162 ADRESBOEK van ZUTPHEN. Michiels van Kessenich. Districts-schoolopziener B. DingemansArrondissements-schoolopzienerJhr. Mr. Dr. J. P. Hooft Graafland. Inspecteur der GymnasiaDr. C. J. Eggink. Curatoren van liet Gymnasium Pres. Jhr. Mr. D. W. van Andringa de Kempenser. Leden Dr. A. G. Kok, Dr. A. J. van Rhijn en Dr. A. J. Oort. Mr. H. C. van Hanswijk Pennink, Secret. Commissie van toezicht op het Middelbaar Onderwijs Dr. A. J. Oort, Voorzitter. S. J. Dekker, Secretaris. Jhr, Mr. D. 0. Engelen, Dr. J. M. van 't Hoff, C. G. Lager- weij, P. Glerum en C. Bijl. Plaatselijke Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs J. P. Muyderman, Voorz., Dr. D. A. Sloos, Secret., Dr. A. G. Kok, C. Bijl, B. E. Onderwater, Dr. E. J. W. Holleman en W. J. Schillemans. Commissie van Toezicht op de Bewaarscholen. Presi dent D. N. Labrijn. Secretaris, Dr. D. Bruins. Thesau rier. C. G. Lagerweij, Mevr. StolkSteenlack, Mevr. SuringarChateleux, Mevr. van OtterlooFikkert, Mevr. Schukking—Dommers, Mevr. GoudsmitPolano en Mej. H. C. van der Chijs. Gymnasium. Rector, Dr. D. Bruins. Conrector, Dr. J. Hooykaas. Leeraren in de oude talen en in de Geschie denis Dr. C. Deknatel en- Dr. P. de Koning. Leeraar in de Nederlandsche taal, de Geschiedenis en de Aardrijkskunde, Dr. K. O. Meinsma, Leeraar in de Fransche taal, H. C. Mellet, Leeraar in de Hoogduitsche taal, J. Goemans, Leeraar in de Engelsche taal, A. Dolk, Leeraar in de Wiskunde, D. H. Stam, Leeraar in de Natuurkunde, J. H. Nort (tijd.), Leeraar in de Schei kunde, H. J. W. J. Remmers, Leeraar in de Natuurl. Historie, Dr. P. M. Keer, Leeraar in de Hebreeuwsche taal, Dr. H. W. Ph. E. van den Bergh van Eysinga. Leeraar in de Gymnastiek, J. Heskes. ClavigerE Beukenhorst. Het Minerval bedraagt f 80 's jaars, te voldoen in vier termijnen bij vooruitbetaling. Het Gymnasium telde 1 September 1907 46 leerlingen en 3 toehoorders. Hoogere Burgerschool met vijfjarigen Cursus. Direc teur, J. W. Lem, Onderdirecteur P. Kat Pz. Leeraren en Leeraressen: J. A. Suringar, J. J. Stoel, H. J. H. W. Remmers, Dr, P. M. Keer, L. D. Wolters, Dr. D. A. ADRESBOEK van ZUTPHEN. 163 Sloos, II. Ch. Mellet, mej. II. W. van Hasselt, A. Dolk, J. Goemans, J. L. Vleming, N. van der Hoef, J. Heskes, J. H. Nort (tijd.), Mr. G. L. van Oosten Slingeland (tijd.), II. F. C. Bos (tijd.), mej. A. Michielsen (tijd.). Burger-Avondschool. Directeur, N. v. d. Hoef; Leeraren, J. J. Stoel, G. J. Tobi, J. L. Vleming en N. van der Hoef. Tijdelijke leeraren, P. F. Zuuring, C. L. Fahro, J. Baron, J. Wassink, A. W. E. J. de Haan, L. E. Claus, D. J. van Loo, H. J. W. J. Remmers, II. F. C. Bos en C. G. van Munster. De Hoogere Burgerschool dient tot opleiding van jongelieden tot raaatschapplijke betrekkingen, waarvoor eene wetenschap pelijke vorming vereischt wordt. Het schoolgeld bedraagt per halfjaar f 25 voor de drie laagste klassen en f 30 voor de twee hoogste klassen te voldoen bij vooruitbetaling. De burger-avondschool is hoofdzakelijk bestemd tot opleiding Yan aanstaande ambachtslieden. Het schoolgeld bedraagt per jaar f 2,— te voldoen bij vooruitbetaling. De hoogere burgerschool telde bij den aanvang vau den cur sus op 1 Sept. 1905 176 leerlingen, waarvan 11 gratis onderwijs ontvangen. De burger-avondschool had bij het begin van den nieuwen cursus, op 1 Sept. 1907 144 leerlingen. Schooluren der H. B. S. dagelijks 's voorm. van 8—12 en Maandags, Dinsdags, Donderdags en Vrijdags 's nam. van 2—4 uur, voor enkele klassen ook 's nam. van 1—4. De schooluren der burger-avondschool zijn dagelijks, uitgenomen Zaterdag, 's avonds van 69 uur. Gemeentelijke Teekenschool. Directeur: N. v. d. Hoef. LeerarenN. t. d. Hoef en J. L. Vleming. Tijdelijke' Leeraren L. E. Clans, D. J. ran Loo en J. W. yan Loo. Het schoolgeld bedraagt f 4 per maand. De teekenschool telde bij het begin van den cursus op 10 Sep tember 1907 44 leerlingen. De gemeente Zutplien telt 8 openbare en 4 bijzondere scholen. Alle school gelden worden vooruit betaald. Openbare School A (voor meisjes boven 9 jaren) op het Oudewand. Hoofd mej. A. Michielsen. Onder wijzeressen, de dames R. G. Visscher, J. J. U. van Dijk C. J. F. Vetter, L. A. A. Albers, Ch. E. Heinsiusi M. Voorzanger en Th. M. S. van Dam. Gewoon en meer uitgebreid lager onderwijs. Leeraren aan de school de keeren J. L. Vleming, handteekenen, Dr. P. t Ti i1*' Pk111*" en dierk., J. H. Nort, natuurkunde en J. Heskes, gymnastiek.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1908 | | pagina 84