144 ADRESBOEK van ZUTPHEN. misleiding en bedelarij tegen te gaan. Het beginsel waarvan zij uitgaat, beoogt verhooging van het weerstandsvermogen der armen. Het aantal leden bedraagt 266. Contributie f 0.50. Vereeniging voor Centralisatie van Armenzorg. Voorz. B. Cuperus, Seer. W. H. Schukking. Deze vereeniging bestaat uit afgevaardigden van verschillende diaconiën en enkele liefdadigheidsinstellingen, heeft ten doel meerdere eenheid in de armenzorg te dezer stede te bewerk stelligen. Te Huis voor Militairen. Bestuur: F. H. Umbgrove, Voorzitter, Jlir. P. E. van de Merwede Quarles van Ufford, Penningm., Jhr. Mr. M. "NV. C. de Jonge, Jhr. Mr. J. H. J. C'. Martens van Sevenhoven, Secretaris. K. Keil Hzn., concierge. De bestemming van dit in de Kuiperstraat gelegen Huis, ecu uitvloeisel van den Nederlandschen Militairen Bond. is Militairen, te Zutphen in garnizoen, kosteloos een aangenaam verblijf in hun vrijen tijd te bezorgen. Een vrij uitgebreide blibliotheek, ccnige dagbladen, dam en schaakspelen zjjn aanwezig. Voor geringen prijs zijn goede ververscliingen geen sterke drank- te verkrijgen. Van de gelegenheid om brieven te schrjjven wordt ruim gebruik gemaakt. Op bepaalde tijden worden voordrachten over verschillende onderwerpen gehouden. Het lidmaatschap kost f 2 of meer 's jaars. Christelijke Jongelings-Vereeniging I Tim. 6 12a te Zutphen. D. J. Hazewokl, Eere-Voorz., H. van Zeben Dz., Voorz., G. J. Garssen, Yice-Voorz., H. Koerselman, le Secret., E. E. Engelen, 2e Secret., J. Aalders, Penningm., J. H. Trelker. Ie Bibliothecaris, D. A. Lindeman, 2e Bibliothecaris. Getal leden 80. Begunstigers 90. De ver gaderingen worden gehouden iederen Zondagavond van 8 91/2 uur in haar lokaal op den Paarden wal. Haar Volksbibliotheek is geopend iederen Vrijdagavond van 89 uur. Chr. Knapenvereeniging Timotheus, afdeeling der Chr. Jongelings-Vereeniging 1 Tim. 6 12a te Zutphen, G. J. Garsen, Voorzitter, G. Hein, Vice-Voorz., W. C. ten Gate, Secretaris, P. v. d. Wolde. Penningmeester, IJ. v. Bosheide, Bibliothecaris. Getal leden 95. De verga dering wordt gehouden eiken Zondag van 121/211 uur in het lokaal der C. J. V. op den Paardenwal. Gereformeerde Jongedochters-Vereeniging onder den naam van ,,Wees een Zegen." Vergadering Maandagavond in de consistorie der Geref. Kerk van half 8 tot half ADRESBOEK van ZUTPHEN. 145 10 uur. Eere-Voorzitter Ds. J. N. Lindeboom. Presi dente mej. D. Bakhuis, Vice-Pres. mej. B. Scliolten, secret., mej. J. Lindeboom, thes., mej. A. Israels, ter wijl het bestuur dierzelfde vereeniging Vrijdagsavonds half acht vergadert op dezelfde plaats met meisjes van 1216 jaar. Jongedochters-Vereeniging. Presidente mej. E. H. Bax. De vergaderingen dezer vereenigingen, ten behoeve van behoeftige weduwen en weezen, worden gehouden iede ren Vrijdagavond van 7—9 uur in de kamer naast de Christelijke School op den Paardenwal. Gereformeerde Jongelings-Vereeniging ,,Uw Koninkrijk kome," met een 25 tal leden, begunstigers 50. Verga dering Zondag 0111 de 14 dagen 's avonds van 89;!/,j uur en Dinsdag om de 14 dagen van 8V29V.j uur in de consistoriekamer van de Ger. kerk. Voorz. J. Boks, Secretaris J. Brinkman, Turfstr. Bovengenoemde Vex'eeniging behoort tot den Ned. Bond van Jongel. Vereenigingen op geref. grondslag en stelt zich ten doelelkander te vormen op elk gebied des christelijken en maatschappelijken levens. Christelijke Jongelings-Vereeniging ..Onderzoek de Schriften" Joh. 5 vers 39a, afd. Ned. Jong. Verb. Be stuur B. Roeles, Pres., G. Prost, Vice-Pres., G. Bane- man, Secret., A. II. Nijveld, Penningm. en G. Brummel- man. buitengew. bestuurslid. Zij telt 25 leden en houdt hare vergaderingen des Maandagsavonds van 81 - -10 uur in het lokaal gren zende aan de Baptistekerk. Jongedochters-Vereeniging ,,Maranatha", ten doel heb bende het maken van kleederen voor arme kinderen. Bestuurmej. Roeles de Jong, Presidente, R. Schip holler, Secretaresse en II. Schippers, Penningmeesteresse. Zij telt 18 leden en houdt hare vergaderingen iedex-en Woensdag van 8—91'2 uur in het lokaal grenzende aan de Baptiste kerk. Muziekvereeniging „Elat", afd. Chr. Jong. Ver. „Onder zoek de Schriften", telt 14 leden. Bestuur T. Hoekstx-a, Dix'ecteur, G. HendxJks, President, G. Brummelman, Secretaris exx W. Hovestx'eijdt, Penningmeester. Oude en Nieuwe Gasthuis. Inrichting tot verpleging 1902 10

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1902 | | pagina 76