezendoor G. W. Ormel in rekenk., aard- rijksk., bijb. gesch. en paedagogiekdoor A. C. Zijderveldt te V orden in rekenen; door I). Eskes te Eel'dc in teekèlU?"door H. Weiland te Bruramen in Ned. Taal en Lezen; door W. F. van Raay te Voorst in kennis der natuur en teekenendoor II. Alpherts in schrijven, zingen en heilsleer; door mej. van der Meene in nuttige handwerken. Ingeschreven zijn op 15 Sept. 21» inann. en 21 vr. kweeke- lingen, verdeeld in -1 klassen. Voorz.-directeur A. de Zeeuw, secr. II. Alpherts. De lessen worden gegeven in de school van den heer de Zeeuw, Oudewand Zutphen. liet onderwijs wordt gratis gegeven. Vereeniging Dorcas. Bestuur: Mej. van Rhijn. Presi dente, Mevr. Engelen, Thes., Mej. Werner, Secret., Mevr. UmbgroveRingeling, Mevr. VeenMulder, Freule M. Martens van Sevenhoven, Mej. Tjeenk Wil link en Mevr. Velders v. d. Linde. De Vereeniging heeft ten doel des winters werk en kleeding- I stukken te verschaffen aan een bepaald getal gehuwde vrouwen of weduwen van alle gezindten. Zij. die werk verlangen, moeten minstens drie jaar iu Zut phen gewoond hebben, en zich reeds in het voorjaar aanmel den bij de Presidente. Bovendien bestaat in de Komsteeg een winkel, waar tegen den minst mogelijken prijs voor het publiek gemaakte kleedingstukken te koop zijn. Telegraafkantoor. Directeur: M. Verschoor. Commies 2e kl.G. J. van Dam. KlerkA. M. L. Hendrickx. Buitengewoon geëmployeerde b. d. Rijkstelegraaf: J. W. Brinck. Tijd. hulptelegrafiste mej. A. B. Veeneman. Telefonisten: mej. J. B. Dwars en mej. A. G. de Vries. Hulptelefonistenmej. J. C Koetsier en mej. E. M. Snoek. BestellersB. van Zeben H.Jzn. en H. van

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1910 | | pagina 107