200 ADRESBOEK van ZUTPHEN. en R. Douma. Schaalknechts, II. Lammers, J. A. Sleijster en E. J. ter Beest. Opzichter-Machinist, J. A. Janssen. Bestelkantoren J. Ensink, Nieuwstad G. Frederiks, Markt en J. Bongers, lioek Beuker- en Sprongstraat. Zutphensche Telefoon-Maatschappij. Directeur Mr. M. Rom Colthoff. Commissarissen, Dr. II. F. R. Hubrecht en Ilenry Roelot'sz. Telephonisten de dames B. Schwarz, M. Dessers, J. Mast en J. Knegjens. Nachtdienst F. K. Reijnst. Neder!. Onderwijzers-genootschap. Afdeeling- Zutphen. BestuurA. Weisfeit, Voorzitter; C.L. Fahro, leSecretaris P. F. Zuuring, 2e SecretarisJ. A. Vrugtman J.Bz., Penning-meester, J. A. Schutte. Getal leden 65. Ver gadering minstens 6 maal per jaar. Bond van Nederlandsche Onderwijzers, Afdeeling „Zut phen en 0". Bestuur: A. Meilink; J. N. Mazee, Secre taris R. Brunsting. Doelverkrijging eener meer zelfstandige positie voor den onderwijzer in en buiten de school. St. Lebuinus-Vereeniging. Diocessaan-Vereeniging voor R. Iv. Bijz. Onderwijzers in het Aartsbisdom Utrecht. Afd. St. Canisius Vereeniging. Zutphen en Omstr. BestuurJ. F. Paternotte, Voorz., R. v. d. Velden, Secr.- Penningm. Vereeniging „Christelijke Normaallessen te Zutphen." Opgericht Maart 1896. Zij stelt zich ten doel de opleiding van jongelieden voor het examen van onderwijzer. Er wordt onderwijs gegeven door II. F. Gangel, in Ned taal, lezen, schrjjven en heilsleer; door B. Bennink te Warnsveld in Ned. taal en vioolspel; door A. de Zeeuw in vad. en algem. gesch., wisk. en Franschdoor G. W. Oriiiel in rekenk aard- rijksk., bjjb. gesch. en paedagogickdoor II. O van der Kooi in rekenen en teekenen door D. Eskes te Eefde in teekenen door J. A. Steinz in zingen en kennis der natuur; door mej. van der Meene in nuttige handwerken. Ingeschreven zijn thans 23 mann en 20 vr. kweekelingen. verdeeld in 4 klassen. Voorz.-direeteur H. F. Gangel, seer. J. A. Steinz. De lessen worden gegeven in de school van den heel de Zeeuw, Oudewand Zutphen. Het onderwijs wordt gratis gegeven. Vereeniging Dorcas. Bestuur: Mej. van Rhijn, Presi dente, Mevr. UmbgroveLulofs, Th es. Mej. Werner, Secret., Mevrouw UmbgroveRingeling, Mevrouw Enge- ADRESBOEK van ZUTPHEN. 201 len, Mej. Blokhuis, Freule M. Martens van Sevenhoven en Mej. Tjeenk Willink. De Vereeniging heeft ten doel des winters werk en kleeding- stukken te verschaffen aan een bepaald getal gehuwde vrouwen of weduwen van alle gezindten. Zjj, die werk verlangen, moeten minstens drie jaar in Zutphen gewoond hebben, en zich reeds in het voorjaar aanmelden bij de Presidente. Bovendien bestaat in de Komsteeg een winkel, waar tegen den minst mogelijken prijs voor het publiek gemaakte kleedingstukken te koop zjjn. Telegraafkantoor. Directeur; J. Veldkamp. Commies 2e ld.G. J. van Dam. Klerken: A. M. L. Hendrickx en mej. J. C. Heinsius. Buitengewoon geëmployeerde b/d Rijkstelegraaf: J. W. Brinck. Telefonisten: mej. J. B. Dwars en mej. A. G. de Vries. Tij del. hulptelefonisten mej. J. C. Koetsier en mej. E. M. Snoek. Bestellers: B. van Zeben H. Jzn. en H. van Zeben II. Jzn. Jongelin gen B. van 't Hull, L. B. Beunk en A. J. Kurtz. Het kantoor is op werkdagen geopend van 7'/2 uren voor- tot 8uren namiddags, Op Zon- en feestdagen van 7i/28V2 uren voor- en van 12V2U/2 uren namiddags. (Greenwichtjjd). De kosten van overseining bedragen Voor 10 of minder woor den 25 cent, en voorts 5 cent voor iedere 5 woorden of minder, van 11 tot en met 50 woorden en 5 cent voor elke volgende 10 woorden of minder. De berichten kunnen ook aan het kantoor geschreven worden cn mogen in het Binnenlandsch verkeer gesteld zijn in alle talen, wier karakters door de telegraaf kunnen overgebracht worden. Voor het buitenlandsch verkeer en het gebruik van ge heim schrift vrage men inlichtingen ten kantore. De telegrammen mogen geen doorhalingen, tusschenvoegingen, boven- of over schrijvingen bevatten, tenzij deze door den afzender behoorlijk z{jn gewaarmerkt. (Aan deze bepaling word streng de hand gehouden.) Ook voor plaatsen waar geen kantoor gevestigd is, worden berichten aangenomen. De verzending geschiedt dan van het kantoor dat het naast bij de plaats van bestemming gelegen is, per bode of post. Het interlocale telefoonkantoor is geopend op werkdagen van 7,30 voor- tot 8,30 n.m.op Zondagen 7.30 v.m 8,30 v m. en 12.30—1,30 n.m. Postkantoor. G. Brucli, Directeur, Commies der Poste rijen le kl. J. A. Janssen, Comm. der Post. 2e kl. D. J. de Boer, Comm. der Post. en Tel. 4e kl. J. W. Bosch, Comm. der Post. en Tel. 4e kl. A. C. L. Alg-ie, Comm. der Post. en Tel. 4e kl. J. Vrijer. AdsistentenF. Welmers, G. A. K. Dieperink en KantoorknechtM. Harmsen.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1908 | | pagina 103