154 ADRESBOEK van ZUTPHEN. Staats-Spoorwegen. ZutpheD. Dienst van Weg en Werken. 3e Ingenieurs-Sectie. Sectie-Ingenieur, D. Molenaar. Chef de Bureau, J. M. de Groot. Teekenaar, J. Verkerk. Op zichter, Klerken, M. F. Onderwater en J. M. J. Koning. Dienst van Iractie en Materieel. Iloofd-Opzichter voor den locomotief- en treindienst, F. 11. Kreijenbroek. Werkmeester B. E. Tweedy, Boekhouder W. A. Beekkerk van Ruth. 2e Klerk C. R. J. Besseling, 3e Klerk II. G. Arentzen. Personeel van het Station te Zutphen. Stationchef W. Vermeer. Adjunct-chef P. Gruppelaar. Stations-Assisten ten Ie kl. J. M. Hoeven en 2e kl. N. II. J. Frylink, Klerken Ie kl. A. Muller. L. Rolall en II. van Ocken- burg, 2e kl. J. Klop, 3e kl. B. W. van Lonkhuizen, P. H. van der Born, II. J. Volkers, K. de Blank, A. P. Derksen, L. Altena, J. B. Meijer, F. J. Piersma, F. Iluijer, P. P. v. d. Berg van Eisenga en II. Morsseling. LadingmeestersJ. Arentzen, G. H. Kreijenveld, G. Schooukind en G. J. Oldenhof. Aanteekenaar-wegers II. J. Tamboer, J. Timmermans en II. Hassink. Holl. Spoorw. te Zutphen. Ooster en Nederl. Westf.-Spoorweg. G. Ilarlingen en M. T. C. Jorissen, Insp. voor het ver voer te Apeldoorn. Van Harencarspel, adj.-Inspecteur te Apeldoorn. E. Iluizinga, adj. Inspecteur van den weg te Apeldoorn, C. Vlaanderen Az., Inspecteur van den weg te Amersfoort. A. W. M. Bakx, Opzichter van den weg te Apeldoorn, J. G. Leijer, Idem te Winterswijk en J. A. van Asperen, Handelsagent te Zutphen. G. de Haak, Agent M. IJ. S. M. Commiezen M. Peters, C. J. Max, A. II. Hoogendoorn, F. II. Diermanse. Klerk II. M. J. Janssen. G. Hogewind, concierge. Ladingmees ters H. van Rookhuijzen en A. M Zweverink. Bestellers F. Schepers en A. II. Stellens. Opzichter Machinist J. A. Jansen. Zutphensche Telephoon-Maatschappij. Directeur, Mr. M. Rom Coltholl. Commissarissen, C. Schillemans en Dr. Hubrecht Telephonisten de dames M. Soerewijn en B. Schwarz. Bond van Nederlandsche Onderwijzers. Afdeeling „Zutphen en 0." Bestuur: R. Koerselman, A. K. Klaren, J. v. d. Vies en R. Rykse. Getal leden 48. Contributie f 2,23 per jaar. Doelverkrijging eener meer zelfstandige positie voor den onderwijzer in en buiten de school. ADRESBOEK van ZUTPHEN. 155 Nederlandsche Patroons-Vereeniging „Boaz." Afdeeling Zut phen en Omstreken. Bestuur: R. ten Cate. Voorzitter, J. A. Smedes, Vice-Voorzitter, J. Wissink, Penningmees ter, D. van Zeben, Secretaris. Doel dor vereeniging is, voor de patroons in Nederland de ge legenheid te openen om zich, met het oog op de onderscheidene inrichtingen, waarvan zjj aan het hoofd staan, rekenschap te geven van de verplichtingen jegens hun onderhoorigen, die naar den eisch van Gods woord op hen rusten. En zulks niet alleen wat aangaat hun reclitstreeksche verplichtingen bij de regeling van hun bedrijf, maar evenzoo met liet oog op de verplichting, waaronder zij als de natuurlijke patroons of beschermheeren van hun dienstpersoneel liggen, om den godsdienstigen, zedelijken en maatschappeljjken toestand van hun onderhoorigen te helpen verbeteren. De vereeniging tracht het bewustzijn aan deze verplichtingen ook buiten haar kring te bevorderen. Arbeidsraad voor Bouw- en Aanverwante vakken. Bestuur Voorzitter B. Cuperus, Vice-Voorzitter II. A. Ezerman, Secretaris H. J. Wijgman. Leden A. Barenbrugh, J. A. Smedes, F. H. van Etteger, D. Lijsen, J. A. Garvelink, n. F. Wensink, G. J. Douwes Jr., A. G. Kerkmeijer, W. Kerkmeijer, II. Wormgoor, E. W. Morren, J. J. Muller, D. Iluetink en W. II. Baanders. Arbeidsraad voor alle vakken. BestuurVoorzitter Vice-Voorzitter D. van Zeben, Secretaris Leden G. J. B. Brands, J. Breukelaar, Jhr. Mr. M. W. C. de Jonge, M. Olden, J. B. Ruijsink, II. C. Smeenk, B. J. van der Veen, II. Wormgoor Sr. Plaatsvervangende leden J. Ackerman, II. W. Reus, H. J. Dijkman, H. J. Jolink, Jhr. Mr. J. II. J. G. Martens van Sevenhoven, G. Nijhofl'. Onder den naam van „Arbeidsraad voor alle vakken" is te Zutphen een Raad gevestigd, die tot grondslag heeft Gods woord, opgevat in den zin van de statuten van de patroons vereeniging „Boaz en de werkliedcnvereeniging „Patrimonium" en zich ten doel stelt de belangen van patroons en werklieden, zoowel leden als niet leden van evengenoemde vereeuigingen, te bevorderen en met elkander in overeenstemming te brengen. Onder de benamingen patroons en werklieden zijn begrepen zoowel mannelijke als vrouwelijke personen. Vereeniging Dorcas. Bestuur: Mej. C. II. van Rhijn. Presidente, Mevr. UmbgroveLulofs, Thesaurierster, Mej. Ph. Swaving, Secretaresse, Mej. de Leu, Mej. A. Swaving, Mej. Werner, Mevr. UmbgroveRingeling, Mevr. de JongeAsch van Wijck.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1898 | | pagina 82