XLVI ADRESBOEK van ZUTPHEN. Zij die lid worden tusschen 18—30 jaar 91/9 cent per week. 31—40 IOI/2 Gehuwde mannen, weduwnaars of weduwen met kinderen, die bij ziekte genees- en heelkundige hulp en geneesmiddelen en bij overlijden eene uitkeering voor begrafeniskosten wensclien te ontvangen Zij die lid worden tusschen 18—30 jaar ll cent per week 1 31—40 „12 Ongehuwde mannen, ongehuwde vrouwen, gehuwde vrouwen, weduwnaars of weduwen, zonder kindei'en, als voren Zjj die lid worden tusschen 18—30 jaar 7i/2 cent per week 31—40 8I/9 - 41—49 91/0 Een man of vrouw, ouder dan 49 jaar, lid wordende, betaalt 91/9 cent per week, maar ontvangt geen uitkeering by overlijden. Voor kinderen van leden van 12 tot 18 jaar, ook pleegkinderen beneden IS jaar by een lid in huis zijnde, wordt betaald 2 cent per week. Boven den leeftijd van 18 jaren betalen zy de contributie van gewone leden. Worden die kinderen terstond met hun 18e jaar lid, dan be talen zij geen entree. Kinderen van leden beneden de 12 jaar ontvangen bij ziekte gratis genees- en heelkundige hulp en geneesmiddelen, doch be talen voor begrafeniskosten 1/0 cent per week. Algemeene Arbeiders-Vereeniging, opgericht in 1870. H. J. Wijgman, Voorz. Onder-Voorz.H. G. Stapelvoort, le Secr. F. J. Cuntz, 2e Secr.Chr. Has- sink, le penningm.J. Versteeg, 2e Penningm. Deze vereeniging stelt zich ten doeldoor eendrachtig samen werken, langs alle gepaste en wettige wegen, op geoorloofde wijze, in den zoozeer verachterden toestand der werklieden ver betering te brengenzij is werkzaam in vryzinnig-democratische richting. Aan deze vereeniging is verbonden een ziekenfonds om elkander by ziekte en overlijden te steunen, zoomede eene spaar kas voor de leden terwijl door het houden van voordrachten enz. het gezellig verkeer onder de leden bevorderd wordt. Getal leden 490. Donateurs GO. Donateurs zijn zij die minstens f 3,— 'sjaars bijdragen. Ned. Werklieden-Verbond ..Patrimonium", afdeeling Zutphen. Bestuur:Voorz., Chr. Iliohan, Vice- Voorz., H. W. Beus, Secr., Hendrik Wormgoor, Vice- Secr., G. Kranenburg, Penningm., G. Hein, 2e Pen ningm., H. van Dijk, Bibliothecaris. Adviseerende leden J. van Dijk, Jhr. Mr. Martens van Sevenhoven en D. van Zeben. Deze vereeniging stelt zich ten doel 0111 de overtuiging, dat Gods Woord en de traditiën onzes volks de vertrouwbare grond slagen eener Christelijke maatschappij uitmaken, allerwegen te ADRESBOEK van ZUTPHEN. xlvii verbreiden, 0111 de liefde daartoe op te wekken, ten einde op deze grondslagen de belangen der Maatschappij in haar geheel, die der werklieden in het bijzonder, door alle geoorloofde mid delen te bevorderen. De hoofdzetel is gevestigd te Amsterdam. De afdeeling telt 98 gewone en 48 buitengewone leden. R.-K. Werklieden-Vereeniging „St. Joseph." Kerkelijk goedgekeurd 15 Febr. 1897. Koninklijk goedgekeurd 24 Mei 1897. Kapelaan G B. ten Hove, Geestelijk Advi seur; B. H. Hachmang, Pres.H. Leemrijse, Vice-Pres.; Th. J. B. Swaders, le Secr.; Joh. Dijkman, 2e Secr.; J. G. Lentz, le Penningm.W. Heinen 2e Penningm. Het getal leden bedraagt 145. Dc vereeniging heeft ten doelom, door aanéénsluiting, de godsdienstige en maatschappelijke belangen harer leden te be vorderen en hen te vrjjwaren tegen anti christelijke invloeden elkander bij te staan in ziekte en onvermijdelyke gevallen door woord en daad. De vereeniging bezit een eigen gebouw (waarin tooneel, bil- lard en piano) en annexe tuin met kegelbaan. Verder de vol gende afdeelingen ziekenfonds, liefdebus, spaarkas en begrat'enis- afdeeling. Tooneel-, zang- en muziekgezelschap. Typographen-, Tabaksbewerkers-, kleermakers- en meubelmakersgilden. Handelsreizigersvereeniging, gevestigd te Zutphen. Koninklijk goedgekeurd. Bestuur: H. M. de Wild Voorz., W. N. Struijck Vice-Voorz., A. B. J. Arentsen le Secr., M. Elzas Jr. Penningm., G. W. ten Pas 2e Secr. Rechtskundig adviseur Mr. G. M. van Voorthuijsen. Aantal leden 89. Handelsreizigers-Ondersteuningsfonds bij ziekte en bij verlies van betrekking. Bestuur J. G. H. Dijkerman President, H. Krukziener Secretaris, H. Woudenberg Penningmeester. Handelsvereeniging, gevestigd te Zutphen. Bestuur J. Rutgers Jz. Voorz., R. ten Cate 2e Voorz., G. J. Looman Secretaris, J. G. J. Wessels 2e Secr., H. Re- velman Jr. Penningmeester, Mr. Th. Dijstra 2e Pen ningmeester, A. Vromen Bestuurslid. Vereeniging van Handels- Kantoorbedienden „Zut phen." Bestuur: W. Olree, Voorz.; D. J. P. Ga- melkoorn, Vice-VoorzitterK. Venhuizen, Secretaris; H. M. Winterink, Penningmeester A. Wissinlc. Aan tal leden 58. Het doel van deze Vereeniging is samenwerking te bevorderen tus schen bedienden onderling, het houden van Cursussen in Boek houden, Handelswetenschappen enz., lmt oprichten van pensioen-, weduwen- en weezenfonds. Contributie f3 per jaar. Donateurs f 10.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1904 | | pagina 91