Opgave van verschillende Besturen. Voor zoover deze op Zutphen betrekking hebben. Bevolking der Gemeente Zutphen op 1 Januari 1898 1841$ zielen, waaronder 744 militairen en 592 bewoners vanjjnet O. en N. Gasthuis. Mannen 899G, vrouwen 9418. Van de wettige bevolking, verdeeld naar de verschil lende godsdienstige gezindten, behooren 1 Jan. 1898 tol de Hervormden 13063. Waalsch Hervormden 49. Lvang. Lutherschen 591. Hersteld Lutherschen 2. Doopsgezinden 211. Remonstranten 21. Gereformeerden 626. Roomsch Katholieken 3216. Oud-Roomschen 2. Nederd. Israëlieten 600. Tot geen der genoemde gezindten 36. Kiezers voor den Gemeenteraad in 1898 2008. Voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal 2157, en voor de Provinciale Staten 2152 Kiezers voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken 301. Lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, in liet hoofdkiesdistrict Zutphen: Mr. II. Goeman Borgesius. Leden der Provinciale Staten in het hoofdkiesdistrict Zutphen: Mr. A. J. baron van Nagell, B. Cuperus,Ch. M. Ilenny en Jhr. Mr. J. G. Ridder van Rappard. Gemeente-Bestuur. Burgemeester: C. Storm Buijsing. Wethouders: J. G. Klaassen en Mr. .1. li. Sölner Leden van den Raad, volgens het jaartal hunner aftreding. In 189», 1 e distr.D. Nuijsink en Jhr. F. X. J. van Nispen. 2e distr.: A. E. J. Massink en I.. G. Maaldrink. de distr. Jhr. Mr. M. W. C. de Jonge. In 1991, Ie distr.: C. Bijl en I). Albers Wan. 2e distr.: A. R. Witkop en B t.upe rus. 3e distr.Mr. J. B. Sülner en F. II. Umbgrove. In 1903, Ie distr.: C. D. Muijdermau en J. Groeneveld. 2e distr.: Jhr. Mr. D. W. van Andriuga de Kempenaer en U N. Labrijn. 3e distr.: J. G. Klaassen en Jhr. Mr. 1) O. Engelen. Secretaris: .1. E. de Voogt G.Nzn. Ont vanger: Jhr. II. A. Goenen. Ambtenaren van den Bur- gerhjken Stand: C. Storm Buijsing, J. G. Klaassen, Mi. J. B. Sölner, F. H. Umbgrove, Jhr. Mr. D. W. van Andriuga de Kempenaer, Jhr. F. X. J. van Nispen en JB. Cuperus. ADRESBOEK van ZÜTPJIEN. 113 Vaste Raadscommissiën. voor de gasfabriek en waterleiding: J. G. Klaassen Voorz., A. R. Witkop, L. G. Maaldrink, Jhr. F. X.J. van Nispen en G. D. Muijderman; van toezicht op de GymuastiekschoolMr. J. B. Sölner Voorz, Jhr. Mr. D. W. van Andringa de Kempenaer en C. Bijl r voor de Gemeentereiniging: Mr. J. R. Sölner, Voorz., Jhr. Mr. D. W. van Andriuga de Kempenaer, Jhr. F. X. j! van Nispen en L. G Maaldrink voor de Landerijen en Plantsoenen: C. Storm Ruijsiim Voorz. F. II. Umbgrove, Jhr. F. X. .1. van Mispen en D. N. Labrijn. Commissie van Wetgeving: G. Storm Buijsing, Voorz. Jhr Mr. M. W. 0. de Jonge, Jhr. M. 1). W. van Andringa de kempenaer, Jhr. F. X. J. van Nispen en Jhr. Mr. D. O Engelen. Commissie voor de Inkomstenbelasting: Jh. F. X. .1, jan Nispen, C. 1). Muijderman cn Iï. Cuperus. Commiezen en geëmployeerden ter Secretarie: G. J. van de Kamp, commies voor de Militie, Schutterij, Bedrijfs- Personeeie- en Grondbelasting, ziekten onder' mensc'hen en vee, enz. R. II. Loef Scbuphoven, commies voor de Comptabiliteit, Drankwet enz. K. M. Houtaar, commies voor den Burgerlijken Stand, Brandwezen, Arbeids- Hin- der- en Veiligheidswet, Nederlanderschap enz. J W Walther, adj. commies en J. C. van den llere. J. trimberg, Bevolking, Pensioenen, Inkwartiering, Vus&U* wijzen goed gedrag, Passen, Oud Archief enz. Klerk bureau bevolking: II. .1. It. van Sluijters. Concierge en bode: J. M. Zurinfc'Bodej G. II. Kolber. He Secretarie is voorliet publiek geopend alle werk dagen des morgens van I) tot des namiddags 2 uur Bureau Bevolking' enz. ingang Lange Hofstraat, bureau burgerlijke Stand enz. ingang 's Gravenhof. liet kantoor van den Gemeente-Ontvanger' is geopend alle werkdagen des morgens van 2 uur in het voor malige Rechtsgebouw, ingang Lange Hofstraat 4i Verdere gemeentelijke ambtenaren en bedienden Architect, F II. van Etteger. Belast met het dage- lyksch opzicht over de gemeentewerken en gebouwen, n a nVaU Opzichter der gemeentelanderijen, i A. Bos. Kaai- en havenmeester: J. G. Muijderman W.Gzn. Waagmeester, J. M. Thien. Vischal'sla«er, 1- J. Arendsen. Korenmeters, A. Addink en 1898 15

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1898 | | pagina 61