136 ADRESBOEK van ZUTPHEN. geringen prijs zijn goede ververschingen geen sterke drank - te verkrijgen. Van de gelegenheid om brieven te schrijven wordt ruim gebruik gemaakt. Op bepaalde tijden worden voordrachten over verschillende onderwerpen gehouden. Het lidmaatschap kost t' 2 of meer 'sjaars. Christelijke Jongelings-Vereeniging te Zutphen. D. J. Ilaze- wold, Eere-Voorz, li. van Zeben Dzn., Voorz., J. J. Haarbrink, Vice-Voorz., G. J. Garsen, le Secret., J. Kreijenbroek, 2e Secret, U. Koerselman, Penningm., J. 11. Trelker, le Bibliothecaris, J. Wissink, 2e Biblio thecaris. Getal leden 60. Begunstigers 85. Lie vergade ringen worden gehouden iederen Zondag en Woens dagavond van 8(.)'/o uur in haar lokaal op den Paar- denwal. Haar Volksbibliotheek is geopend iederen Vrijdagavond van 89 uur. Gereformeerde Jongedochters Vereeniging onder den naam „Wees een zegen." Vergadering Maandagavond in de con sistorie der Geref. Kerk van half 8 tot half 10 uur. Eere-Voorzitter Ds. J. N. Lindeboom. Presidente mej. M. Wissink, Vice-Pres. Tj. Siersema, secret. Mej. J. Lindeboom, vr. Israels, thes.terwijl het bestuur dier- zelfde vereeniging Vrijdagsavonds half acht vergadert op dezelfde plaats met meisjes van 1216 jaar. Jongedochters-Vereeniging. Presidente mej. E. II. Bax. Lie vergaderingen dezer vereenigingen, ten behoeve van behoeftige weduwen en weezen, worden gehouden iede ren Vrijdagavond van 7-9 uur in de kamer naast de Christelijke School op den Paardenwal. Gereformeerde Jongelings-Vereeniging ,,Uw Koninkrijk kome", met een 25 tal leden, begunstigers 50. Vergadering Zondag om de 14 dagen 's avonds van 897 uur en Dinsdag om de 14 dagen van 8V293/4 uur iu de con sistoriekamer van de Ger. kerk. II. J. W. A. Bast, Voorz., Secretaris F. Frederiks. Bovengenoemde Vereeniging behoort tot den Ned. Bond van Jongel. Vereenigingen op geref. grondslag en stelt zich ten doel elkander le vormen op elk gebied des christelijken en maatschappelijke!) levens. Oude en Nieuwe Gasthuis. Inrichting tot verpleging van herstelbare zieken, en Geneeskundig Krankzinnigen Gesticht. ProvisorenMr. J. L. A. Stolk, Voorzitter, Mr. M. Geneeskundige dienst. Ziekenhuis en Lazareth de Stadsge- neesheeren Dr. W. Sneltjes en Dr. A. J. van Rhijn. Heelmeester: Dr. J. M. van 't IIoff. Huismeesteres mej. M. Ensemeier. Geneeskundig Krankzinnigen-GestichtEerste Geneesheer, Dr. S. A. v. d. Chijs. Tweede Geneesheer, C. Bijl, arts. Derde Geneesheer en Heelmeester A. J. M. le Nobel, arts. Badinrichting op de Rozegracht. (Water uit de Waterlei ding). Abonnementskaarten alleen verkrijgbaar op het kantoor van den Rentmeester van het O. N. Gasthuis IJs (bacteriën vrij) a 5 cents per K.G. verkrijgbaar in het 0. en N. Gasthuis op eiken werkdag tot 's avonds 7 uur en eiken Zondag tot 's nam. 2 uur. Burger-Weeshuis. Provisoren A. J. Nijman, Ch. M. Henny, G. J. Garsen en G. Lijsen. Weezenvader tevens rentmeester, J. B. Kobus. Geneesheer, Dr. D. H. Ort, Heelmeester, Dr. J. M. van 't Hoff. Eene gemeenteinstelling van weldadigheid, waarin, zoolang het getal verpleegden niet tot vijftien is geklommen, worden opgenomen en verpleegd weezen van Grootburgers van Zutphen of daarmee gelijk gestelden, d. i. die ingevolge raadsbesluit van 12 Mei 1837 't Grootburgerschapsrecht hebben aangekocht, indien zjj den ouderdom van vier jaren hebben bereikt en hun 15e jaar nog niet zjjn ingetreden. Op voordracht van het bestuur kan telkens bjj raadsbesluit voor één jaar eene geldelijke bijdrage voor opvoeding en onder wijs worden verstrekt aan weezen en halve weezen van 418 jaar, wier ouders tijdens het overlijden van vader of moeder, gedurende vier achtereenvolgende jaren ingezetenen waren van Zutphen <?n over dat tijdvak hun aanslag betaalden in de plaat selijke directe belasting op het inkomen, .of jaarlijks f 6 als hoofdsom in 's Rijks directe belastingen. Gebr. Bakker's Weeshuis. Regenten: P. Hasselo, Voorz., C. Stolp, Secretaris, M. Bransz. Penningmeester, F. H. IleukelmanVader, J. E. Hauët. Geneesheer, Dr. D. LI. Ort. Strekkende tot verpleging van geheel ouderlooze, behoeftige kinderen van beiderlei geslacht tot de Nederduitsche Hervormde gemeente belioorende, in den regel niet boven de 12 jaren oud, binnen deze gemeente in huwelijk geboren van ouders die by hun overlijden minstens 12 jaren alhier woonachtig zjjn geweest. Bjj voorkeur valt de keuze op nagelaten behoeftige weezen van 1898. 18 Rom Colthoflf, Secretaris, C. C. Briinings, J. LIasselo, E. G. Volkersz en F. A. Baron van Ittersum, Rentmees ter lln. Makkink Bz. ADRESBOEK van ZUTPHEN.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1898 | | pagina 73