ADRESBOEK van ZUTPHEN. Van wege deze Ver. bestaat een Cursus in Boekhouden, Han- delsrekenen en Handelsrecht, onder leiding van den heer B. Piepenbroek, leeraar M. O. te Apeldoorn, een Cursus in Duit- sche taal en Handelscorrespondentie, onder leiding van den keer A. D. Charles, dipl. M. O. te Arnhem en een Cursus in Engel- sche Taal en Handelscorrespondentie. De lessen worden gegeven in het Gymnasium alhier en wel in Boekhouden Vrijdagsavonds van 710 ure en in Duitsche taal Maandagsavonds van 71/210 ure. Cursusgeld voor leden der Ver. f5 en voor niet-leden f7,50 per 3 maanden, bij vooruitbetaling te voldoen. De Zutphensche Spekslagersvereeniging. goedgekeurd bi] koninklijk besluit, dd. 24 Januari 1895 No. 1. Af- deeling van den Nederlandschen Slagershond. R. ten Gate (firma T. van Zadelkolï Zoon), Voorzitter; Vice-VoorzitterL. W. Lensen, Penning meester J. Wissink, Secretaris. Vereeniging „Eendracht." Afdeeling Zutphen van den Nederlandschen Barbiers- en Kappersbond, goedgekeurd bij Kon. Besluit vair 7 Mei 1891. Bestuur: J. W. Koenen, Voorz A. W. H. van Bruggen, Penningm. G. J. Smit, Secretaris en PlaatsbureauhouderBus- meesters, M. C. Smit en J. SlooftAlgem. Secundus, J. Koenen. Voor het lidmaatschap moet men zich bij den Secretaris aanmelden. De Bond is gevestigd te Amsterdam en telt ongeveer 800 leden, heeft een levensverzekering, ziekenfonds, plaatsbureaux voor bedienden en patroons, benevens een orgaan, dat maande lijks verschijnt. Nederlandsche Bond van Post- en Telegraafbeambten ..De Post." Afdeeling Zutphen. Bestuur: Voorzitter, H. Strijt, brievenbesteller; Seer., G. A. K. Dieperink, brievenbesteller; Penningm, M. Harmsen, Kantoor knecht Comm. van Orde, M. J. Groot Wassink, post bode te VordenBuitengew. Bestuurslid, G. J Ree- voort, postbode te Steenderen. Deze vereeniging stelt zich ten doelToewijding aan hunne gemeenschappelijke belangen, wat betreft hunne stoffelijke wel vaart en zedelijk welzijn. Het aankweeken van kameraadschap en eendracht; elkander te steunen in tijden van nood en behoeften en bij de uitvoering van dienst elkander de behulpzame hand te bieden om daardoor de belangen van het publiek te bevorderen. De contributie voor de leden bedraagt f 2,60. Donateurs zijn zij, die minstens f 1 's jaars bijdragen. De afdeeling telt 38 leden en 112 donateurs. ADRESBOEK van ZUTPHEN. XL1X Bond van Gemeente-Werklieden. Goedgek. bij Kon. Be sluit van 24 Juni 1902. Staatsbl. no. 26. Bestuur: M. B. de Jong, Voorzitter, W. Altena, Se cretaris, H. J. Smallegoor, Penningmeester. Chr. Nat. Werkliedenbond afd. Zutphen, onder de zinspreuk „De Heer is onze banier". Eere Voorzitter, Dr. T. F. Westrik, Voorzitter, A. J. Jansen Jr., 2de Voorzitter, H. C. Noorman, Secr., J. W. Bakker Jr., Penningm., G. J. O. A. Borninkhof, Buitengew. best.lid, B. Kuijk. Deze vereeniging erkend: Dat God verschillende standen in de maatschappij gesteld heeft, doch samenwerking tusschen die plichtmatig is. Dat God Zjjn wil volkomen heeft geopenbaard in Zjjn Woord. Met erkenning van deze is het streven, naar alles wat in 't belang van den werkman is, zoo wel geestelijk als maatschappe lijk, liet doel der vereeniging. Aan deze afd. is verbonden een ziekenfonds, welke bij ziekte uitkeert 75 et. per werkdag, en van de Bond gaat uit een alge meen begrafenisfonds, welks winsten vloeien in een weduwenfonds. Bond voor Staatspensionneering. Afdeeling Zutphen. Bestuur: J. H. Hietink, Voorz. M. G. A. Wennips, Vice-Voorz W. Olree, Secr.. L. A. ter Haar, Vice-Secr., W. A. Beekkerk van Ruth, Penningm. Mej. R. Kerlen en H. A. Ezerman. Deze afd. telt thans 70 leden. De Bond voor Staatspensionneering beoogt het tot stand komen eener Wet, waarbij aan alle Nederlanders (zoo vrouwen als mannen) op een nader bij bedoelde Wet aan te geven leeftijd, r e dit wordt toegekend op Staatspensioen, zonder voorafgaande premiebetaling. De contributie bedraagt minstens f 0,75 per jaar, waarvoor men geregeld de door den Bond uit te geven geschriften ont vangt, 0. a. „De Nederlandsche Pensioenpartij'', die maandelijks verschijnt. Kindervoeding. D. Nuijsink, Voorz., S. J. Dekker, Penningm., J. M. TJbbens, Secr., B. Cuperus, J. A. Schutte, G. Massink en J. J. v. d. Broek. Plaatselijke Watersnood-Commissie. C. C. Brünings, F. H. Umbgrove. J. E. de Voogt G.Nzn. en G. Lijsen. Commissie voor de restauratie der St. Walburgskerk te Zutphen. Mr. J. H. Baron Mollerus van Westkerke te Arnhem, vertegenwoordiger der Regeering. Jhr. H. A. D. Coenen, Voorzitter; Jhr. Mr. D. W. van An- dringa de Kempenaer, C. C. Brünings, B. Cuperus, F. H. Umbgrove, H. M. Werner, J. L. Spier, Mr. J. L A. .Stolk, D. Bruins, C. Storm Buysing, Secretaris. 4

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1904 | | pagina 92