If ADRESBOEK van ZÜTP1IRN. Gymnastiekles: Dinsdag en Vrijdag, 'snamiddags van 23; Dinsd. 's uaui. van 34 uur in bet Gymnastiekgebouw. Teekenles: Woensdag van 1112 en 1—2 en Zaterdag 10—12 uur in een der lokalen der H. B. School. Gymnastiekschool bij de Broederenkerk. Onderwijzers J. Ileskes en H. J. Addink. Onderwijs in de gymnastiek, het exerceeren niet het geweer, het schermen en het batonneercn. Leergeld f 6 per jaar. liet onderwijs heelt plaats tweemaal 's weeks van 1 Sept. tot uit. Juni. Uren van onderwijs. Ie klasse jongens. Maandag en Donderdag van 121 uur. 2e Dinsdag en Vrijdag van 121 unr. 3e Dinsdag en Vrijdag van 8—9 uur. 4e Woensdag en Zaterdag van 121 uur. Ie meisjes. Dinsdag en Donderdag van 12 uur. 2e Maandag en Vrijdag van 1—2 uur. Zie verder onder de afdeelingenMaatschappij tot Nut van rt Algemeen en Patronaatbestuur. Burger-Bewaarschool (Bornhovestraat). Hoofd mej. J. Piepers, geassisteerd door mej. Stegeman en J. Rensen, met 90 leerlingen. Schoolgelden: Voor één kind f 10 jaarlijks. Voor twee kinderen uit een gezin f 16. Voor drie kinderen t' 18; per kwartaal vooruitbetaald. SchoolurenDagelijks voorin, van 912, 's nam. behalve Zaterdag van 24 uur. Bewaarschool op den Paardenwal. Hoofd, mej. S. C. Fuchs, geassisteerd door mej. M. van Hulst, A. Morhee, J. M. Bender, F. van Zuuk, M. Engelen, L. Sommers, B. de Jager, M. Kamperman, S. Beus, M. Hoeven en J. Terpstra. Schoolgelden Per maand 20 cent. Voor kinderen van behoeftige of minvermogende ouders kan, op voordracht van de Commissie van Toezicht, door Burgemeester en Wethouders vrijstelling van schoolgeld worden verleend. Schooluren: Dag. voorm. van 9—11 uur, 's nam. van 24 uur. Bewaarschool in de Hoven. Hoofd mej. II. C. van Zuuk, geassisteerd door mej. II. Stapel en R. Wijnbergen met H5 leerlingen. De toelating op bovenstaande drie bewaarscholen geschiedt 1 Maart, 1 Juni, 1 September en 1 December. Bewaarschool voor Roomsch-Katholieken met 360 kinderen. Burgerschool. Hoofden, mej. G. Capitz en mej. M. Wedemeijer. Liefdeschool mej. L. Uiterweert en Mej. G. Genabeek. ADRESBOEK van ZUTPHEN. 129 Schoolgelden. Burgerschool: per kwartaal le klasse f 2 2e klasse f 1,50. Liefdeschool gratis. Schooluren: voorm. 9— lU/j, nam. 2—5, 'swinters tot 4 uur. Naai- en Breischool. Paardewal. Hoofdonderwijzeres mej. Uiterwijk Hulponderwijzeres Ghr. Wilmsen. Dames Directrices mej. Chr. Swaving (Presidente), mej. M. Erdbrink (Thes.), mej. v. d. Marck Seer.), mej. C. Ringeling, mevr. Sandl van Nooten geb. Keijser, mevr. wed. Mispelblom Beijer geb. Laux en mevr. Engelen. Getal kinderen (iO. Dames Directrices der Breischool: mej. M. Erdbrink (Pres.), mej. C. Ringeling, mevr. Pennink geb. von Baumhauer, mej. II. Matthes, mej. A. van der Chijs en mej. M. Smeding Breivrouwen C. Krieger, R. Olthof en R. Kamperman. Getal kinderen 8b. Schooluren: Naaischool, 's middags 1—4 behalve Zaterdags en s avonds van 5—7 uur. Breischool, 's avonds van 4i/9—7 uur. Op de naaischool worden, teneinde aan het gewoon lligcr on derwijs geen afbreuk te doen, geen kinderen beneden de *12 jaar geplaatst. Muziekschool, gesubsidieerd door de gemeente. C. G. Brunings, Pres.; G. Schillemans, Vice-Pres.B. E. Onder water, Secr.Mr. J. L. A. Stolk, Penningm.II. van Erkel, J. P. Muijderman en Dr. A. J. van Rhijn. Directeur, C. P. Holkamp. Leeraar, G. Groenbeim. Vereeniging tot bevordering van Chr. Onderwijs. Bestuur: Ds. P. Doedes, Voorz., P, Kat Pz., Secret., G. ,1. M. Oudenampsen, Penningm., R. ten Gate, dr. T. F. Westrik, Jbr. Mr. .1. II. J. C. Martens van Sevenhoven, A. D. P. X. van Liiben Seis (te Arnhem) en J. Zwiers. Deze vereeniging onderhoudt 2 scholen. Je Voor lager en uilgebreid onderwijs (Oudewant). Hoold A. de Zeeuw. Verder onderwijzend personeel: J. Gravesteijn, II. A. .1. Jansen, mej. A.'M. Roosen. Voor het bandwerkonderwijsmej. II. A. H. Roosen. 2e Voor uitsluitend lager onderwijs (Paardewal). Hoofd: G. Ormel. Onderwijzers: .1. A. Bax, II. B. Wormaoou 1'. G. Hoekstra, mej. J. W. C. Kronenburg en mej. L M. van der Weel. Voor liet. bandwerkonderwijs: mej. J. W. L. Kronenburg, mej. L. M. van der Weel en mej van Zeben. Schoolgelden per kwartaalVoor de le school f 5,— en met talen l 7,50; voor de 2e f 2,— voor 1 leerling, f 1,75 voor den 1898 17

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1898 | | pagina 69